Споделена история от Секс и интимност

Проблем с пениса
Здравеите!

На 13 години и сам и искам да споделя нещо от което се притеснявам. Знам, че е малко неумсетно и не сам ГЕИ но просто ми трябва мъжки съвет, е малко неудобно да говоря с баща ми за това. Та кам проблема: членът ми ако мога така да кажа не може да се забели напълно: имам предвид когато мастурбирам или нещо друго има една кожичка, която е залепена за главичката на члена ми и боли когато се опитвам да го забеля докраи! забелязал съм, че порно звездите нямата този проблем, но те може би се подлагат на операциии затова моля ПОМОГНЕТЕЕЕ !!!!

Коментари

51-100 от 279

52.   Хора и аз имах този проблем не можех да си забела члена веднага ще ви кажа какво направих потопих си члена и под вода си го забелих нямам проблеми вече

53.   Добре, а аз може ли да попитам имам ли проблем, защото на мен ми е трудно в ерекция да я забеля в началото и като се раздвижи след едно-две "заголвания" всичко е наред и се заголва без проблем. И другото, което бих желал да попитам е дали трябва след като кожичката да продължава да се опъва след като се забели главичката, защото на мен точно зад "коронката" един вид се набира кожичката и не може да продължава да се забелва по протежението на пениса. Надявам се някой компетентен да ми помогне да разбера дали нещата са наред.

54.   Моят случай е следния:
Когато е в нормално състояние НЯМА никакъв проблем,но когато е "в позиция" трябва голям зор.Не е голяма болка но я има.Като бях на 8-9години в нормално състояние също не можех да заголя главичката,и се оправи с времето.Та въпроса ми е дали и това ще мине с времето или ще трябва операция?

55.   При нормално състояние всичко е наред, но когато е надървен се оголва с повечко зор. Болка почти няма. Когато бях на 8-9години не можех да го оголя и в нормално състояние а сега мога. Не знам дали се заблуждавам но мисля че се пооправя. Възможно ли е?

56.   Моят случай е същият като на 53 и както виждате се припокрива до голяма степен и с 54 и 55. Но ми е абсолютно същото като на 53- та въпросът ми е: Нормално ли е да е така? И трябва ли операция?

57.   Така, аз съм #49. И да ви кажа ли защо така се получава ? -ако е във вид мой проблем... да ви кажа...
Когато е в спокойно състояние, наистина няма проблем и при мен, същото е и когато е "надървен". Това се получава заради Късото Гемче. То НЕ позволява продължителното "дърпанеопъване" и затова така става - че когато е "надървен" да не може до края... а и не сте ли го забелязвали. Аз сега съм си наред, наскоро ще ходя да го "махнат", че да си е напълно свободно...

58.   Във покой го забелвам с леки болки, но като ми стане и ми се вижда само дупката от която уринирам. Моля помогнете :(

60.   58,най-вероятно имаш фимоза!Отивай при личният лекар да ти даде направление за андролог,уролго или пък хирург!Бтв,на колко си години?

62.   "60" на 15 години съм :S

63.   Аз съм номер 53. Моля някой компетентен да помогне и на мен. Все пак мисля, че с "тренировките" става по-лесно и нещата като че ли са по-добре от предния път когато писах- в смисъл малко по-лесно се забелва в ерекция, но проблем с "подвиването" си стои. Моля за помощ!

66.   Колко горе долу струва манипулацията по "цепване" на кожичката при уролог ?

67.   Пичове сега съм на 13-14 близо и само един път съм го забелвал докрай и много болеше и това беше когато бях на 12 и незнам какво да правя.Някак си е много тясно нестава. моля Помогнете

68.   Hа мен ми стана един път и след 10 мин. напъване стана но само веднъж. Не може да се забели целия

69.   66, ако си непълнолетен всичко би трябвало да ти е безплатно ;) ако си нао 18 обаче нз... 67 виж в нета за "Фимоза" и може и да ти се изяснят някои работи :P~~

70.   Здравейте, и аз имам нещо подобно !
Като е намокрен и лесно се забелва, но има нещо като ципа и като го пусна се слъзва надолу и се прибира !
Като бях на 10 ми го забелиха целия, но сега го забелвам до средата почти, не толкова че не става, но ме е страх да не го напъна и да изкърви нещо ! Та ... на 14 години съм и проблема е че при допир с ръка главичката ме боли, мия я с вода, боли но е поносимо, или е по-скоро като щипене, а и по принцип, ако не го забеля пениса ми стои прибран, въпроса ми е като е прибран може ли да правя секс ?

