Споделена история от Секс и интимност

Болка при секс?
Здравейте,има нещо,което ме притеснява и се обращам към вас за съвет.Аз съм на 20г. от 3 години водя редовен полов живот.Това,което ме притеснява е, че почти при всеки полов акт усещам болка в корема.Понякога е само при първото проникване,понякога трае няколко минути,а понякога изобщо не усещам тази болка в корема,но не смятам,че е нормално.В някои пози болката направо не се търпи.

Веднъж четох в един вестник изповедта на една жена на около 50-55г.,която пишеше, че през целия си полов живот е усещала болки и дискомфорт.
Според мен не е на психическа осново или до желание,защото обичам приятеля си и сексе с него е страхотен,но тази болка в корема ме тревожи.
Моля ви,ако някои има същия проблем нека пише,дайте ми съвет!

Коментари

2.   Тук никой няма да ти помогне. Отиди на гинеколог. Той ще ти помогне.

3.   Ходила съм на гинеколог за профилактичен преглед и според лекаря, нямам никакви проблеми и не би трябвало да има болка. За това се обръщам към вас, ако има и други в подобна ситуация.

4.   Съгласен съм !

5.   Здравей мила !

Аз имах същия проблем, и както казва 2 - ходя на гинеколог редовно. Още отдавна установихме, че матката ми е "обърната", което не е старшно или ненормално, даже всяка 3-та жена е така. И от там идват болките в определени пози. Просто трябва да намериш позата, в която ни те боли и да практикуваш нея. Но задължително се посъветвай с доктор. Колкото и да е неприятно, наистина е важно. И ако имаш някакъв проблем да го хванеш по-рано.
Успех!

6.   Как така "обърната" вие при месаря ли ходите, бе жени? Освен това мила проблема с болезнеността по време на акта е чисто физиологична и има няколко основни причини, които биха могли да я пораждат:

1. Пениса на артньора ти е неподходящ за теб (вероятно е по-голям, по-дебел) и притиска "Г" точката, разширява шийката на матката и пр. Това генеколога не може да определи.

2. Не се овлажняваш достатъчно - след като до 3-тата минута, не винаги и при някои пози имаш болезненост вероятността за нужда от лубрикант е голяма. Причината вероятно е от недостатъчна любовна игра, избързване или смяна на поза след като си пресъхнала (да, при определена продължителност се случва).

3. Уголемена "Г" точка, която се притиска от члена докато влагалището се кръвонапълни, което предизвиква болезненост (случва се и пр продължително отсъстване на полови контакти).

4. Мастурбация, упражнения за свиване на влагалището или просто лична хигиена, непосредствено преди акта (нека бъде само външна).

И с това май се изчерпаха хипотезите - запомни, че това, което усещаш никой не може да обясни, освен теб. И ако в крайна сметка болката не спре се огледай - имам близка приятелка, която вися година и половина по кабинетите и накрая просто си реши проблема - смени проблема (вероятно по-голям от социална гледна точка, но поне няма да боли от чисто физиологича гледна точка).

7.   Мила, правете го в дупето. Поне да има смисъл от болката!

8.   Отиди на ДОБЪР гинеколог. Може да имаш раничка на шийката, много е опасно и за жалост не всеки гинеколог може да я види. Аз имах такъв проблем, ходих на гинеколог няколко години подред, нищо ми нямало и когато накрая попаднах при добър такъв се оказа, че имам такава раничка, не са я открили навреме и беше стигнала предраков стадий. половин година се лекувах, но имах късмет, че я откриха. И тези ранички винаги ги причинява някаква инфекция, та трябва и тя да се открие и лекува. Може да е хламидия, гъбички, стафилококи, стрептококи и какво ли не още. Или микс от тях. При мен беше микс, но никой не беше благоволил да го открие, само парите ми взимаха.

9.   Здравеите! Правих секс за втори път и отново имах кръвотечение. Нормално ли е това? Кога трябва да нямам кръвотечение?

10.   Момиче консултираи се с специалист

11.   Отивай при гениколог. УСПЕХ.

12.   Според мен причината е в големината на члена на партньора ти. След като гинеколог ти е казал, че всичко ти е наред, отиди и при друг за всеки случай, но ако наистина всичко е ОК, вероятната друга причина е несъвместимост на газмера. Затова опитай с овлажнители, както и с по-голяма и достатъчна продължителност на любовната игра. От опит ти казва една 35 годишна жена, че размера има значение и не винаги голям е добре за всяка жена. Имам приятел, който е с доста голям размер за мен и има случаи и пози, в които ми е доста голям и ми причинява болка. Същевременно имам и любовник, който е с малък, но секса е страхотен, никога съм нямала болка. Не става въпрос и за чувства или нагласа. Просто не винаги голям е добре и не винаги малък е лошо. Зависи от жената.

