Споделена история от Секс и интимност

Има ли разлика?
Здравейте!
Любопитно ми е каква е разликата между женското свършване и оргазма? Изобщо има ли разлика, или това е едно и също нещо? Осъзнавам, че ми е глупав въпроса, но не съм наясно с тези неща и просто искам да разбера. Не са ми нужни съвети от сорта на "почети малко книги", "ти на училище не си ли ходила? ". Ами, честно казано в училище няма да тръгнат да ни обясняват какво всъщност е оргазма, така че това не е нещо, което може да се научи в училище. Само искам да ми обясните разликата, ако има такава. Благодаря на тези, които ще ми отговорят сериозно, а не да ми пишат глупави коментари.

Коментари

1.   Едното е фаза на сексуалния цикъл а другото е жаргонен термин, при това неточен, за същото.
М 44

2.   Ами мило момиче за да знаеш разликата, трябва да го изпитъш, за жалост аз съм момче, и няма как да ти одговоря, знам, че продължително стимулиране (15 минути) на „G”точката жената получава оргазъм съпроводен с отделяне на течност, можеш, ако не си девстена, да откриеш своята точка при мастурбиране, мисля, че тя се намира на два пръста от горната страна на влагалището, но отвътре. Можеш да я стимулираш продължително време без прекъсване, но имай предвид, че мако жени получават този така наречен СКУИРТ ОРГАЗЪМ, що се касае за клиторният ти сама си го изпитъла при мастурбация. Успех

3.   В една стааара, стара книжка, Кама Сутра, но старо издание, бях чела, че това, което изпитват жените през цялото време, мъжете го изпитват накрая. Т. е. оргазма при жените е по-силен отколкото при мъжете. Не знам дали е истина и как са го измерили, но това пишеше :)

6.   От авторката: Благодаря ви, но не знам, дали не сте ме разбрали, но аз ви питам ИМА ли разлика, а не да ми обяснявате какво е оргазъм. Аз знам какво е оргазма, но питам, дали оргазма и 'свършването' са едно и също нещо, или не и ако не са, каква е разликата? Само номер 1 ми е дал точен отговор, но благодаря ви все пак. :)
П. С. Номер 2, изобщо и не искам да стигам до скуирт оргазъм, защото го намирам за нещо вулгарно и грубо и до колкото знам как може да се стигне до този оргазъм, не ми харесва.

7.   (2)Ами при скуирта има свъшване, тоест самото изпразване е свършването, а иначе оргазма е самото свършване, тоест свършването и оргазмът са едно и също нещо, независимо какъв е той ( клиторен, вагинален, скуирт, маточен) мисля, че дадох одговор на въпросът ти, чийто одговор би трябвало ти самата да знаеш. Поздрави.

8.   Добре. Аз съм номер 3 и ти давам отговор на въпроса:
"Оргазъм" и "свършване" са едно и също нещо. Само, че "свършване" е жаргонен синоним на оргазъм. :)

9.   От авторката: Добре, благодаря ти номер 8. Това исках да разбера, беше ми любопитно и исках да науча нещо. А, номер 7, можеше да минеш и без тези последни думи, защото именно заради това написах темата, защото не знаех и исках да разбера. Нищо не се научава ей така, нужно е да питаш, че да разбереш. Питах само, дали има разлика или не. Не исках да ми обясняваш нещо, което вече знам. Но няма значение, намерих отговор на въпроса си. Благодаря ви.

10.   (7 Моля авторката за извинение.

11.   Еми да, никой не се е родил знаещ и научен.. По-добре да се пресрамиш да питаш, отколкото да се излагаш, да тънеш в неведение и да изпадаш в неловки ситуации от незнание!