Споделена история от Секс и интимност

Колко време трае един добър полов акт?
Здравейте, аз съм момче на по 21 и години и имам сериозна приятелка, но по принцип когато съм възбуден и правим секс искам да свърша бързо и чукам бързо и сексът трае около 5 6 минути но зависи ако преди това сме го правили почти всеки ден тогава може и по - дълго стигал съм и до 20 минути но рядкост, зависи но когато не сме го правили дори от 3 дена чукам 5 -6 минути и свършвам... а усещам, че тя иска още.. Може ли да кажете проблем ли е това или си е напълно нормално...?

Коментари

1.   Ами да, на мен понякога са ми нужни и 40 мин, за да свърша, не е хубаво да бързате, вие, момчета, жените обичат дългия и удовлетворяващ секс. Ако толкова не можеш да издържиш, по-добре мастурбирай предварително набързо, за да свършиш един път и после прави по-дълъг секс с партньорката си. и тя ще бъде доволна и ти.

3.   Самата продължителност не е толкова важна и не е критерий за добър секс. Въпросът е и двамата да сте свършили и да сте удовлетворени. Ако ти си свършваш, а тя не. Това е проблем. Ще трябва да работиш по въпроса. Гледай да я предразполагаш по-добре, да има по-дълга любовна игра, френски ласки и т. н. Чак тогава мисли за продължителност. Подготовката е много важна, може би по-важна и от самия акт.

4.   Малко е. Има жени, които могат да свършат и за 5 минути, ама трябва да са доста възбудени, не разчитай на това. Около 15 минути са ок, ако в един момент започнеш да издържаш повече и достигнеш до час, пък и два, ще е още по-добре. Имам предвид не всеки път да свършваш за по 2 часа, това не е и необходимо, но да можеш да се владееш така, че да е постижимо за теб самия. Това между другото се получава с опита. Успех!

5.   хубаво е да го правиш всеки ден. но не повтаряте ли. дори по няколко пъти. ако не съм го правил няколко дена трудно стигам до 15 минути първия път, но повторението е майка на знанието. повтарям го достатъчно пъти в зависимост от времето което имаме. за мен секс под 3 часа е пълен провалза мен самия. и внимавай с повторенията ако не го правите с презерватив че може да има изненади след 9 месеца. мога да ти ги кажа ако не ги знаеш

6.   Почти никоя жена не свършва просто от проникване независимо колко дълго, затова трябва да стимулираш клитора й с ръка. Така ще е доволна и няма да й пука дали правите секс 5 минути или 50 минути. Говоря от опит. Аз също съм издръжал по 5 минути, ама изобщо не спирам с ласките и така я подмокрям, че после с 2 докосвания свършва. И не съм имал оплаквания. Важното е да има много дълга любовна игра и да не спираш след като ти свършиш.

7.   Около 40-45м общо е добре-любовна игра(която е много важна за жената) и после и същинския секс. Колкото повече и дълго, толкова по-добре.
Важно е и качеството, тръпката, емоцията, която се изстрелва в небитието от удоволствие.

ж

8.   Авторе, по-дълго изречение не бях чел досега. ;Д

9.   10-15 мин. според мен е екстра, но съм момче все пак :)

10.   Хаха.. под половин час не падай моля те

11.   Авторе не се притеснявай, с приятелката ми сме правили секс от 5-10 минути до 3-4 часа, всичко зависи от подготовката, нагласата, от колко време не сте го правили, и т. н. От опит мога да ти кажа, че макар да мога да го направя, предпочитам да не правим много дълъг секс. И веднага се обосновавам: За да издържа толкова, трябва и психически и физически да се старая да удължа работата, но това премахва спонтанността и честно казано ме разсейва от това да се отпусна и да се наслаждавам на макс. Приятелката ми също вижда това и е напълно за 10-15 минутния, но пък пламенен и страстен секс, по време на който и двамата свършваме и сме напълно удовлетворени. Голямата издържливост е по-скоро като ачийвмънт-готино е да го можеш, но почти не го ползваш, все пак не е всеки път да имаме 3-4 часа заедно, и то без да обсъждаме форплея и любимото ми релаксиране прегърнати след акта.
S. A. D.

13.   Важното е не колко дълго трае, а как завършва. Понякога е 5 мин са достатъчни, ама да свършат с най-мощния оргазъм! Друг път и 30 мин продължава и накрая и на двамата им става тъпо и нищо не е както трябва. Така, че не гледай часовника, а гледай и на двамата да ви е готино.

14.   5-6 минути секс е твърде малко, ако това може да се нарече секс. Просто се въздържай, не бъди егоистичен. Нормалната продължителност на един полов акт според мен е 30-40 мин, даже час... като включим продължителна любовна игра преди това, разбира се ;).

15.   Дайте сега да се разберем секс не се прави с едното око да гледаш часовника или с хронометър. Нещата с времето се напасват. Както те посъветваха хората отделяй повече време на любовната игрЪ и няма да сгрешиш!

16.   Наивник, попотай момичето с което си дали е нормално да е 5 минути, и дали му стига, не тези пърчове които филосовстват тук! Всеки човек е индивит сам за себе си, никой друг не може да ти отговори на въпроса, освен момичето! Ако скоро не те изрита, значи й стига, стига да е откровена! Природата създава нормите, не човека, той е само да ги следва!

17.   Направи така:8 плитки вкарвания и 1 пълно. Ще се задържиш по-дълго, жените все пак обичат дългия и приятен секс.

18.   На въпроса на автора - нормалното е единадесет минути. (справка - Паулу Коелю, "Onze Minutos")

19.   При нас е средно 10-15 мин по същество. С любовната игра - около 30 мин.

20.   Нужен е доста опит, за да задържаш края на акта. Аз съм от малкото щастливи жени, чийто партньор контролира момента на изпразване, съобразявайки се с мен! Имам щастието, продължителността на секса да е около 2 часа, като след 10 минути е готов за нов акт(нищо, че не сме на по 20 години), но има постоянно редуване и смяна на позиции. Трябва и двамата да сте активни, но прочети малко книжки, т. е. как да забавиш момента на изпразването. Доколкото зная, има една точка, в основата на члена, която като се притисне забавя изпразването. Моля за извинение, ако неточно съм посочила местонахождението на съответната точка, но не съм анатом. Желая ти късмет и дерзай!