Споделена история от Секс и интимност

Хванах дъщеря ми да мастурбира
Здравейте, моля за съвет, дъщеря ми е на 15, вчера тя отиде да преоблече дънките си, които трябваше да изпера, и се забави, реших да видя защо се бави, и когато влязох в стаята, я заварих да мастурбира. Сега ме е срам да говоря с нея, знам, че е нормално да го прави. Моля ви кажете как да постъпя? Иначе, тя е малко срамежлива, не ми е споделяла да има приятел. Много съм объркана.

Коментари

1-50 от 91

1.   Според мен е трябвало на първо време да се научиш да чукаш на вратата на дъщеря си, както и да ? покажеш как функционира паралнята - на 15 г. е, може сама да се опере.
Иначе - станалото-станало.
Или ще седнеш, ще ? подариш голяма книга на тема „сексуалност“ и ще ? се извиниш, че така си нахълтала в стаята на голям вече човек, който не върши нищо нередно... или ще се правиш, че нищо не е станало, тя също и с времето ще се нормализират нещата.
Аз бих избрала първия варянт, бих подарила на дъщеря си дори първите кондоми и бих ? казала, какво очаквам от нея - мастурбацията е супер нормална и полезна, но да се заключва друг път... секс само с гумички и, ако може да ви запознава с приятелите си.
Това е достатачно. Като родител за теб сексуалният живот на детето ти е иначе табу, но е нормално и желателно да му помогнеш да се образова (ако не можеш сама чрез подходяща литература) и да му дадеш да разбере, че секс се прави само с кондомчета. Споко, на много семейства се случва, детето ти е нормално СПРИ да влизаш в стаята му без чукане, за да не завариш след някоя годинка и други неща.
Сега е важно дъщеря ти да не се затвори повече в себе си и да не си помисли, че е извършила нещо лошо, нередно и забранено.

2.   Ами не знам може би е по добре да се направиш, че нищо не се е случило.

3.   Оо, не! Каква трагедия, какъв скандал. Дъщеря ти е за манастир, да се моли доживотно за спасението си. Направи се, че не си я видяла. А ако пък искаш да я следиш, имай наум как да реагираш. Ти не си ли мастурбирала? Твоята майка какво е направила тогава?

4.   Здравейте и мен, когато бах момче са ме хващали, баща ми, ами развика ми се, после каза и на майка ми, но не са ме следили, а аз продължих да го правя, но станах по предпазлив, правя го и сега, когато сме разделени за дълго с приятелката ми. Но много е кофти да те хванат.

5.   Ами, например да се научиш да чукаш на вратите, преди да ги отваряш? Не мисля, че е нужно да прави секс... по-скоро мастурбира понеже не прави секс, а хормоните и бушуват в нея и трябва някак да се задоволи. Не го приемай за нещо ненормално, ти май и не го, но все пак да го кажа и аз- не е нещо кой знае какво и си мисля, че още е девствена. На нейните години съм и ако ми се случи нещо такова, бих предпочела майка ми само да ми каже да не се притеснявам от случилото се. Нищо повее. Ако и подариш книга за сексуалността, вероятно известно време ще гледа като гръмната, нужно е само да я успокоиш, за да не се свие в себе си и да не се срамува да те погледне в очите.

6.   Всички половината момичета и момчета мастурбират. Нормално е. След година ще мислят за секс тогава, с кондом или не? На мен ми е много рано, за това че бих го направила след като съм 18 годишна.

7.   Защо "хванах"? Има нещо сбъркано в мисленето ви... С цялото ми уважение, ти не си ли мастурбирала?

8.   Поговори с нея. Кажий че това е нормално. Иначе съвсем ще се затвори и няма да сподяля нищо с теб. Трябва да ти има доверие и те чувства близка. Ти май си загубила майчината връзка с детето си. Просто и кажи че и ти си го правила а и още го правиш. Човешко е. Поговори с нея и ще видиш как дъщеря ти ще започне да споделя с теб. Успех!

9.   Не знам защо половината от коментарите са все някакви обидни.
Авторката иска съвет, а не нападки.

Авторке, сега е момента да поговориш с дъщеря си за това, а не да го подминаваш. Все пак всеки иска да даде добро възпитание на децата си, но пропуска най-важната част.
А тя е точно тази-за секса.
Поговори с нея, време е. Разкажи й как се правят нещата ( не че не знае вече) но важно е да й обесниш защо се правят така и така и как да се предпазва.

Масово родителите пренебрегват тази тема (Много важна) но наблягат на "как да си сплатим дрехите", "как да си подредим стаята" и други глупости, не толкова важни, всравнение с темата за секса.
Защото масово момичетата пропадат и после родителите страдат, но така е, като не са говорили на 4 очи със дъщерите си.

Не пренебрегвай темата, просто й разкажи нещата, как стоят и т. н.
Възпитай я добре по тая тема, да не вземе иначе да пропадне заради тоя секс...

Успех :)

Едно Момче-20г.

