Споделена история от Секс и интимност

Секс за първи път
Здравейте на всички (: Ще бъда максимално кратка. Кога след като започнахте да излизате, като двойка с вашето гадже се стигна до секс?
Мерси за отговорите, просто ми е любопитно. Имам гадже, но още не се е стигало до тази сериозна стъпка и ми е интересно.. нито бързам, нито нищо. На 16 и половина съм и знам, че за всичко си има време.
Благодаря на тези, които ми отделиха нужното внимание. :)

Коментари

1.   Изчакай след 11-ти клас, щом имаш съмнения.
Иначе нещо като ''колко време трябва да ходим преди да правим секс'' няма зависи то човека, но може би няколко месеца.

2.   Ако ти се прави секс - прави! Дали си на 12... 15 или 20години няма значение - от секс не се умира!

3.   При всяка връзка е различно, но в никакъв случай след първата среща, за 16 години, мисля, че все още си малка, има време за всичко, физически може да си готова да го направиш, но психически, ти все още си дете. Сега, ще кажеш, ама почти всички са го правили на тази възраст, това не е толкова важно, а много от тях лъжат.

4.   С първия мъж, с който имах полов контакт, чаках.. значиии целунахме се за първи път октомври, направихме го март месец. Смятай! 6 месеца горе долу. Бях девствена.

С втория (сегашния ми приятел)... някъде около 2 месеца мина преди да си легнем. Бях на 25.

С пожелание за бъдещи, красиви изживявания
Плам

5.   Аз на твое място бих изчакала 2/3 месеца.. за да съм сигурна в него, макар и да не ти бъде пръв.

6.   Мила, най-правилните отговори идват от сърцето! Щом искаш го направи!!! Не си малка!

7.   Значии в момента съм на 20, бях на 14, когато го направих с приятеля ми, с когото сме заедно и до днес. Бяха минали около 4 месеца, откакто бяхме тръгнали и просто се почувствах готова... Ти ще си го усетиш най-добре момента... остави се на емоцията да те води...
Бележка: за всички хейтъри, който сега ще ме нападнат, че съм го направила на 14 искам само да кажа, че моментът е бил много специален за мен и не съм се интересувала от нищо, важното е че съм била готова и съм се отдала напълно на момента и емоцията... а и човекът ме е предразположил и накарал да се чувствам специална :)

8.   Аз изчаках 5 месеца, бях на 18. Правих му френска междувременно, но не исках да му подаря девствеността си, ако не съм абсолютно сигурна в него. Когото се почувствах сигурна, че не ме иска само за секса, и когато се почувствах готова за тази голяма крачка, тогава го направих. Все пак не е нужно да бързаш, по- важно е после да не си разочарована, ако не е подходящия за теб.

10.   Това зависи от вас двамата кога ще го направите. :)
Не слушай другите кой кога го е направил за пръв път. Но аз ще ти кажа че до преди месец ходих с едно момче тръгнахме Януари месец 2012 аз февруари навърших 16 направихме го Май месец и на 27 Април 2013 скъсахме. Така че ти си знаеш кога си готова и кога искаш да го направиш.. :)

11.   Ами аз бях на твоята възраст. Бях с него около 3 месеца и тогава се случи. Просто не се страхувай. Ако е правилният за теб ще го почувстваш.