В спокойно състояние ми е около 8, а в ерекция към 13 см., не знам нормално ли е, не е ли, защото не искам да се сравнявам с комплексарите по секс форумите и техните "18" сантиметра !

И още един въпрос, по принцип до колко години расте ?

71.   Проблема се разрешава единствено по хирургичен път. Когато е трябвало да се оправи (до 1-2 годинки) вашите родители са бляли. А освен тях и детските ви лекари. Сега нямаше изобщо да си спомняте, че се е случило и да ви се налага да изпитвате притеснения и страх. Ако не оправите нещата навреме, има опасност от инфекции, поради недобрата възможност за почистване, а определено ще пречи на сексуалния ви живот, да не кажа, че в някои случаи ще го прави невъзможен. Явлението не е рядкост, така че без да се страхувате, отивайте при хирург - процедурата е кратка и не особено болезнена. Успех!

72.   Здрасти .. това не е проблем .. аз имах същия след време ще се оправи .. забелвай го по често и кожичката сама ще се отлепи .. на мен ми беше залепнала на две места с едното се справих без операция .. сега ще си оправя и другата :)

73.   Здрасти аз сам на 15 и имам проблем!като всички немога да го зебеля,и имам въпрос към 72 на колко години си и как така ти е минало от самосебе си?

74.   За 73 :

Тва за забелването е сериозно, щото си голям, сам недей да го мъчиш, щото може да изкърви, кажи на някой мъж (ако имаш по-голям брат или на баща ти) и отивайте на уролог, за да ти го забели той, ако е прекалено късно може и до операция да се стигне за премахване на кожата (т.нар. обрязване) !

Върви на лекар и недей да чакаш, аз като бях на 10 или 11 бях така, сега съм на 15 почти, но ми го забели доктора и после в продължение на 50 дни всеки ден си топиш главичката в сварена лайка или смрадлика и след 1 месец всичко ще ти е наред, но разбира се при всяко къпане ще го забелваш и миеш, за да не събира едно бяло, като слуз ...

Успех :)

75.   Аз допреди няколко месеца имах същия проблем... Докато се къпах, мастурбирах но без оголване на главичката след като си "свърших работата" видях, че по лесно се оголва(не болеше). Опитай. Нищо не губиш. От тогава се оправих
:)

76.   Моят проблем е следния , мога да си заголя члена и във и извън ерекция , но има нещо като ципичка на главичката и на долната част на кожичката , ако някой има този проблем и вече го е превъзмогнал дами пише моля ви!

77.   Това се нарича "късо гемче" и ще иска операция, за да се премахне. И на мен ми предстои. А ако не се направи, то може и само да се "откъсне", но има много голяма остра болка и кръв, която няма да можеш да спреш да тече. Тъй че.. по-добре отиди на лекар!

78.   A мога ли да правя секс като не е оголен?

80.   И аз го имам този проблем, но когато членът ми е в ерекция не ме боли.Кажете да говоря ли с баща си затова или да изчакам сам да се оголи

81.   На 21 години съм и при заголване ма боли незнам нормално ли е или имам проблем , ако някой знае да пише

82.   Пич и аз имам

83.   Хора аз съм на 14 години преди време не можех грам да си забеля главичката...Сега се по-оправи мако като съм в ерекция ми зе обелва до половината но пак се притеснявам..... ПОМОГНЕТЕ ПЛС...

84.   Аз сега сам на 14 и гаджето ми иска да правя секс с нея но аз се притеснявам малко щото кожичката на члена ми се обелва но ме боли някакси е по тясна и ми стиска члена. Ако може помогнете плс

85.   Здравейте. Пенисът ми се забелва без никакъв проблем и болка като не е " станал " , но като е "станал" имам проблем с забелването. Не е точно болка.. а просто сеедно има нещо което ми пречи да го забеля докрай. Някакви съвети?

86.   На 18 години съм имам проблем немога да си оголя главата от доста време и незнам при кои лекар трябва да отида можете ли да ми помогнете от Бургас сам Благодаря !!