13.   Аз съм на 19 години и имам същия проблем - силна болка в корема по- време на секс. Понякога е само при първото проникване, понякога трае няколко минути, понякога трае часове наред, а понякога изобщо не усещам тази болка в корема. Преди време ми откриха кисти на яйчниците, за което не взех никакви мерки... може би се дължи на този проблем...

14.   Здравейте! Аз сам на 22 год. имам приятел и също когато го правим изпитвам силни болки в корема. Болките не са винаги, но все пак ги има и това ме притеснява много. Дори последният път когато го правехме толкова ме болеше, че спряхме веднага-после ме болеше корема 2 или 3 дни.Родителите ми не знаят, че го правим с моя приятел и не мога да утида на гинеколог,защото сме малък град и ме е страх. Моля Ви ако може да ме посъветвате някак ще ви бъда много благодарна.

15.   14, моят съвет е да отидеш в някой близък по-голям град на преглед, щом се притесняваш да отидеш в твоя. Това е сериозен проблем. Все пак си на 22 години, не си на 15, че да те е страх да кажеш на родителите си. Ако наистина те ще приемат зле това, че ти правиш секс, вземи своя близка приятелка и отидете.

16.   Моята приятелка изпитва болка при ануса по време на секс (не говорим за анален секс) и това много ме притеснява както и нея.
Някакви идеи?

17.   мен също понякога ме боли корема при полов акт но се получи по време на бременноста, вече мина 1 година но болката продължава макар и само за 2-3 мин

21.   Скоро ходих на гинеколог и се оказа че имам раничка във влагалището, предписаха ми хапчета и крем и мисля че се оправи. Направиха ми и цитонамазка и резултатите са отлични. Мисля, че ако имаше някакъв проблем лекарката щеше да ми каже. Но изпитвам болки в корема при полов акт и се чудя трябва ли да ходя отново за консултация или с времето ще мине? Какво ли не прочетох, може да е всичко - киста или обърната матка, инфекция..?

22.   Аз също съм имала подобен проблем. При мен се случва много рядко - на няколко месеца веднъж. След полов акт изпитвам жестока болка от към ануса по целия корем, направо не мога да мръдна. Като че ли корема ми е пълен с газове. На гинеколог съм ходила, но там слава Богу всичко е наред. На мъжа ми члена не много голям, по-скоро среден, а и при другите пъти не ме боли. Започвам да си мисля да не би да е от близостта на влагалището с ануса и ако в червото имаш в този момент газове например - при полов акт в определена поза нещо да се разбутват и това да причинява болката, която буквално се връща към целия корем. Даже вече така си го обяснявам и ми звучи логично. Може и при теб да е така, но все пак се консултирай с лекар.

23.   и аз изпитвам остра болка - понякога при проникване, понякога по време на акта, а понякога на края. и както казва номер 22 сякаш корема ми е пълен с газове и мисля, че наистина е за това, може би се получава докато сменяме пози ри непрекъснато вкарване на члена пак и пак. звучи малко налудничево, но.. някой има ли какво ад каже за моя коментар? може и да се заблуждавам

24.   здравейте, аз също изпитвам болка при полов акт, при мен не са в корема, а докато прониква в мен. болките са толкова ужасни че ми иде да се откажа не изпитвам удоволствие а само болка удоволствието е съвсем малко в началото преди да проникне в мен

26.   здравейте, аз също имам проблем. Случвало ми се е само веднъж. Последния път, по време на половия акт, когато приятеля ми проникнеше по навътре, усещах болка в корема, долу. Болката не беше продължителна само когато проникнеше по-навътре. Много се притесних. На какво може да се дължи тази болка. Моля, ако някои знае нещо да пише.

28.   нa 18 съм и имaх остри болки ниско в стомaхa по време нa полов aкт... имaм обърнaтa мaткa и друг път ми се е случвaло дa имaм болки но след 2-3минути след aктa изчезвaт... обaче сегa проблемa ми е друг.. болките ми продължихa цялa нощ и вече цял ден... стрaшно съм притесненa.. случвaло ли му се е нa някой

29.   Здравеите аз съм на 22 г. И при полов акт усещам мно неприятна болка доло ниско в лявата страна. Не се случва винаги само когато ми наближава месечния цикал...