Споделена история от Секс и интимност

Към опитните дами
Моля за мнение на по - опитните дами да ми помогнат за най - лесен, безболезнен и бърз начин за обезкосмяване на интимните женски части. Много ми е важно компетентното ви мнение, защото съм доста чувствителна там.
Предварително благодаря! :)

Коментари

1.   Аз се бръсна, защото те продават разни гелове за обезкосмяване, ама си е химия, а там долу кожата е доста чувствителна и за това с бръсначката, ама разбира се много лекичко и внимателно да не се порежа. А и първия път използвах и ножчика, с нея първо скъсих космите и вече после с със самобръсначката. Сега го правя 1-2 пъти седмично и се чувствам перфектно, гладка и чиста.

2.   Аз съм козметичка - моето мнение е: може да е по-болезнено... но е трайно и качествено - говоря за кола маска! Всичко друго е тъпо!

3.   Да се включа и аз че ми е болна тема, аз се бръсна, но някак си отвътре винаги остават едни косъмчета, а там ме е страх да мина с бръсначката да не се нараня а и то е лигавица, незнам изобщо да ли трябва, тях какво да ги правя? По принцип ги оставям, но малко ми е неудобно от приятеля ми

4.   Кола маска. Ще те боли първите няколко пъти - после ще свикнеш.

5.   КОЛА МАСКА вие добре ли сте бе хора??? Аз ше умра направо! Извинявам се за изблика за фотоепилация съм чувала. Някой да знае нещо по въпроса?
Авторката

6.   Фотоепилацията е супер. Не е болезнено, но трябват между 5 и 10 процедури, за да има траен ефект. Правят се през 20-30 дни и една процедура е 30-60 лева (зависи в кой салон). В сайтовете за колективно пазаруване почти непрекъснато има оферти за намаления на такива процедури. Лошото е, че са в различни салони, а май трябва да се правят на едно и също място.

7.   номер 2... нормално ли е една козметичка да се изразява като подрастваща.. било "тъпо" хаха да ви имам професионализмът и самочувствието...

8.   Номер 6 благодаря, но не излиза ли по - евтино да си купиш фотоепилатор? Тези 30-60лв са на зона нали? А процедурата сама ли си я правиш или служителка? Какво точно се прави?
Съжалявам за многото въпроси и предварително благодаря! :)
Авторката

9.   Тя природата си го е измислила къде какво трябва да има. Който се мисли за по-умен от нея, си плаща - с пари, с болка, с рискове от рак на кожата...

10.   Да кажа и аз... минала съм през всички етапи. Бръсненето е най-лошият вариант. Косъмчетата се сгъстяват и стават по-твърди. Ако въобще не сте почвали най-добре идете на козметик. Колата е добър вариант-боли малко само първият път, после се свиква. Фотоепилация си правя от около една година, защото се изчаква през определени интервали за различните зони. Повярвайте ми доста боли. Медицинската сестра която ми прави процедурите казва, че почти никой не издържа на интимните зони до край, макар че имам приятелка която ги направи всичките и е много доволна. Май при всеки е индивидуално.

11.   Ама свиква ли се с болката? Какъв е интервала от време?

12.   Гарантирам ти, че ако козметичката си върши качествено работата, ще те заболи за 5-10 минути и след това 3-4 седмици ще забравиш за всичко. Да, ще трябва да живееш с едно мъхче, докато попораснат за следващата процедура, но не е фрапантно (в никакъв случай не го обръсвай, защото на следващата кола маска пак ще ти е мъка! ).
Около 3 години почти всеки месец ходих на козметик и така привикнах, че вече сама си правя процедурите и не виждам проблем (освен в изнамирането на позите за достигане на по-скрити местенца, ха-ха).
Ако все пак не си агитирана за кола-маска, пробвай депилаторни кремчета, но специални за интимна зона - мисля, че има значение. Те поизгарят косъмчетата, но не очаквай чудеса, тъй като ако трябва да са щадящи за това място, това значи и че ще са щадящи към косъма. И все пак, ефектът ще е като при бръсненето - твърд косъм. Затова примерно съжалявам, че навремето майка ми не ме е подкарала на козметик за подмишници, когато трябва, да сега плача, ако се престраша въобще да си правя кола-маска. Желая ти успех!

14.   От номер 6 (отговор на 8):
Ами скъпичко е, но след тези 5-10 процедури се прави само по една годишно за "опресняване на резултата". Като изключим тази 1 процедура на година няма нужда да правиш нищо и косъмчета просто няма. Попринцип в салоните процедурите се правят от специалист, като се взимат предвид типа на кожата, тенът, вида и гъстотата на космите и т. н. Ако се опиташ да си направиш такава процедура сама може да си докараш някое изгаряне. А иначе цените на домашните системи за фотоепилация не са никак ниски. Освен това те не са вечни (имат си определен брой импулси заредени в тях и след като се изчерпят трябва нова). Попитай google и ще се запознеш малко по - подробно. Цената, която казах за процедура е за "цял интим", а не само за бикини линията, така че не е много скъпо. :)

15.   В Хасково някой знае ли как вървят цените за фотоепилацията на интимните части, които и козметичката чисти - навсякъде там долу? Ако ти трябват да кажем максимума, който номер 6 казва (приемам мнението й, щом тя ходи сега на фотоепилация там ) 10 процедури и са по 60 лв, като се правят веднъж на месец, значи за около 10 месеца ще ти трябват около 600 лв максимум, така ли? Дайте ми по-ясна представа за нещата, защото съм на 19, не работя, но дали ще мога да си събирам пари от месец до месец, за да ходя на фотоепилация? По колко на месец ще ми трябват, моля ви помогнете, от много време искам да си направя трайно обезкосмяване там долу :) Също - какви са рисковете ако си правиш фотоепилация там, може ли това да повлияе за нещо на организма ти, кожата, половата система или нещо такова, което ще ти създаде проблем в бъдеще?

16.   Защо се бръснете, така се губи аромата бе!