Споделена история от Секс и интимност

Проблем с пениса
Здравеите!

На 13 години и сам и искам да споделя нещо от което се притеснявам. Знам, че е малко неумсетно и не сам ГЕИ но просто ми трябва мъжки съвет, е малко неудобно да говоря с баща ми за това. Та кам проблема: членът ми ако мога така да кажа не може да се забели напълно: имам предвид когато мастурбирам или нещо друго има една кожичка, която е залепена за главичката на члена ми и боли когато се опитвам да го забеля докраи! забелязал съм, че порно звездите нямата този проблем, но те може би се подлагат на операциии затова моля ПОМОГНЕТЕЕЕ !!!!

Коментари

1-50 от 279

1.   Не се притеснявай, след време ще се обелва изцяло. И аз имах същия проблем, когато бях на твоите години.

2.   Отиди на лекар - това не е срамно, а необходимо. Всички хора се нуждаят от лекарски съвет.

3.   и аз го имах пич, не се бой с времето ще се забели нормално, ноят някуде около твойта възраст ми се забели, успокой се, иначе ако много почне да те терзае иди на личния си лекар, той/тя пазят конфеденциалност пък и ще ти кажат същото че с времето ще се забели, а и какво порно гледаш на 13 г. не си ли малък за това или аз просто вече съм стар и незнам как се развива светът вече?

4.   това ще ти мине, и за като малък имах някакъв такъв проблем, ама сега го няма изобщо.
Прави любов, а не война!

5.   Ако е болезнен несъмнено трябва да отидеш на хирург - нарича се фимозност и се среща при 80% от мъжете до 15 години. Ако не те боли мастурбирането ще разшири отвора по естествен път. Обрязването не е препоръчтелно, ако няма болка. Успех!

6.   Няма страшно! И при мен беше така, но постепенно се оправя.За да се разсееш от тези притеснения/майтап носиш ли?/-аз съм на 53, дай да ги разменим, бе!? Моя се забелва, но...ще имаш зор с втвърдяването.:) Гледай напред, мойто момче! И говори с баща си.

7.   Бях малко по-малък като имах този проблем, при мен се оправи с намесата на доктор просто резнаха със скалпа тази кожичка и се оправи само че не беше на главичката а малко по-надолу, от тогава нямам проблеми и съвета: говори с баща си :)

8.   Здравей аз съм на 21 години и имах същия проблем, това идва хем от тесния отвор на кожичката хем от така наречената юздичка, бях на лекар и ми направиха една "операцийка" просто с местна упойка резват тази юздичка а после с малко "тренировки" кожичката се разширява. За една седмица си чисто нов, но предприеми някакво действие-кажи на баща си и идете на лекар, той е мъж ще те разбере, а може и тои да го е имал. Иди на лекар защото това може да те комлексира и да те направи несигурен в леглото някои ден, а може и да те боли .

9.   Ей приятел не се тревожи! Аз имах същия проблем. И аз сам на 12 около преди 1-2 год. отидох на лекар и се наложи да се дозабели бях малко лапе и не сам мислел за мастурбации, но просто усещах, че нещо не е наред.

Когато отидох на лекар ми предложиха или сам да го направя или да ме дозабели сега в момента. Направи ми го един лекар който ме накара легна на една легло и да стискам зъби. Усетих силна болка и не се плаши дозабели ми кожата от всякаде и болката не беше приятна.

След като трябваше да се измия видях че оная ми работа е цялата в кръв. Но пък с голямо усилие успях да я забеля до краи и беше доста по забелено от преди. След време започна да не ме боли и да я мия много по добре а преди не ми беше приятно.

Сега съм много добре чувствам се перфектно на тази тема докато преди дори ме беше истрах да споделя на родителите си защото усещах болка при миене но трябва да си миеш пениса редовно за да не се влоши.

ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ
Не се страхувай за тази процедура с дозабелването и ти пожелавам някой ден ти да помагаш в тази саит а не да очакваш помощ.

УСПЕХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ!!!!!!!!!!!!!

