Споделена история от Секс и интимност

Бръснене на пениса
Здравейте,
имам един голям проблем.. аз съм на 15 години и съм доста окосмен там долу. Проблемът е че баща ми не ми дава да си премахна космите там. Казва ми че истинските мъже не го правят. Аз не му казвам нищо, но когато отида на плаж или на басейн след това в саблекалните всички ме гледат странно ии да ви кажа честно има доста подигравки...
Искам да ви помоля без подигравателни коментари, защото въпроса е сериозен и наистина се чувствам кофти..!
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Ами в това няма нищо лошо, даже напоследък това е доста модерно сред мъжете, не виждам защо баща ти да е против това, дори е по хигенично. Все пак изборът си е твои. Може би е против, защото си мисли, че обратните се бръснат. Обясни му, че сега времената са други. Мисля, че ще те разбере.

2.   А бе животът си е твой и щом си решил да се обръснеш, не си длъжен да искаш ничие разрешение! :) Това, което ти е казал баща ти, според мен е тъпо. Без да се обиждаш.

3.   Абе ти нормален ли си да искаш разрешение от баща си? Голям си вече, аз на 15 ходех по басейни, излизах с момичета и никой не съм питал. Нормално е да им подигравки, в днешно време не е ок да имаш косми там, или поне не много. Ще си имаш доста проблеми с гаджетата. Имаш 2 варианта - първи - взимаш собствено решение като мъж, не слушаш баща си и ги махаш. Втори - ако си толкова зависим от него чакай да станеш по-голям, а до тогава се крий максимално.

4.   Защо изобщо питаш баща си за такива работи? ! Спести си 10-20 лв, купи си една евтина машинка за подстригване (като онези, които фризьорите имат) и го направи. Моята машинка си я купих специално за обезкосмяване на тялото - струваше ми 10 лв. Върши ми идеална работа. Не те съветвам да използваш ножчета там долу...

Имам си отделно друга машинка за подстригване, но тя беше по-скъпичка и я използвам за брада.

5.   по принцип бръсненето е за хигиена както прицениш но ако искаш да се бръснеш избръсни се, ако ще се чустваш комфортно :)

6.   Първо - в съблекалните не е нужно да събираш погледите на хората. Винаги можеш да стоиш леко обърнат, така че да не си изцяло на показ.

Второ, ако някой в съблекалня те гледа странно - най-вероятно повредата е в неговия телевизор. Не е прието хората да се вторачват в околните по съблекалните. Тези, които гледат открито не са с всичкия си и пак ще те гледат - независимо бръснат ли си, или не.

Трето - гледат те по една проста причина - не да си сравняват интимното окосмяване, а размера :D Дори да усещат, че не е прилично, винаги ще го правят тайно.

Четвърто - каквото и да решиш за бръсненето, не занимавай баща си с тези неща, притесняваш човека :)

7.   Е баща ти да не ти гледа онази работа. Хващаш самобръсначката и ги махаш.

Venjus

8.   Странна работа. Как така баща ти ще решава тези неща. Ти космите на него ли ги показваш. И ако си ги махнеш, да не би баща ти после да провери. Тук проблема не е в космите а във взаимоотношенията с баща ти.

9.   Това е въпрос на личен избор. Зависи как ти е по-приятно на теб. Ако се обръснеш отдолу, това няма да те направи по-малко мъж, нито пък обратното.
Най-добре се обръсни да пробваш. Ако не ти хареса повече не го прави... то така или ианче косми пак ще ти поникнат там. Ама по-вероятно е да ти хареса :-)

10.   Баща ти да не някой избягал от гората? (без извинение). Как няма да ти дава да се бръснеш? За лична хигиена да си чувал? То така започва и да се поти там долу и става... Просто поговори с него. Не съм съгласен да си бръснеш краката и ръцете, но там мисля, че е задължително. То и с някое няма да можеш да водиш полов акт - на момичето ще й е гнус.

11.   Подкрепям номер 9. Мога само да допълня, че космите няма как да порастнат по-гъсти и тъмни от предишните след бръснене, защото структурата им, гъстотата и т. н. са определени генетично, но стават боцкави.
Мъжът ми не се бръсне и обезкосмява, но той е светъл човек и много косми няма. И аз съм на мнението, че всеки е свободен да си прави каквото иска с космите си! Не намирам, че е по-мъжествено човек да е с косми или да е без. Въпрос на личен избор. Важното е човек да се чувства добре в кожата си и да отговаря на социалните изисквания.

