Споделена история от Секс и интимност

Ескапел
Вярно ли е, че след като си пила ескапел не можеш да забременееш 6 месеца след това? Не съм склонна да вярвам, но ми го казаха бая хора и това ме накара леко да се замисля и да се обърна към Вас за Вашето мнение. Просто питам за информация :))

Коментари

1.   Това ме разсмя адски много. Как може да вярваш на такива простотии? Ако беше вярно, едва ли някой щеше да ползва друг контрацептив. Просто щеше да си пие един Ескапел и после 6 мес. Life is life.

2.   Пълни глупости! На колко сте? ! На 10? ! След като имаш достъп до интернет просто напиши Ескапел в google и ще ти излезе информация за хапчето.
Все пак ще ти снеса малко сега:
1. Ескапел се пие до 72 часа след секс, но е най ефективен ако се изпие през първите 12.
2. Предпазва САМО от това, което се е случило 12 часа преди изпиването му и не предпазва от бременнос при последващ полов акт.
3. НЕ МОЖЕ да се пие повече от веднъж между два цикъла!
4. Не трябва да се пие всеки месец, защото дозата хормони в него е много висока.
5. Ако си решила, че ще правиш секс без презерватив трябва да говориш с гинеколога си за да се предпазваш от бременност - друг вид противозачатъчни (които се пият всеки ден), спирала, диафрагма, спермициди, дамски презерватив и др. И за тези неща има инфо в интернет.
Образовайте се малко!

3.   Няма такова нещо. :)

4.   Ще му кажеш на твоя жребец да си купи обикновен"Gentamicin", мехлем за мазане. Ще му го намажеш хубаво преди полов контакт, може и той да се маже, но е по-сигурно ти да го направиш, понеже ще си сигурна, че си го направила както трябва и ще му кажеш да те маже вътре с "инструмент"-а си, като може да го използваш крема и за лубрикант. Отчасти де... Гентамицина убива на 10% сперматозоидите и предпазва същевременно от инфекции. Заздравява епителните клетки на влагалището и подобрява "PH"-то. Абе.... , да дъни вътре и да не се плаши...!

5.   Не съм сигурна дали точно 6 месеца мисля, че действа само 48 часа, което е към два дни и нещо не съм сигурна точно.

Йоана ?

6.   #4, гентамицинът е антибиотик, не спермицид, какви са тия екзотични съвети? Ще вземе да забременее девойката и после ще обяснява "ми така прочетох в интернет"… чини ми се, че и 90% сперматозоиди са достатъчни, за да стане белята :)

7.   Здравейте, аз имам друг проблем и искам мнение. Правих секс при което приятеля ми не свърши в мен а в близост до матката ми (след което веднага се почистих). На сутринта бях на зъболекар и ми биха упойка. Бях се притеснила дали може да попадне и някаква минимална част сперма в мен и затова реших да пия Ескапел. Та въпроса ми е - има ли някаква вероятност тази упойка която са ми били (2 на обед) да попречи на Ескапел (който пих към 2 през нощта-минали са 30 часа от половия акт и 12 часа от упойката). Има ли някакъв вариант тази упойка да попречи на действието на ескапел?

8.   До No7: не бях виждал жена с външна матка...

9.   Здравейте :) на 21 съм .Пих азитрокс предписан от лекар за проблеми с кожата акне , та въпросът ми е след като ми свърши цикъла на 22.01 на 24.01 (а ми е винаги редовен) пих последното хапче в 9 вечерта после правих секс с приятеля ми но презерватива се скъса и ми се наложи да пия ескапел (пих го след 15 мин. след като стана инцидента а от другото хапче бяха минали горе долу 4 часа ) нямах странични ефекти както пише в листовката но след 4 дни на 28.01 ми дойде цикъла отново (минал е 1 ден все още) за пръв път ми се случва ... трябва ли да се притеснявам мисля да отида на лекар нормално ли е това помогнете :)) благодаря предварително :))