Споделена история от Секс и интимност

Ужасен сърбеж на срамните устни
Здравейте.
От преди един ден започна як сърбеж на срамните устни. Това е всеки божи ден.. С*кс съм правила преди седмица, а това за първи път ми се случва.

Има ли вероятност да съм се заразила от някаква болест? Макар че аз го правя само с един и сме си верни един на друг.?
А как мога да спра този сърбеж?

Моля ви за съвет!!

Коментари

1.   Отиди на гинеколог. Може да е всичко, не е задължително да е заразно, но най-вероятно е... не е задължително да ти е изневерявало момчето, може да си го пипнала от предишен партньор и сега да се е развило или просто твоят човек е имал нещо от предишна или паралелна връзка. Лекарят ще ти каже, какво точно е.

2.   Много безодговорно сте постъпили, че не сте използеали кондом, никога не можеш да бъдеш сигурен в това, че някой ти е верен. Задължително и двамата на гинеколог, за иследване.

3.   Най-добре е да отидеш на гинеколог и попитай обезателно за микробиологично изследване. Можеш да имаш и гъбички и само чрез такова изследване ще разбереш най-добре :) А може да си използвала нещо и да си получила алергична реакция :)

4.   Аз съм девствена и на мен ми се случва доста често. В началото ми откриха гъбична инфекция, а пък се мия редовно и си сменям белиото, и ми дадоха един крем и се оправих. Наскоро ми се случваше отново, но останових, че е защото се бръсна и при порастването на косъмчетата, те боцкат и аз се чешам и така се получавала някаква инфекция. Може и при теб да е така.

5.   Гинеколог! Не е нормално да те сърби и да - най-вероятно си лепнала нещо. Но може и да е от почистващи средства, превръзки и подобни. Лекарят ще каже.

6.   Не ги слушай. Вероятно е от праха ти за пране, омекотителя или превръзките, които използваш. И на мен ми се беше случило. Това, което направих е в леген да сложа сода бикарбонат и вода и да седна в легена. Така седях няколко минути и след няколко дена сърбежа намаля. Що се отнася до секса пазете се, защото болестите по полов път се предават най-лесно!

:)

9.   Миличка, аз преди месец имах същия проблемм от антибиотик.
Може да е от всичко. Бих те посъветвала за една паста Екзодерил :)
Мажеш се с нея, но само устните, не отвътре. Преди това задължително се подмии със смрадлика (запарваш билката като чай и после си охлаждаш). Много успокоява, знай го това, за всичко, дори мъжа ми се жабурка със смрадлика, като го дразни зъб. Има я в аптеките 1 лв кутийка. Мажи и с Екзодерила, аз още от 2– рото намазване усетих промяна. Дано ти помогне!

10.   Екзодерила ми помогна и за друго. Преди години докато се бръснех не внимавах бързах и стъргах като луда. От порязванията ми бяха станали съвсем малки мехурчета и много болеше. Тогава една
приятелка на майка ми ми препоръча Екзодерил и ми помогна.
Искам да ти споделя и като се бръснеш (независимо къде) може да си слагаш след това Baby Tan (както мъжете слагат автършейв).
Този крем ее бебешки (1. 50 лв), но ее вълшебен, дори за драскотини помага. За всичко, което ее червено, подсечено или порязано.

11.   Това не се чеша, а се мие!

13.   Здравейте ! Момиче съм на 16 години и от месец горе доло имам сърбеж и срамните устни ми бяха подути . Девствена съм , но имам приятел . Притеснена съм ,..може ли някакъв съвет :)

14.   Здравейта момиче на 15 съм имам проблем при мен също е така имам ужасен сърбеж по срамните усни, преди 4 , 5 дена правих секс с приятеля ми, но не използвахме презерватив, въпросът е че също така пия и антибиотици как да премахна ужасния сърбеж без майка ми да разбере.

15.   Нагоре са прави, може да е от праха за пране, омекотителя, превръзките, бръсненето. Според мен може да е и от материята на бельото, особено ако например си прясно избръсната, понякога много дразни, аз например съм с чувствителна кожа там долу и когато се обезкосмя, понякога бельото ми дразни кожата и също ме сърби, но след ден-два минава. За всеки случай отиди на лекар, да си сигурна, че нямаш някаква инфекция примерно. Ако ти каже, че всичко е наред, смени препарата, с който си переш бельото, има за бебета на Тео и на Бочко са много хубави и също си вземи някакъв дамски гел за бръснене, ако се бръснеш там, много помага, аз преди да си взема все имах разни пъпчици и такива неща. Има в ДМ на Balea, за други не ми е известно, също виж от каква материя ти е бельото, добре е да е памучно или от друг естествен материал. Успех!

17.   Може да са вагинални гъбички, закупи си Дифлукан