10.   Нарича се ОБРЯЗВАНЕ пич, но не пробвай сам потърси помощ при някои специалист

11.   Не се нарича обрязване, не ги случшай. По-горе някой беше споменал, че това се среща при 80% от мъжете и е прав. Тази залепена кожичка се нарича "юздичка" тя пречи на забелването на главичката на пениса, при опъване причинява болка. Знам защото и аз имах този проблем. Решението е хирургическа намеса (твърде силно казано, защото се прави с местна упойка (демек си в съзнание) и всичко приключва напълно от една седмица до десетина дни). Съвета ми е да не си правиш експерименти, а да поговориш с родителите си и да посетиш уролог. Успех! :)

Приятел

12.   Отиди на лекар, много момчета се раждат така и това се оправя от майките им или от лекар в първите месеци. Майка ти и твоят детски лекар са те изпуснали, но на тази възраст се оправя. Но задължително от лекар.Може да те посъветва как сам да го оправиш/иска време/ или направо да те оправи. Не е срамно, а необходимо, за да имаш пълноценен живот като пораснеш. И няма нищо общо с обрязването. Успех!

13.   Аз съм на 14 години и мога да си обелвам кожичката до край обаче понаболява малко а не искам да говоря с баща ми щото ме е срам ;) и искам да попитам с времето това ще мине ли защото ме е страх като дойде моментът да сгафя нещо

14.   Пич и аз бях така и доста време не можех да се пристраша дори с лекар да споделя, докато един ден не се срещнах с уролог :)))

Лекарска намеса се оправи/просто при мен не стана по естествен път/ - 15 минути трае манипулацията, а спестява адски много притеснения, червене и изпуснати възможности, сега съм супер щастлив и доволен : ))
съвета ми е - колкото по рано се отървеш от проблема, толкова по добре.

п.с - родителите ми научиха впоследствие и се оказа и че баща ми е минал по същия път, така че от негова страна получих подкрепа и разбиране ;)

п.с п.с - кофти беше само избора нормално или цялостно обрязване, че това води и други ползи ;)

15.   Трябвало е да ти я махнат като си бил бебе

16.   Аз съм на 18 и все ощя не мога да си я забеля
като си го вкарвам в някоя суха путка и ме боли защото се опъва но стискам заби
Свикнах му вече Но нищо Споко приятелю
Знай че тези хора които са така държат много повече време
Аз поне си държа по 2 часа след това ми омръзва и свършвам в устата на мойта
тя даже ми беше казала защо не ти се забелва
аз й казах защото е от модерните
на 18 съм и ми е дълъг 16 санта и дебел 12 санта

17.   аз вмомента съм така и не съм казал на родителите си (на 14 съм) но забелязах че от едната страна започва да се отваря и вече не се притеснявам

18.   Aбе вие луди ли сте обрязвания глупости не е така и нема се опраи от самосебе си!!! ходи да ти го забелат и никои нищо не реже само ше ти дадат мехлем да се мажеш извесно време!!! И задалжително трее да ходиш те опрааат щот там пот незабеленото се сабира некво гадно прилича на гнои и може да фанеш некоя болест!!!

Не се излагаите ходете на доктор!!!

19.   Малко по малко си го оправяйте сами ако ви е срам да ходите на дктор.
Поддържайте обаче идеална хигиена.
Зависи колко е, но ако редовно напредвате по малко за най-много месец вече всичко ще е наред, не се безпокойте.
Казвам го от собствен опит.

20.   Абе хора и аз го имам тоз проблем като го заголвам като ми е станал ме боли ама ми остава малко и ако го заголя до края и също като пипам главичката ме боли, срам ме е да говоря с нашите и с лекар, за това искам да попитам ако секи ден си правя опит да го заголя до края и да го пипам сас цел да ми се оправят проблемите ще стане ли или не искам директен отговор и ако е НЕ трябва ли операция ?!

21.   Аз съм на 12 и имам съштия проблем ... Дано се оправи без лекар :(

22.   И аз съм на 12 и го имам този проблем като я пипам главичката ме боли и не ми е заголен до края какво да направа да говора с нашите или да почакам?

23.   Аз съм на 15 и го имам този проблем. Кото пипам главичката ме боли и немога даго заголя. Като се опитвам ме боли. Моля за съвет.

24.   Ами, ако не го забеля, не мога ли да правя секс със облечен пенис?