12.   Боже, боже, докъде стигнахме? ! Едно времеза туркините казвахме, абе... не се занимавай с онези бръснатите! Беше много унизително да си почистен от долу. Сега модата е обратно. Гнусно било? ! Твърде нормално си е! Да си намалиш размера на прическата там разбирам, съгласна съм, но... това да си като гол охлюв е точно гнусно! Извратена работа!

13.   10, много умно! Жена ти като си легне с тебе да не знае кой от двама ви е жената. Мерси!

14.   Подстригвай ги тогава, не ги бръсни. А баща ти да вземе да се скрие някъде. Щом не ти е комфортно така- имаш правото да правиш, каквото ще те накара да се чувстваш комфортно! Друг е въпросът, че не трябва да ти пука особено за което и да е чуждо мнение....
Но примерно, ако имаш жена до себе си, на която при интимен акт и пречи окосмяването, какво лошо има да се съобразиш с нея, за да ви бъде и на двамата добре? Нищо лошо няма :)

15.   Това хлапе явно баща му го е хванал за х.... я. Има нещо гнило в тая работа.

16.   Аз не мога да повярвам, че тук има хора, които са на мнение, че да си обръснат "там" било гнусно, грозно, извратено и какво ли не още. Хора, явно българския народ сме си селски манталитет и много изостанали. Докато не си променим мисленето и не влезнем в 21 век, едва ли някога нещо ще се оправи.
Момче, баща ти забранява, защото е от онова поколение, което считаше сбъсненето за женска работа и педалско. Аз не виждам защо трябва да търпиш подигравки и да ти става неудобно. Махни си космите там, пък ако баща ти нещо се разписка му обясни както си го написал тук. Кажи му, че се чувстваш неудобно и че всичките ти връстници го правят. Това е! Той трябва да те разбере. Говори и с майка си, няма нищо срамно. Тя най-добре ще те посъветва за методите за обезкосмяване.

17.   16, не, можеш и на плитчици да се вържеш, или да си одереш и кожата - за още по-естетично и хигиенично!
Можеш и да дефинираш допустимата дължина на косъма по векове ;) за да стане съвсем ясно в кой век живееш...

18.   Аман от ограничени хора. Само ще ти кажа, че едва ли ще и е приятно на някоя жена, като те стимулира орално (да не ставам вулгарен :) да си вади косми от зъбите постоянно. Отделно усещането да ти е чисто е много приятно. Ама дървени философи колкото щеш...!

19.   Ако си решил да го направиш-действай. Не е нужно да споделяш с баща ти или да те гледа дали си го направил. Аз лично съм на мнение, че това е нешо естествено (окосмяването) и щом го има значи трябва-природа. Аз лично само ги подряазвам а един приятел гаджето му като го видяла обръснат много смях-като бебе.... но мода. На мойта и е все едно с косми или без, щом се харесавме. М30

20.   Ето го и моят съвет: Поговори с баща си по въпроса кажи му че те подиграват и не ти е приятено един вид ОПЪЛЧИ МУ СЕ кажи му, че тялото си е твое и искаш да премахнеш тези косми аз лично нямам проблем с това, но все пак е важно погови с баща си! CaptainBlast^^

21.   Не се показвай гол пред баща ти а по бельо и не му споделяй, същото важи и за басейна-къпи се с бански, обувай си бельото през хавлията и толкова. А това, че те заглеждат приятелите е малко съмнително.

22.   №16, ама и ти едни съвети даваш… баш с майка си да говори дали да си махне космите от х*я или не! Момче, я се стегни, твой си е х*ят, сам решаваш какво да правиш с него. Един съвет само — не го бръсни, щото после сърби, не ти е работа направо. По-хубаво го мини внимателно с машинка, продават се и такива специално за целта. А дори и да си останеш така, няма лошо, просто не забравяй да се миеш.

23.   Към номер 18. като те стимулира орално зъби не се ползват, няма да го яде, а ще го люби гальовно! Достатъчна е една пострижка и хигиена. Който те обича те обича всякак!

24.   Не ги махай , много мъже не ги махат...

