Споделена история от Секс и интимност

Питане за тампони
Здравейте!
Аз съм жена на 34г. но никога не съм използвала тампон (грешка веднъж си сложих, поради някакъв гинекологичен статус и ми беше адски некомфортно през няколкото часа). Та питането ми е как точно и да го сложа и може ли да се къпя с него (понеже съм в цикъл). Моля, не ме съдете, знам че съм необразована затова специално, ама какво да направя като превръзките са ми по-удобни?

Коментари

1.   За тампоните - чети опътването на O. B., много добре са го описали хората.
Когато превръзките са ти по-удобни, ползвай тях!
Аз също ги предпочитам, особено за първите 2 дни, макар че правилно си слагам и тампоните, но не ми харесват за обиелна менструация.
На 34 г. си - събуди се! Тялото си е твое - ползвай си каквото искаш.
С тампон можеш да се къпиш, той си е в тялото, но не и да плуваш. Ако все пак си на почивка, задължително слагай нов тампон след всяко влизане във водата, защото той се наджваква с вода, пълна с бактерии и мръсотии и ще си докараш някаква болест. Има специални тампони за плуване иначе, но се поръчват. Питай в секс шоповете или някоя Аптека. Успех

2.   естествено, че можеш да се къпеш, и да плуваш та и секс да правиш. Аз само тампони използвам, никога превръзка

3.   Номер 3, интересно ми е как може да правиш секс когато си с тампон? хаха

4.   Ха ха ха, много смешно номер3!

5.   "Номер 3, интересно ми е как може да правиш секс когато си с тампон? хаха"

Не се ли сещаш? :)

6.   На листовките на тампоните наистина е добре описано кое как... Първо е доста важно да са ти чисти ръцете (измити с сапун) преди махането и слагането на всеки тампон. Може да го сложиш както си седнала върху тоалетната чиния и си разкрачена, така че да има място за ръката ти, но най удобно е да си клекнала, също разкрачена. Слага се под лек наклон напред, за да може да влезе плавно, мисля че на картинките даже точно е показано, а не да го пъхаш и слагаш 5 пъти докато го нагласиш и да се протъркаш нещо. Отвиваш само долната част на найлончето, там където е конеца. Опъваш здраво конеца, за да си сигурна, че е здрав и няма някакъв дефект, който да го прави лесен за скъсване (никога не ми се е случвало, но казват, че е добре да го провериш). Хващаш с палеца и средния пръст леко основата която вече си отвила на тампона, показалеца се слага отдолу, откъдето излиза конеца. Махаш останалата част от опаковката внимателно и (това сега нз как точно да го обясня) с присвити пръсти, най вече показалеца се пада започваш да го пъхаш под наклон напред, постепенно, го избутваш с показалеца навътре, а още щом започне да влиза го пускаш с другите два. Показалецът трябва да влезе почти целия след тампона и конеца остава да си виси доста. След правилното поставяне на тампона, той НЕ СЕ УСЕЩА. Това е много важно, ако го усещаш, значи не си го поставила правилно и не трябва така да го оставяш. Сигурна съм, че с 1-2 опита ще се справиш. Тампона е хубаво да не престоява повече от 6 часа, макар че го дават до 8, повечето препоръчват 4 - много хора спят с тампони, което си е поне 8 часа, не е проблем. Маха се също и ако вземех да го усещаш леко, че е пълен вече. Много е важно капките да отговарят кръвотечението ти, не слагай тампон с много голямо попивателност ако ти върви много малко. Те долу горе отговарят на попивателността на превръзките, така че и ти предполагам вече много добре се познаваш, бързо ще се приспособиш с това какъв да слагаш. Няма никакъв проблем да се къпеш, плуваш или ходиш до тоалетна без да сменяш тампона веднага (естествено ако се почувстваш некомфортно от самото действие, си го смени), по важно е да си с чисти ръце, когато го правиш. Единствено 2-3 дни когато наистина имаш много обилно кървене, не е добре да плуваш, тъй като и да ползваш най големите тампони, има някаква вероятност да се разтечеш примерно. Тампона се слага достатъчно навътре, за да не ти е проблем специално с плуването... И на море съм ги ползвала, беше се случило през всички дни на плажа да съм в цикъл. Тези, които ти говорят подобни простотии, както и това, че го усещат, не си го слагат правилно! Изважда се съвсем леко, като издърпваш конеца, ако е сух тампона (мислела си, че имаш по обилно кръвотечение, но той почти не е напоен), ще излезе малко по трудно, но е нещо особено. Ако пък е много напоен, той някак си сам вече го усещаш, че тр да се смени и едва ли не ще излезе сам :D Супер удобни са, комфортни и се чувстваш много свежо с тях. И все пак съветвам да не се ползват само тампони, а да се редуват с превръзки, когато си си вкъщи примерно и през нощта. Прочети листовката и за СТШ(синдром на токсичния шок)!