87.   Хора много се притеснявам .. Когато ми е спаднал го забелвам без проблем , но когато ми е станал ми се вижда само половината главичка .. Когато е надървен като си пипам главата има лекичка болка или гъделичкане не знам точно .. Ама ме е срам да отида на доктор щото в не надървено състояние ми е 5-6 санта .. Дайте някакви съвети дали ще се оправи само или и аз не знам ..

88.   Здравейте! Значи на около 12,13 години си забелих сам главичката в банята (съвет от баща ми) Сега сам на 21 с късо гемче съм , но що годе се справям и нямам проблеми при секса . Единственото което ме притеснява и незнам дали е нормално е че имам пареща болка като докосвам главичката . Нормално ли е и ако не е има ли начин да се лекува без лекарска помощ ?

89.   Здравейте ! На 17 години съм , този проблем със забелването го имах и аз като малък спомням си ,когато бях на 6 годинки ме водиха на лекар и той ми го забели но много ме заболя и когато се прибрахме не давах на мама или на татко да ми го пипат исках сам да си го забелвам ... и явно не съм го правил както трябва и след година, две пак ме водиха и отново същата болка ... и пак уж аз щях да се оправям .. а пък и вече бях голям... винаги съм си го забелвал като се къпя и го измивам с голямо старание но със времето пак спря да се забелва ... смисъл до половината ми се забелва но канала неми се показва и така докъто не станах на 14 и без капка срам казах на татко че проблема още го имам и дори му показах и пак ходих на лекар и от тогава този проблем изчезна нямам болки в главата няма и помен от болките при забелването ... но в "надървено" състояние ако не е овлажнен се забелва трудно и ми стой нагъната кожата под канала а не се изпъва това проблем ли е ? и ако да какво да направя ?

90.   Хора и аз не мога да го обеля, когато съм в ерекция на 14 години съм. Да почакам ли малко или да ходя на доктор или ако знаете някакъв мехлем ??

91.   90 - Значи то вариантите са 2 : или да провбаш сам в банята или при доктор . По-лесният вариант е доктора . За мехлеми не съм чувал . Аз лично го забелих в банята (съвет от баща ми) .

89 - Не съм много наясно , но предполагам че си с късо гемче . Ако прочетеш в предните коментари ще ти стане ясно за какво става на въпрос . Единственият начин е операция която трае около 15 мин и след седмица ще си готов за подвизи .

92.   и аз го имах но след много мастурбация започна да ме откъсва малко по нататак още и така ми мина

93.   Имьм същия проблем и започвам малко да се притеснявам защото и да не е надървен като го обеля ме боли и се получава нещо все едно ми дърпа кожичката, и имам някакви пъпчици които като ги изтисквам излиза нещо бяло..... не мога да ви опиша какво е

94.   когато започеш да правиш секс с мадамите ще се оправи

95.   Имах този проблем до към 19 годишен постоянно ме тормозеше,отидох на уролог и след 10 минутна процедура в операционната проблема беше решен,най-добре иди на лекар манипулацията е съвсем незначителна,после ще си чисто нов.

96.   Това е стеснение или слепване на кожичката към главичката на пениса. Трябва да отбележа, че не пречи на уринирането, което е другият фактор, поради който това заболяване се открива късно.

Статистически погледнато още при раждането 90% от децата имат този проблем, който се отстранява или със така нареченото „заголване” още в ранна детска възраст или когато в пубертета започне мастурбацията.

Фимозата бива два вида – вродена и патологична.
Вродената се проявява при два до четири процента от момчетата и именно при нея е препоръчително да се приложи веднага хирургическо лечение.

Патологичната обаче се получава от гореспоменатото „заголване”, което е довело до травма на кожата, възпаление или инфекция – общо взето нарушаване на естествената среда. Може да се получи и при деца, които вече ходят активно, но все още са с памперси.

Тук обаче разликата е, че фимозата е свързана с болка, трудно уриниране, парене, непоносимост към всеки вид допир.

Лечението е оперативно, а в някои случаи не се налага, защото не пречи на развитието и на поколението. Операцията протича бързо, но възстановяването изисква време.