12.   Какво означава, ако е правилния ще го почувстваш? Човек много пъти може да се заблуждава. Това, че тя е готова да му отдаде най-скъпото й, не означава, че той е със същите намерения към нея. Междувременно той може да я заблуждава по хиляди начини, а тя да се влюби в него и да реши, че е подходящия. Какви са тези определения?
Аз допуснах една огромна грешка, защото си мислих, че човека срещу мен е "ПРАВИЛНИЯТ", а всъщност не е било така. От тогава нататък реших да правя това, от което имам нужда без да се надявам и да си мисля, че човека срещу мен е "ПРАВИЛНИЯ".. Всъщност най-голямата грешка е да се надяваш и да очакваш нещо от някой, независимо какво чувстваш към него и какво той ти показва.. В днешно време е толкова стереотипно, че когато сложиш една маска - ти става навик..
Тя е на 16. Изключително добра възраст, нито прибързано, нито късно. По-добре да направи своите грешки, решения, да си изживее живота сега, а не когато стане на 30 да се сети, че не е живяла достатъчно и да остави всичко изградено до сега.
В заключение ще добавя факта, че живота е пред теб. Ако чувстваш, че имаш НУЖДА от това - направи го, но ако не си сигурна, не в човека до теб, а в самата себе си - изчакай. Ще минеш още много път, ще се влюбваш, ще се разочароваш, ще нараняваш и прочие и ще чак тогава ще намериш "ПРАВИЛНИЯ" за теб човек. Което също не е гаранция за безпроблемна, успешна и доживотна връзка.
И като съвет ти давам не очаквай "принца на белия кон"! Този принц можеш да го намериш само в приказките. Пробвай, греши, учи се - но нали все пак това е смисъла на живота.

13.   Няма правилен отговор. Има правилен човек. Аз съм имала (имам) три сериозни връзки по година и нещо, и в трите съм правила секс около 2 седмици след като съм започвала връзките, което си е доста рано, но да кажем, че съм имала интуиция и съм знаела, че не е само за единия секс. Така че ситуации много.

14.   Поздравления за номер:12 напълно го подкрепям, в днешно време трудно можеш да се довериш на мъжете, повечето гледат бройката, и в целта си да постигнат това са способни на всякъкви трикове, маски и т. н. Качествените, изтински мъже са малко, но, който не опита, той не греши. С пожелания за много любов и чувствени изживяания.

15.   Зависи какви намерения и желания имаш. Секс може да се прави и с непознат. Може да излизаш с някой и години и да не си интимен. Всичко е индивидуално.

16.   Аз го направих на 14 и не съжалявам въобще за това. Независимо дали съм била готова или не, го преживях като имунизация - да минава по-бързо, за да мога да си живея по-добре занапред. Така и стана, отне ми малко време да го разбера, но днес дори се радвам, че се случи по този начин.

18.   Ами, здравей. (: На 14 съм и не не съм го направила още с моя приятел. Ходим от година и нещо и си продължаваме с пълноценна връзка дори и без секс. Но стига за мен, по твоята тема бих казала, че зависи от момчето. Защото всички са различни има някои, които са доста тактични и ги интересуват твоите желания има и такива, които не им дреме толкова за връзката, колкото за секса. Принципно виждам си на 16 и надали ще ти е голям кеф 14 годишна да ти дава акъл - както се казва, но като заключение искам да кажа, че всичко относно секса зависи от теб, ако искаш да го направите и ако наистина му имаш доверие давай, ако обаче все още не си готова съм сигурна, че ако наистина те обича той ще почака. (:

20.   Аз съм на 14 и го направих с приятеля след 3 месеца. Няма точно определена възраст или време в което сте заедно. Всеки е готов различно. Най-важното е да си готова и да намериш момче което не е с теб само заради секса. В днешно време няма много останали свестни момчета. :( Аз намерих момче което ме разбира, уважава, подкрепя, грижи се за мен и ме обича. Надявам се и ти да си намериш такова. ;)

21.   Интересно какво мислят 11-12 годишните? Щом почти всички на 14 вече са го правили.

22.   Ми да ти кажа честно аз не съм го правила до сега. Няма значение кога важното е с кого. Виж малко лични въпроси питаш не смята лично аз да ти отговарям.

23.   Не знам защо, но аз съм на обратно :D Аз съм на 15 и ходим от 3 седмици с приятеля ми. Аз се чувствам наистина готова да го направя, но някак си времето ме спира сякаш.. :)

24.   Увери се че е правилен па ако искаш още като трагнете правете на 1 месец на 2ри на 3ти зависи от теб дали го харесваш и дали му имаш доверие а колко вереме ходите няма значение :)

25.   Аз съм колкото теб но още не съм правила секс според мен не бива да бързаш но не се и лишавай достатъчно голяма си аз така си мисля.