25.   и аз съм на 15 и се обезкосмявам там долу. Разбери, че баща ти няма да ти следи оная работа дали има косми или не, просто бръснеш и толкова на кое момиче ще и е приятно да се загуби в един черен храсталак :D

26.   Проблема е там, че за хората от на баща ти поколението към което спадам и аз никога не са си махали космите, нито по тялото, нито по половите органи. Защото по наше време това го правеха само хората от някои други религии, за които само бяхме чували, че жените си махали космите там долу-като туркините например.
Никой мьж едва ли дори си е помислял да си маха някъде космите, отнемайки така част от своята мьжественост, особено пьк там долу... нали всички ще му се смеят, че е като гол охлюв или гей. Обезкосмен мьж-какъв резил. Така беше.

Но вижте сега как се промениха времената. Сега пък не само жените считат за нужно да нямат косми, но и младите мьже. Моя син ми заяви, че се чувствал засрамен, че имал косми като ходел на плажа!!!
И какво да правим сега... Божееее, аз какво доживях-сина ми да ми ползва епилатора. Както и да му правя коламаска на гърдите и краката... Някой да ми беше казал преди -нямаше да му повярвам, щях да му кажа, че е луд.
А аз се радвах, че е момче и няма да му се налага тая мъка да си маха космите... а то какво стана.
Ами мода.... културно увлечение, гледат разни модели, метро моди и така всички са луднали да се щавят... не било хигиенично казват.
Лично за мен не е проблем един мьж трябва да си има косми. Не виждам проблем в това.

Иначе мъжете не е зле малко да си намалят храсталаците по интимните места... особено ако държат на оралния Кекс... Винаги ще се намери някое палаво косъмче в устата ти. :)

Така си е -сега времената са други и всички трябва да са обезкосмени до блясък-така ни се натрапва отвсякъде.
И спирам... за да не изглеждам демоде. :)
Отивам да се епилирам!

28.   Здравей!! Ами аз съм момиче и имах същия проблем с майка ми, малка съм била, не знам какво, но на мен не ми е комфортно и се избръснах. В началото ме беше шубе да не разбере, но пък и да разбере какво, пред свършен факт. Моето тяло, грижа се както искам за него! :)

29.   Зравей аз съм на 17 и си го бръсна редовно защото ако почнеш да го бръснеш първите няколко пъти ще ти растат по бавно космите но после като почнеш редовно ще растат по бързо и ще се сгъстяват говоря при мен как е но е доста по хигиенично.

31.   Имам косми там кадето слънце не огрява даите ми савет как да ги махна до лятото...

33.   Хора и аз си махам космите от долу но доста често се порязвам на торбичката и не е хубаво моята бръсначка е от големите черните ако някои може да ми помогни да ми пиши.

34.   Аз се бръсна долу, но само когато съм под душа. Използвам самобръсначка на Жилет от тези с петте остриета, при които няма задръстване с косми. Докато се бръсна водата от душа пада върху мястото на бръснене и моментално отмива обръснатите косми. Процедурата отнема не повече от пет минути и хубавото е, че не се налага да се нанася крем или пяна за бръснене.

35.   Аз не понасям да имам косми около пениса. Доста по хигиенично и красиво стои един добре обръснат пенис. Не е задължително да се бръснеш със самобръсначка има и хубави евтини машинки за брада, които вършат работа. А баща ти как ще разбере, че си ги махнал?

36.   аз съм на15 г и си имам машинка за обезкосмяване от най евтините и не питам никого и се обръсвам гладко защо баща ти не ти позволява това е за лична хигиена после ти ще имаш проблеми

37.   Не знам дали е добра идея да правиш такива неща на 15 години. В днешно време всички бързат за какво ли не... Бръснене, секс... Защо? Аз за първи път се обръснах (брадата) в 12 клас. До тогава търпях разни бъзици и като ме видяха един ден съучениците ми направо онемяха. Беше забавно. Аз бях останал единствения с "мъх". А за отдолу... Мисля, че спокойно можеш да изчакаш докато станеш на 18 години и тогава да правиш, каквото ти искаш. Аз като се обръснах долу за първи път ми беше доста странно. Чувствах се гол :D После свикнах. За ножчетата не се притеснявай. Аз се бръсна със самобръсначка и нямам проблеми. Трябва да имаш Паркинсон, за да се порежеш. Като цяло моят съвет е да не бързаш с нищо, докато станеш пълнолетен. След това си ползвай сивото вещество и мисли преди да направиш, каквото и да било. Бръсненето не е необратимо. Пробваш и ако се чувстваш комфортно, продължаваш. Ако ли не, спираш да се бръснеш и... Воала! Айде успех с решението! М30