А иначе, номер 3, бях чела някога някъде, за жена, която за да изпитва удоволствие от секса, първо си пъхала тампон и мъжа и след него... може би му е бил къс, не зная... но мисля че продават даже специално такива тампони по секс шоповете :D

Много изписах, надявам се да не съм объркала някъде, ще следя темата... само се надявам да не стане както с другите - плоски и елементарни заяждащи коментари :D

8.   Чудя се защо някои които не могат да са полезни (номер3) пишат само за да се подиграват. Излишен спам.

9.   Аз пък нямам проблем да плувам с тампон, особено ако е тампон за секс.

10.   Аз използвам тампони от много години, но честно казано за пръв път тук чувам, че имало тампон за плуване и такъв специално за секс.. Иначе и на мен ми се е случвало да правя секс с тампон, но после трудно се вади :)
Както и да е... Тампона се слага много лесно- може да клекнеш например, аз понякога малко си наплюнчвам пръста и го напъхваш възможно най-навътре, до колкото позволява. Плувам и се къпя спокойно с тампон. Не може да изпадне. Единствено ако си първите два дни и менструацията ти е обилна ще трябва да го сменяш по-често. Това е.

11.   Благодаря на всички коментиращи, но реших, че няма да умра, ако не се изкъпя. Даже днес вече ми е 5-ти ден и няма нищо, но не ми се рискуваше да пипна някоя инфекция, заради единия басейн :)
Чао! <3

12.   аз горе- долу в темата- искам да попитам- какво ще стане ако ми тече слабо, пък сложа тампон с много капки? защо не го препоръчват?

13.   От номер 6: Забравих да спомена, че има и тампони с апликатор, които май на нашият пазар не са особено разпространени, но все пак ги има - на TAMPAX съм виждала в България. Те са много удобни за слагане и няма допир на ръцете с интимните части - предполагам, че могат да се ползват, от хора маниаци на тема чистота или ако нямаш възможност да се измиеш със сапун примерно. Апликатора е като спринцовка, пъха се малко и се избутва с бутало тампона - не мога точно да го обясня, тъй като съм ползвала малко и отдавна. Аз използвам тампони и съм много доволна, ако нямах някои предразсъдъци (според някои гинеколози са вредни, според други не), щях да си ги ползвам абсолютно през цялото време на менструацията, всеки път :)

Номер 12, доколкото не мога да ти отговоря точно, но моята логика е, че когато тампона е с по голяма попивателност, може би изсушава прекалено много средата във вагината и може да се получи притъркване. Както превръзките, ако си сложиш някаква голяма, а има 2-3 капки то се чувстваш некомфортно и може да се получи притъркване на кожата. Зная, че не трябва да са с повече капки, защото като се напълни прекалено бързо и ако не го смениш скоро, то започва да образува съсиреци, които полепват по стената на матката и докато се изчистят правят трудно евентуалното захващане на оплодена яйцеклетка. Затова зная, че ако жената иска да забременее по лесно, е хубаво да не използва тампони по време на опитите.

14.   Здравейте! Имам един въпрос който вече сигутно ще стане досаден но все пак човек трябва да се информира. Така на 13 г. съм и още никога не съм си слагала тампон. Чудя се коя е подходящата възраст едно момиче да започне да носи тампони с отношение на големината на вагината. Мен лично ме е страх от слагането на тампон сега, защото се чувствам несигурна, но ще се радвам ако някой може да ми отговори на въпроса!