Споделена история от Секс и интимност

Упражнението на Кегелс
Какво представлява упражнението на Кегелс за жени ако може някой да ми даде повече подробности? Благодаря ви.

Коментари

1.   http://lmgtfy. com/? q=упражнения кегелс

2.   Влез в интернет и ще разбереш!

3.   Стягане и отпускане на мускулът контролиращ уринирането, стаягаш и отпускаш, сякъш ти се пишка и стискаш, правиш по 20 такива по двапъти на ден, постепенно увеличаваш до 50, много помагат и при мъжете за забавяне на еякулацията. При жените помага за получаване на по силен оргазъм и достигане на множествени оргазми. М37

4.   За гугъл да си чувал(а)?

6.   4 коментара, 2 от които абсолютно непотребни и 2 механично предаващи информация, а автора иска отговор от позицията на опита и личното мнение

7.   Ми ти номер 6, като знаеш, дай одговор, а не хейтърствай.

8.   Да аз ги правя. Това са упражнения подпомагащи за свиването мускулния тонус на мускулите на вагината, уретрата и ануса(свиване на мускулите на перинеума, които обкръжават вагината). Тези мускули са разположени в долната част на
тялото между краката и се намират между венериния хълм и ануса. Основната им функция е да
управляват процеса на уриниране както и да поддържат вътрешните полови органи, но също така имат
влияние и върху центровете на удоволствието.
Ако имате по- здрави мускули ще имате по- добър контрол върху оргазмите си. Упражненията Кегел
могат да допринесат и за повишаване чувствителността на G точката, както и за възможността да
изпитате няколко оргазъма един след друг. Упражненията Кегел спомагат за увеличаване на
кръвоснабдеността на тези области, от своя страна това води до повишаване на чувствителността и
сексуалното удоволствие.

Ето как става?

Най-напред трябва да се научите да “разпознавате” мускулите на тазовото дъно – това са мускулите,
които спират струята урина по време на уриниране. Можете да усетите мускулите и като
пъхнете пръста си във влагалището. Самото упражнение се състои в свиване на тези мускули за около
10 секунди и след това отпускане за също толкова време. Правете максималния за Вас брой повторения
няколко пъти дневно.
Упражнението е лесно и не изискват специални техники и умения. Необходимо е да се научите да
свивате и отпускате тези мускули. За да проверите дали правите ефективно Кегел, можете да направите
следния опит – докато уринирате стегнете мускула на уретрата, без да притискате бедрата едно към
друго. Ако уринирането спре, това означава че можете да се справите с това упражнение.
Правете Кегел по няколко пъти на ден. Когато мускулите заякнат, можете да увеличите дължината и
честотата на упражненията – до 8-10 пъти на ден. Гимнастиката на Кегел може да се прави, където и
когато ви е удобно. Аз най-често я правя на работа.
При тази гимнастика няма да смущавате околните.
- Напрегнете мускулите на тазовото дъно, така като, че ли бихте искали да задържите настъпването на
оргазма. Бъдете внимателни и не се опитвайте да напрягате мускулите на корема или тазовите мускули.
- Поддържайте това състояние около десет секунди след това същото време разпуснете, правете например 30-40 повторения, разделяйки ги на три тренировки за един ден. Аз ги правя през ден. А може да го правите даже по време на полов акт. Преди години точно по време на полов акт го направих за първи път. Нямах си никаква престава как и какво е това, показала съм го на малко партньори и на тях им е харесвало но и те не са знаели какво е това и чак след време най-неочаквано попаднах тук в този сайт и прочетох такава тема и се замислих дали е това което аз мога, установих че е и започнах да правя упражненията. Така оргазма ми стана много по хубав и силен, а също така разбрах че мога да изпитам и "Squrt" оргазъм, и то пак неочаквано. В един непринуден разговор с приятел на такава тема той ме попита дали някога съм имала усещтане, че се на пишкам докато мъжа е там долу. И аз казах да защото наистина е така и винаги когато съм го усещала това чувство съм карала партньора ми да спира защото не знаех какво е, а и да не се изпусна пред него и да стана за смях. Тогава той ми обясни какво е това, как се постига и че няма нищо срамно в това, а дори обратното че трябва да се радвам че го мога. И наистина чувството е уникално. Това е най-най-хубавия оргазъм, няма равен на него. Засега го изпитвам само докато маструбирам. С мъж не съм го правила защото все още изпитвам срам а и с човека който искам да го изпитам е зает, а друг в живота ми няма.
Е дано съм ти била малко полезна с информацията която аз знам. Успех от мен.
Ж37

9.   От авторката: № 8 благодаря ти адски много

10.   Здравей авторке аз съм н. 8 моля, моля...
Сега ще ти споделя какво забелязвам от известно време и дано пак малко съм ти в помощ. Две, три седмици не бях правила упражненията и забелязах че оргазмите ми са много по-слаби(говоря за Squrt" оргазъм). Но след като ги поднових още на втория ден имаше резултат. Бяха силни и с много повече течност. Сега може и аз да си въобразявам, че тези две неща са свързани... но.... времето ще покаже. Но определено знам че от както правя упражненията Кегел, Squrt" оргазъма е много по силен и обилен. Е това е от мен.
Ж37