10.   Авторката:Благодаря за съветите ви, разбира се че съм мастурбирала, знам, че това е нормално, но не съм очаквала, че ще стана свидетел, как детето ми го пави, казах и, че няма нищо лошо, че го прави, и че нямам нищо против това, но тя се отдръпна, и каза, че е виновна, че мрази себе си, че е една мръсница, и тем подобни. Надявам се да и мине, защото стана доста мълчалива, мен ме е срам повече от нея. Дано го преодолее.

11.   Ами то по скоро би трябвало дъщеря ти да пише тук, и да иска съвет за това, успокой я, даже я насърчи, да го прави, кажи и че това е полезно за нея, мисля, че така ще се усплкои. Имаше един филм, в който една майка пита дъщеря си, дали знае как се мастурбира, ако не, че ще и покаже, на което дъщерята одговаря, „спокойно мамо знам как се прави”.

12.   Спокойно... всеки мастурбира.... нормално е човек да се самозадоволява защото все пак е човешко да изпитва оргазми и да иска да му е кеф... най вероятно дъщеря ти е била леко възбудена и като няма мъж до себе си в момента на възбудата да пробва сама с ръце и да се свърши... така че... просто я остави да го прави - когато поиска

13.   По-добре да я хващаш да мастурбира, отколкото да прави секс. Не мисля, че има причина за притеснение

14.   Какво лошо има да прави секс, стига да се пази, няма нищо лошо в това, лошо е ако се пристрасти към мастурбирането.

15.   И какво пък лошо има да мастурбира? Няма нищо лошо, стига да я кефи. Лошо ще е ако някой и внуши, че е лошо.

16.   Няма нищо лошо да мастурбира, аз го правя постоянно, и това не ми е навредило.

17.   А нима ти не мастурбираш даже и сега!?

18.   Да в момента го правя.

19.   Поговори с нея. Просто, я излушай.

20.   Знаете ли че в миналото в някой африкански страни са правили обрязване(изрязване)на клиторите на младите момичета, за да не си играят с тях. Чудя се как изобщо може да се допусне подобен садизъм!

21.   Мастурбацията е вреден навик, изобщо не слушай коментарите, говори с нея, и направи така, че да не се одава на този порок.

23.   Имам дведъщери, и никога не влизам без да чукам, това е нормално да го прави.

24.   Дъщера ми споделя, че го прави, даже веднъж се къпахме заедно, и мастурбирахме заедно в банята.

25.   Синът ми, когато беше на тези години, го правеше, боксерките редовно имаха характерният мирис. Нормално е.

27.   21, ти се шегуваш нали? И за кой е вреден този навик? За църквата? Мастурбацията е заместител на секса. Ти да не искаш да я завари с момче на 15 години? Това са си физически нужди бе хора, нужди които са по приемливи от секс на 15 години.

28.   Значи, аз съм момиче на 17 и моята майка също си влиза в стаята ми , когато й падне, независимо дали съм вътре или не и ме е хващала два пъти да мастурбирам. Кофти е, повярвай ми!
Според мен просто трябва да й дадеш лично пространство и по възможност да не коментираш това пред нея.
Номер 21, мастурбирането не е вредно, стига да не се прекалява! Никой не е умрял от мастурбиране и всеки има право да прави каквото иска с тялото си, това е един вид безопасен секс, а сексът е здраве!
Ако дъщеря ти се сърди авторке, поговори с нея, кажи й, че съжаляваш, че си нахлула и че не е лошо това и няма да й се месиш. Това не е лошо, тя просто опознава тялото си и си доставя безопасно удоволствие.
Друго ще е, ако прави секс с момче.

32.   Ако дъщеря ти прочете какво си написала, ще я хване срам, повече от теб, от колкото, че си я заварила да мастурбира.

33.   Жена съм майка, спокойно мамче, нямаш повод за притеснение, погалия по главцата, кажи и, че и ти си го правила, че няма нищо лошо в това, ще се успокои. Успех.

34.   от Авторката до 28, какво ти каза майка ти, когато те видя да го правиш, как постъпи тя? Кажи ми мило момиче?

35.   Всички са така, загледайте се по улиците или градинките и вижте, колко момичета са кръстосали краката си когато са прави и ще разберете за какво иде реч, скъпа ми авторке.

36.   Първият път ме хвана посред нощ, бях чисто голичка, помисли си, че се показвам на някой по скайп и ми каза просто да си лягам, а вторият път се направи, че не ме е е видяла.

Номер 28

37.   Авторката, много ми помогна, благодаря ти. /36. Мисля, че тя се поуспокой, но стресът е при нея, защото си мисли че е направила нещо нередно.

38.   Авторке, малко е конфузно да говориш с родителите си на такава тема. Ако обаче ти започнеш — например, кажеш ?, че и ти го правиш или че чат-пат гледаш порно и те възбужда, определено ще намалиш стреса.

40.   38, не знам защо, но малко ме съмнява, че ще намали стреса, даже е възможно още повече да притесни дъщеря си.

Авторке, просто й кажи, че вече ще внимаваш да не подадате в такива ситуации и че няма да й се караш или нещо такова, защото вече е нормално да прави това.

41.   Кажи й също, че няма нищо нередно, това си е нормална човешка нужда и е част от себеопознаването.

