Споделена история от Секс и интимност

Фимоза, синехии, или пък си въобразявам?
Здравейте,

Момче, на 14 години. Преди няколко седмици открих, че при заголване на пениса, някъде на ръба на главичката кожата ми е все едно залепнала за главичката. Четох в интернет и най-вероятно са синехии.

Другият проблем е, че в ерекция, не мога да си забеля пениса. Мога да го забеля само някъде до средата на главичката и след това започва да ме боли и не мога да го забеля. В отпуснато състояние мога, до малко след главичката. Отново четох и това може да е фимоза.

Да питам, да говоря ли с баща ми ( понеже е мъж и по-така ще ме разбере ), да чакам да порасна и да видя какво ще стане или да ходя на уролог без да казвам на наще или пък нищо да не правя?

Благодаря.

Коментари

1.   Най-добре изчакай ;)

2.   Аз имах същия проблем. При редовно забелване ще се оправи.
Ще ти дам няколко съвета:
- При всяко къпане започвай леко да го забелваш със сапун, до ерекция. Когато е в пълна ерекция продължи да го правиш, но по леко бавно и нежно докато го смъкнеш след главичката. Може да не успееш още първия ден, но за близо месец вече ще има голяма промяна
- Ако тези тренировки не помогнат до месец-два мисля, че трябва да поговориш с родителите се и да посетиш уролог.
Късмет!

3.   Иди в раздел ТИЙНЕЙДЖЪРСКИ, намери темата : Възможно ли е пениса да има девствена ципа, там съм описъл подробно, търси коментар на мъж на 36 години.

4.   Сещам се като бях малък, под 7 години, и на мен ми беше така, кожичката ми беше залепнала някъде посредата на главичката и като се опитвах да я забелвам не можеше, дори и в нормално състояние и казах на майка ми. Тя ми каза да си го зебелвам след като се изкъпя и това правех. След няма и месец ми се оправи.

М13

6.   Най-вероятно е фимоза. Недей да си правиш експерименти. По-добре иди на уролог. В това няма нищо срамно или страшно, операцията е бърза, практически безболезнена, а в наши дни и възстановяването би трябвало да е по-бързо, отколкото преди... да не казвам колко години :)
J. Silver

7.   Не чакай! Даже малко сте закъснели. На мен тази операция(много е лека) ми я направиха още когато бях на 7 години. Говори с баща си и да те води на лекар.

8.   Автор: Добре, допитах се до баща ми и той ми каза, че не е притеснително. При всяко къпане просто трябва да си забелвам кожичката и ми каза, че за няколко месеца ще се оправи. Аз го правя вече 10-на дни и почти ми се отлепи, но на места ми се образуваха малки ранички. Нормално ли е или не?

9.   На твойте години и аз имах подобен проблем и при мен се забели постепенно, но много по бавно, можеби за това нямах подобни ранички, изчакай няколко дни, и ако не заздравеят, ходи на уролог, спазвай интимна хигена, мий члена само с вода, и най важното не мастурбирай няколко дни за да може да заздравеят раничките, за които питъш, но не е лошо да направиш консултация с уролог, няма нищо срамно в това. Успех.

10.   аз иман операция от Фимоза. Пенисът ти става като ветеран от войната плешив и с белези.
Няма как ставаш рязан. ;)