Споделена история от Секс и интимност

Кога най-рано отчита резултат тест за бременност
Здравейте.
Менструацията ми закъснява вече много дни. Трябваше да ми дойде на 18 май, днес е 29-и.... Точно на датата, когато трябваше да ми дойде ми беше и последния полов контакт. Ако предположим теоритично, че се е случило нещо със овулацията ми и тогава съм забременяла(тоест преди 11 дни) кога най-рано теста може да отчете резултата? Искам само да кажа, че се надявам да НЕ съм бременна. Преди 2 месеца пак имах голямо закъсненение от 11 дни, бях на лекар, но не установи нищо, дойде от самосебе си...
Преди два дни правих тест- беше отрицателен, тази сутрин правих отново- пак отрицателен. Не знам дали тези тестове могат да отчитат 10 дни след евентуално забременяване.
Иначе на датата, когато трябваше да ми дойде имах много силно изразени ПМС, до преди няколко дни се чувствах все едно всеки момент ще ми дойде, но сега вече нищо не усещам.... :( Предполагам, че ако причината за закъснение не е бременност, имам някакви хормонални изменения. Моля някой от вас, който е по-запознат да ме посъветва какви изследвания да си направя! Благодаря много!

Коментари

1.   Тест се прави 5 дни след като е трябвало да ти дойде. Най-сигурни резултати получава човек след 7 ден. Ти например ще получиш сигурни резултати. Ако тестът е негативен - не си бременна, няма смисъл да правиш други. Ако е позитивен - направи втори тест, а после на лекар и час за аборт.
Ти си правила тестове, не си бренна. Чакай още 10 дни и ако не ти дойде - на лекар. До 14 дни е ОК да има движение. Организмът не е часовник

2.   В сайта на Шуърчек пише, че най-точните резултати се отчитат 14 дни след половия акт. Тоест може да повториш теста. Сперматозоидите живеят до 48 часа, пред това време ако има овулация могат да оплодят яйцеклетката. Между 2-12 дни трябва на плода да се закрепи по стените на матката. Едва след това започва да се отделя хормона, чрез който теста отчита бременност. Тоест в най-бавния случай е 14-ия ден след последния/непротектирания полов акт.
На опаковката на тестовете пише, че отчитат още първия ден на закъснението, но никъде не казват, че това става само при нормално и навреме настъпила овулация. А тя може да се изменя често.

3.   И какво стана, бременна ли си?

4.   Не съм!