42.   Направо и кажи, че може да си доведе приятел, и да го прави у вас.

43.   Чудо голямо! Дъщеря ти мастурбира и какво от това? Вече е достатъчно голяма да го прави. Не бързай да и се караш или да я разпитваш, просто се извини, че не си почукала преди да влезеш в стаята и, и и кажи, че това не е нещо от което трябва да се срамува, или пък се направи, че нищо не е станало. Това си е доста неудобна ситуация и според мен дъщеря ти се чувства още по-зле от това, че си я хванала. Знам ли може пък да и кажеш, че и ти го правиш, за да се почувства по-спокойна. Ама свиквай, твоето момиченце вече е пораснало, ще дойде време и секс да прави. Както и да е, да ти е жива и здрава, другото все се нарежда някак си! ;)

44.   номер 25 душиш боксерките на сина си ли?

45.   Когато ги слагам в пералнята се усеща мирисът.

46.   Е не коментар 4 ме разби хахахаха
"когато бях момче" хахаха интересно сега в какво си еволюирал???
Колкото до темата, преди да влезеш някъде се "почуква" "звъни" вратите за това са създадени. Човек да го е страх да викне някой в тях, че току виж са те изненадали. Направи се, че нищо не си видяла, това е нормално, все пак сега започва да опознава всичко това и е интересно, това не е грешно.

48.   Навярно е искал да каже, когато бях малък, номер 46, иначе споделям мнението ти.

50.   "Хванах"... звучи като, че ли си хванала престъпник на местопрестъпление. Я се осъзнай бе, жена. Това е нещо нормално, стига да не се прекалява, разбира се. Нормални нужди на едно 15-год. момиче... По-добре така отколкото да прави секс с момчета на тая възраст. Ти си и нарушила личното пространство като си влезнала в стаята и без да чукаш и в неподходящ момент. Поработи върху изграждането на по-близка връзка с нея и между другото и кажи, че това е нормално за тая възраст за да не се срамува или претеснява. Глупаво е да оставяш детето ти да се чувства виновно или да го е срам заради това. И повече не нахлувай в стаята и така направо. Ясно е, че всеки го прави, но е тъпо майка ти да те види, че и да се шашка от това. Ти като че ли не го правиш понякога. Сега въпроса е как да замажеш положението, че не е станало нищо кой знае какво.

51.   Мислите си, че е много лесно да поговориш с детето си за това, но когато ви се наложи, ще разберете, че нее. Най добре е нищо да не се говори, днешните деца имат възможност да се информират сами, и една такава намеса на родителя, само ще влоши нещата.

53.   Номер 51, не си прав/а, точно премълчаването по темата създава комплекси, а и най-добре е от малка възраст да се обяснява на детето, че голотата не е нещо срамно. По-добре е родителят да обясни за голотата, секса и мастурбацията, отколкото от улицата, а и детето като порасне, няма да се чувства виновно, все едно върши нещо нередно.

54.   Така е номер53, но днешните деца се раждат научени, и знаят много повече за тези неща от нас родителите.

55.   Направете го заедно)))

56.   До No 28. Въобще не е сигурно, че никой не е умрял от мастурбация. Все някъде и някога някой/някоя е получил я инфаркт, я инсулт по време на мастурбиране. Аз лично се сещам за два филма/сериала с такива сцени. В Californication (Секс до дупка) в един от епизодите един пич получи ерекция на един купон и гордо заяви, че "няма да я пропилява с чукане или свирка" и отиде в банята сложи си примка и... и без да иска по-време на мастурбирането се обеси. И за един чешки или унгарски филм от преди десетина година се сещам. В него имаше един циганин-бияч от мафията, който имаше фетиш към коли и като му се отдаваше възможност ги оправяше в ауспусите (като се замисля това може и да мине за секс :), като заставаше на колена. И така на един паркинг пред летището, докато записва поредната си бройка (червен металик-това е като блондика при колите), колата зад него тръгна, но вместо напред по погрешка тръгна назад (явно шофьора е бил жена) и го удари, счупи му гръбнака и той се спомина. Щом като в художествени произведения има такива случаи, значи и в действителност има. Нали все пак авторите черпят вдъхновение от действителността.

А колкото до темата, то е казано по-горе, че майката трябва да говори задължително да говори с детето и да го успокои, щом то се самообвинява и се е затормозило. Ако не беше толкова тежка реакцията на момичето е могло да се избегне подобен разговор - постепенно неудобството по между ви е щяло да отшуми. И задължително трябва да и кажете да мастурбира, когато си е сама у дома или поне докато е в банята по време на душ, когато няма кой да я изненада неприятно. Защото я си представате, че вместо Вас я засече баща и - това може да вкара детето дори и в тежка депресия.
М33

57.   Че какво като я засече баща и, нима той не мастурбира?

58.   Ми моята дъщеря мастурбираше още в четвърти клас, видях я без да искам, но не съм и казвала, аз също го правех като малка, така че това си е нещо естествено.

61.   Ми и моята дъщеря го прави и аз знам това но не я съдя, това е нормално, какво толкова, хванала си я, кажи и спокойно миличка всеки го прави.

1-50 от 91