97.   Мен ме боли главичката на пениса дори при най-лекият допир, което е много лошо :

98.   аз се подложих на операция от бургас сам по горе бях писал коментар направиха ми операцията както се нарича обрязване след това около 2-3 седмици ме болеше и дори като покаех но това е защото взех твърде късно мерки няколко години го имах този проблем но беше срам да споделя с маика сега сам доволен повече няма да имам такав проблем и сам готов за подвизи СЪВЕТЪТ МИ Е да СПОДЕЛЯТЕ С РОДИТЕЛИТЕ или да ОТИДЕТЕ НА УРОЛОГ ако сам бил полезен поне на един ще се радвам :)

99.   Значи моя проблем е такъв: Когато е в нормално състояние го забелвам без проблем,но като го забеля и докосвам главичката при допир има болка,но като ми стане немога изобщо да го забеля.Какво ще ме посаветвате?

100.   аз също сам на 13 и имам същия проблем баща ми ми обясни почти същото което хората казват в коментарите че след няколко години ще се забелва на пълно и аз се притеснявах ама ... Успех и да не се притеснява6 !!!

101.   Знаем, че най-много се притеснявате да споделяте с родителите си, но те са хора с много опит и винаги ще се консултират с най-добрите специалисти за децата си. Сподели с баща си. Аз имам син, който вече е на 10 и точно от същото се притеснявам, защото при момченцата още от бебета трябва да почне да им се забелва редовно и да се мие. Но като станат на една възраст около 3-4 годишни и вече не дават на родителите си да ги мият. :) Още първата година като почна да се мие сам и не го забелваше и се наложи още тогава да посетим лекар, който просто дръпна рязко и силно, но той беше малък на 3и половина год. Сега пращам съпруга си в банята да го проверява...

102.   Лъскай по-яко!

103.   аз съм на 11 и издържам към 45 мин

104.   Аз също съм на 13 години и имам същия проблем но при мен в ерекция се забелва само 1/3. Леко се притеснявам. Но веднъж стана така че приятелите (така наречени) ми видяха членаи не е много голям и ми се подиграват и така притеснението ми става по голямо. С времето ще се забелили и оголеми.

105.   чета и не вярвам на ушите си. Жалко е,че все още подрастващите в България не получават самочувствието да обичат телата си и да говорят за секса си съвсем свободно.
Жените поне щат-нещат трябва да ходят по гинеколози, сблъскват се с ментруации. Какво бихте правили пичове, ако ви потече кръв?
Имах приятелка, която не е знаела какво е менструация и мислила,че умира. От притеснение хвана диабет.
Бъдете мъжкари.
Потърсете лекарска помощ и не слушайте „батковците„, които от срам от собственото си тяло не могат да правят пълноценен секс. Сори, ама никоя жена не иска да я ч..ат два часа и партнъорът й да има болки при акта.

Уролозите не хапят. Освен това има къде-къде по-големи проблеми. Има мъже, които заради глупавото си и ограничено възпитание не ходят на уролог и умират от рак на простатата. Бившият ми приятел стана импотентен,защото не отиде рано на лекар, а имаше някакви разширени вени на тестисите. Като отиде, вече беше късно.Сега е женен и няма деца.
Още от малки се научете да обичате телата си , такива каквито са и ходете на уролог, така както ние жените ходим по гинеколози. Срамно нещо няма. Не сте единствените, човешко е, иначе такива доктори нямаше да има!!!!

106.   Здравейте на 17 години съм и имам абсолютно същия проблем.Когато не ми е надървен опъвам кожичката без проблем и съвсем леко ме боли тази ципичка,но когато е станал малкия ми приятел,ако мога така да се изразя отново я опъвам кожичката,но до известан степен.Смисъл минава нивото на главичката тя се показва отново,но не е както при порно актиорите,тоест докраи да се опъва и също така ме боли.Значи прочетох всичко което казахте,но в 90 % от случайте си говоря единствено с мама,а с бащатата по рядко.За това се обръщам към всички зрели хора,моля,дайте ми съвет как да поговоря с наще на тази тема искам да се оправи,понеже тепърва ще правя 18 ще имам кола и право да ходя на дискотеки и като си намеря приятелка не искам да се комплексирам когато след няколко месечно ходене дойде време за ч..не и аз да се сетя за този проблем.Молбата ми към вас е " За начин по който да засегна темата",понеже баща ми е висшист на приличен пост и интелигентен и ме е срам доста,ако беше някои простак нямаше ..... Моля ви ако бяхте на мое място как бихте засегнали темата ... Благодаря предварително :)

51-100 от 279