25.   Мисля, че можеш, но ще гаделичкаш жената (rofl)

26.   Споко и аз съм на 13 и го имам питах тате и той каза че няма проблем и че и при него е било така но се оправя с времето :)

27.   Пичове аз сам на 15, моя пенис хич не може да се забелва апак ме е срам да говоря с някои вазрастен МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

28.   Пичове и аз имам същия проблем, на 15 съм и може да ми се забелва изцяло но когато пипам главичката ме боли, срам ме е да кажа на наще какво да правя сам ли да отида на лекар???? Пишете плс!!!

29.   И аз сам така на 14 съм обелвам го но когато пипна главичката леко ме наболява! Какво да правя?

30.   Моят пенис ми е 10 см и съм на 11 години и нямам никакъв проблем.

31.   Пичове не се притеснявайте, и аз бях така в смисъл можех да си го заголвам но като ми станеше и ми се опъваше много кожата и ме болеше самата кожа не пениса, но със "тренировки" свикнах, така че най добре отидете на лекар, дори да ви каже същото като мен е по добре той да ви го каже, и не се срамувайте няма нищо срамно в това...

32.   Е и аз имам няква кожа в смисал тя ми е само от ДОЛУ под глажичката това нормално ли е ? Или никаде нетрябва да имам ? Мерси.

34.   Глупости несе занимавайте с тези тренеровки... абсолютни глупости... Първо отидете на Уролог, предполагам че имате "Късо гемче" често срещат проблем при мъжете - Ципиата която се намира под главичката като го заголите, той ще ви прегледа и ако усатнови че е това, ще ви направят една "операцийка", но ако излезе това го питайте дали ще може само да го сцепи малко, а не да го реже, защото ако ви го пререже ще ви седи постоянно оголен, а не е пичовско така.. А самата процедура с "операцийката" трае 5 максимум 10 секунди... Няма ножове скалпели или някъкви такива, прависе с ток ако не лъжа и е почти безболезнено, и след 1 седмица "Малчо" ще е пак готов за подвизи и приключения... На мен ми сцепваха Гемчето и съм адски доволен че се престраших и отидох на лекар :)

35.   СИНЪТ МИ Е НА 8 ГОДИНИ НА 13 ЯНУАРИ 2009 МУ НАПРАВИХА ОПЕРАЦИЯ НА ПЕНИСА. ГЕМЧЕТО МУ Е КЪСО И ПРЕДЪРПВА ГЛАВИЧКАТА НА ПЕНИСА НАДОЛУ. ДОКТОРИТЕ КАЗВАТ ЧЕ РАНО ИЛИ КЪСНО ТРЯБВА ДА СЕ ОПЕРИРА ЗАЩОТО ЩЕ МУ ПРЕЧИ ПРИ ЯКУЛАЦИЯТА СЛЕД ВРЕМЕ МОЖЕ ДА СЕ СКЪСА И ДА СЕ ПОЛУЧИ КРАВОИЗЛИВ. ОПЕРАЦИЯТА БЕШЕ БЕЗБОЛЕЗНЕНА.

АКО ИМАТЕ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ ОБЪРНЕТЕ СЕ КЪМ ХИРУРГ ИЛИ УРОЛОГ.

36.   Здравейте. Имам един въпрос след така нареченото "оголване" на пениса главичката постоянно ли трябва да седи оголена или се прибира отсамо себеси или аз трябва да я прибирам. И когато сам в ерекция отсабосебеси ли се оголва главичката.

37.   Да отсамосебе си се обелва.

38.   Еми трябва да ти се направи обрязване,.. те в европа го практикуват за чистоплатност. :) Тва е моето мнение..

39.   И аз имам подобен проблем. При мен не се заголва защото пречи една кожичка от долната страна на члена посаветвайте ме?