26.   Всеки го прави, когато се чувства готов. Първият път е гадно нещо освен ако партньорът ти не е много внимателен (и опитен) и не те предразположи. Ама да ти кажа и да се чувстваш готова, пак не е сигурно. По принцип не ти препоръчвам да бързаш, но ако си решила вече или хормоните много те блъскат ... не се спирай :D

27.   'Айде, 'айде, че девствеността най-скъпото и свидно нещо на едно момиче ли се явява? Що за простотия? В кой век живеете? Някои индивиди май живеят в Game of Thrones или още по-зле - по времето на Хенри 8-ми..
Има къде-къде по-важни неща от това дали едно момиче е девствено или не.. Девствеността е девственост... няма квалификации скъпа ли е, евтина ли е. След като момичето прави секс за пръв път, вече никога повече през живота си няма да и се наложи да мисли за изгубената си свещена девственост, освен когато споделя с приятелки как е било "първия път".

Момичето може да прави секс когато поиска, това не може да се вмени отвън, без значение дали става въпрос за морално вменяване, опити за съветване кога точно е правилния момент и т.н. - няма правилен и неправилен момент; това са субективни критерии и всеки човек е различен. По тоя повод би било добре някои хора да си затворят устите и да не дрънкат измислени съвети.

Важното в случая е да се използват предпазни средства, най-удобно и лесно е да се ползват презервативи, като момчето трябва да действа внимателно и да проявява разбиране към партньорката си. Това е всичко.

28.   Aз познaвaм едно момиче нa 17, ходи 1-годинa с гaджето си и тогaвa. :)
Познaвaм и едно момиче, което ходи 1-месец и го нaпрaви. И знaеш ли кaкво стaнa? Зaрязa я.
Смятaй.

29.   Първия ми път беше пет-шест месеца след като се обвързахме, но пък със сегашния ми приятел, го направихме на втората седмица.

31.   ИЪЛ. Ама вие сте деца бе хора, какъв секс. Защо бързате да пораснете, защо бързате да навлезете в живота толкова бързо??? . Аз съм на 16 и още си играя в парка хД. /За мен това е толкова гнусно, толкова мръсно, не бих унижила себе си по такъв начин /.. На 14 с трима, а докато станете на 25 не ми се мисли... Сигурно на всеки следващ ще казвате ти си ми втори....

37.   Здравейте! Направих го за пръв път на 30 години, на рожденният си ден. С доста по- голям от мен мъж с когото се познавахме от 5 години и си пишехме по интернет. Планирах го, пожелах го, бяхме в хотел, беше ми хубаво. На моята възраст хората имар деца, а аз се отдадох на мъж за пръв път☺ Така се получи в живота ми, че не съм имала сериозна връзка. Партньорами беше опитен и внимателен, но макар че бяхме говорили за презерватив първият път го направихме без. Добре, че се бях подсигурила, използвах локален контрацептив и дори не му казах. ☺ Нямаше кръв, но ме заболя доста, малко се и постегнах, когато проникна в мен за пръв път, факта, че не сложи презерватив ме притесни, защото от бременност мога да се предпазя, но от СПИН и други болести не.
Следващият път, тоест няколко часа след първият път, ме заболя само в началото☺. Видяхме се още веднъж за два дни, но не ни се получиха нещата и се разделихме, не съжалявам за това което направих. Вярно, стара девственица бях, но знаех какво правя, не ме беше срам, не изпитъх страх и притеснение и най важното не съжалявам!
Всеки избира и решава сам, не слушай какво казват другите хора, виж ги какво вършат и най-важното, вярвай на себе си на интуицията си и незабравяй, да се предпазваш повреме на секс!
Сиси 31г.