Споделена история от Секс и интимност

Проблем на интимните части
Здравейте, аз съм на 16 години. Преди 2 месеца за първи път правих с*кс и нямах никакви проблеми. Но преди 3 дена ми дойде и ден по късно забочна да ме болят срамните устни. Забелязах че имам пъпчици по и около тях. Сега от най-малкото нещо ме боли. Когато сядам, когато се движа, дори когато ходя до WC. Когато ходя по малка нужда ми пари ужасно много и умирам от болка. Може ли някое момиче да ми даде съвет, ако сте имали такъв проблем? Правила съм го до сега само и единствено с приятелят ми и винаги се предпазваме. Може да е някакво изприщване от топлото време и превръзките или просто да са подвити косъмчета, тъй като когато ми дойде се избръснах. Колкото и да съм срамлива бих отишла на гинеколог, но в града ни няма, затова моля ви помогнете ми. Благодаря на всеки предварително!

Коментари

1.   Авторке, няма град без гинеколог, ако си в село - това е дурго. Кажи на майка си или ако приятелят ти е над 18 г. и има кола да те закара до близък град. Най-вероятно имаш някаква инфекция, може да е от сифилис до цистит. В това време на годината е доста разпространен циститът, щом пари при изхождане... Пие се антибиотик Ципрофлоксацин, ако имаш как - набави си го на първо време, но без лекар няма как да стане!

2.   Пъпчици или блистерчета с течност? На мен ми прилича на херпес.

3.   Отиваш на лекар, даваш отделно урина и кръв, и най-важното : ПРАВИШ СИ МИКРОБИОЛОГИЯ, НАТРИВКИ И Т. Н., за микроорганизми!!! Хламидии и т. н.

4.   Отиди на генеколог преди да се е усложнило може наистина да са много неща но не се притеснявай не се умира ако се вземат мерки :) така че съветвай се с генеколог възможно най скоро.. днеска, утре, тия дни...

5.   За сифилисът има ли значение дали съм имала вече полов акт? И знаете ли дали за гинеколог трябва направление от личен лекар?

6.   За гинеколог трябва направление от личен, но може и на частно - 20-30 лв. прегледа.
Сифилисът е венерическа болест и се предава САМО по полов път.

7.   Гъбички са това. Измии се с вода, в която си разтворила една супена лъжица сода. Направи го няколко пъти и ще ти минат.

8.   Към 7. Как можеш да предписваш лечение по интернет и то такива? Момичето е за лекар. А не за сода. От гъбички болки няма.
Това "Сега от най-малкото нещо ме боли. Когато сядам, когато се движа, дори когато ходя до WC. Когато ходя по малка нужда ми пари ужасно много и умирам от болка... Може да е някакво изприщване от топлото време " не са гъбички 100%!!!
Бързо на лекар и след негова преценка - ЛЕЧЕНИЕ.

9.   На мен ми прилича на една венерическа болест, но не е сифилис, защото първият му стадии е съвсем различен! По твоето описание ми прилича на пеперудите (така го наричат гинеколозите) лекува се много бавно и болезнено много са коварни! Какво имаш предвид като казваш предпазили? Имаше ли презерватив през цялото време? Отивай на гинеколог, колкото се може по бързо, защото се разпространяват много бързо и лечението става още по трудно

10.   Оф като гледам всички големи специалисти... като завършите медицина и после акушерство и гинекология давайте съвети... ама тука да казвате на момичето да се трови с антибиотици за които дори не е сигурно дали ще помогнат... Да си представим че има гъбичен щам получен я от хапчета я от сапун или някакво друго замърсяване (примерно да е ходила на някой мръсен плаж да речем) и който щам не се лекува с посочения антибиотик, но пък премахва сърбежа и паренето? Стават едни убани хронични гъбички и до там...
До авторката... мен ако питаш бягай на гинеколог стига с тоя срам, със здравето майтап не бива и не слушай сульо и пульо кви малоумни съвети дават... гинеколога за тва е учил сумата години за да може да ти помогне... ако можехме да се лекуваме по форумите един болен нямаше да има... Успех

12.   Авторката: Благодаря на всички. Вече почти ми мина и не беше нищо сериозно. Също така минаването беше лесно. На ден по 2-3-4 пъти се измивах по 2-3 пъти с интимен гел от AVON и след измиването си правех промивка с смрадлика. След това се мажа с така нареченият "тридерм" на мас (страшно ефикасно мазило за всякакви белези) Наистина беше мъчение при ходене до тоалетна и ходех доста рядко ( веднъж на 2 дена), но ето че днес има подобрение. Вече самите пъпчици ме сърбят единствено, което е знак за заздравяване и при ходене до тоалетна има леко парене, но в сравнение с преди не е нищо. Вчера започнах да пия антибиотик Ципрофлоксацин и съвсем скоро няма да има и следа от пъпчиците. Благодаря ви наистина много за отделеното време.