40.   Такааа или лекар или сам при всеки е различно бе хора някой са по - здраво хванати и сам не може болката при главичката преминава когато свикнеш ако е навлажнена няма да те боли ако не е наболява но личната хигиена е много важна мийте я по често и няма да имате проблем а който не опита сам да отиде на лекар. Има хора които са на по 34 - 40 г. и все още са така. Ако се напънеш сам ще стане гледай обаче той да не е станал да не боли много. Бъдете смели и късмет :)

41.   Здравейте, аз съм на 15 години и ме притеснява това, че между самият пенис и кожичката имам нещо като ципичка. Това ще се оправи ли с времето или ще трябва да ходя на лекар? Мога да заголя само главичката в меко състояние. А и имам някакви бели пъпчици малко по кожата? Дали това е някакъв проблем? Дали ще почнат да растат тея пъпки да се превърнат в нещо много гнусно? Благодаря ви предварително :)

42.   При 80% от хората е така...

43.   Кажете, помогнете защото имам същия проблем като 41.

44.   Дааа на 16 съм според по горе написаното, като е "спокоен" се забелва, ама иначе с много мъчения!!!

45.   Аз съм на 16 и като бях на 8,9 и отидохме с бащата на доктор и доктора ми го забели и нямам никакъв проблем, нито ме боли нито нищо :). Отиди на лекар е моя савет ..

46.   отиди на лекар ако искаш аз сам на 17 и преди 3 дена ми направиха операция на тази ципа френулум при някои момчета тя е къса и може да се премахне само по оперативен начин на мен ми я правиха с пълна упоика и след като се сабудих неме болеше операцията е следната рейат тая ципа някак си и после те шият и за 7-8 дена конците сами падат

47.   Ае еи малите къде сте се разбарзали е чакаите никаф лекар не ви трябва е то от самосебе си се бели

48.   Здравйте аз сам на 14 и мога да го забелвам целия без проблем :) обаче това може да става когато не е надарвен.А когато е трябва да е мокар,но не сам опитвал когато почвам да го забелвам тоъ се забелвам но не продалжавам за да не са скаса нещо.Тва проблем ли е.

49.   Здравейте, аз съм почти на 13 /96 набор/ и имам проблем. Изобщо не можех да си забелвам главичката, голяма болка беше и решихме да отидем на лекар. "Цепнаха" го там, беше за много кратко време, но болезнено. Сега вече мога да си го забелвам, обаче при определени условия.
Какво имам в предвид "определени условия" - ами значи, само когато е в спокойно състояние, а когато е в ерекция, много боли. Поддържам добра хигиена, но все още тече нещо, както казахте, гной. Лекаря ми каза, че сега се пречиства и излизат всички "мръсотии", събирани през годините /нещо... не знам, ама не ми се вярваше, е, щом го каза лекаря.../

Също и трудно уринирам, и има моменти, в които даже и в свободно състояние не може да се забели и едвам става дори и под душа. Скоро ще ходим да ми "оперират" късото гемче... И имам въпрос:

Болезнено ли ще бъде и горе-долу колко време ще трае. /аз съм от по-притеснителните/

П.С. Спомням си още болката, когато ми го "цепна" доктора, наистина беше много лошо, даже каза, че е била твърде залепнала, /повече от нормалното/ и когато се върнем при него, /началото на Август/ и ако пак не може да се обели, направо не знам. Хем ще бъде оголване, хем премахане на юздичката. Но ще го изтрая...

Приятен ден !

50.   Пичове затова модерните американци се обрязват още при 1 година на раждането на детето. Аз съм обрязан и абсолютно нямам никакви болки и никога не съм имал супер е без кожи и такива глупости в денонощието мога да праскам 20 часа без прекъсване е на това ако не му кажеш яко и най-важното е че нямам микаква болки и да се занимавам със заголвания и такива работи.

51.   50. е напълно прав! На 19 год. съм, преди можеше да ми се забелва само в покой, в ерекция мн малко и болеше мн.Отидох на лекар, той каза, че имам късо гемче, имах и мн голяма чувствителност на главичката.Премахнаха ми го, но и след това проблема си остана.Пак отидох,но този път при друг лекар.Оказа се, че съм имал фимоза+късо гемче.Наложи се пълно обрязване.В началото бях мн скептично настроен, но с времето осъзнах, че по-до бро от обрязването няма!

Един съвет към всички момчета:няма от какво да се притеснявате, няма нищо срамно, пениса е част от човешкото тяло.затова, ако сте под 18 кажете на родителите си, те ще ви разберат, след време нали ще искат да имат внуци!А, ако не се острани проблема няма как да стане това!Успех на всички!!!

1-50 от 279