Споделена история от Секс и интимност

Помогнете ми да го вкарам в леглото!
Здравейте!
На 33 години съм - познаваме се с този мъж от 5-6 години. Имаме обща компания и приятели, самите ние сме добри приятели - споделяме си и добро и лошо, разчитам на него в много отношения.

Първоначално всичко започна доста на шега - моя приятелка го атакуваше непрекъснато и за да се отърве от нея - демонстрирахме "сближаване". Аз по това време имах "сериозен" приятел, за когото в последствие се омъжих.

Така или иначе бракът ми се провали, нямаме деца и кой знае какви ангажименти един към друг, просто юридически не сме оформили раздялата. Но разказа ми е за моя "приятел".

Та покрай играта с приятелката ми се сближихме още повече, открих, че е много нежен и раним човек и има много неща, за които му се възхищавам.

Резултата след тези години е - всекидневно се виждаме по 1-2 пъти на ден, и след това прекарваме много време в интернет заедно.

Ходим на пътувания с приятели, с колегите ми - работата ми е такава, че имам възможност да пътувам до доста интересни места в България и мога да взимам придружители с мен.

Въобще от страни връзката ни все повече се задълбочава. Но това, което истински ме притеснява е, че не проявява никакъв сексуален интерес към мен.

Спали сме заедно в една стая, в едно легло дори, имал е възможности и да ме покани на негова територия или пък при гостуване в моя дом - винаги се държи джентълменски и нищо повече.

Провокирала съм го нарочно- но не. Познавам го добре, няма друга връзка и си е напълно нормален мъж с всичките му мераци.

Самата аз съм привлекателна, желана и много сексуална жена и това положение ме измъчва. А и не смея да повдигна въпроса директно, страх ме е, че може с нещо да разваля доброто ни приятелство, на което много държа.

Помогнете ми - как да изляза от тази ситуация?

Коментари

1.   Може да те възприема като сестра,иначе не виждам какво може да е друго

2.   Поговори с него, няма от какво да се страхуваш. Трябва да има все пак някаква причина за неговото държане. Успех, мила!

3.   Има, човекът е с морал.

4.   Рискът е най-малък ,ако започнеш разговора на шега.
Примерно- До сега те възприемах като брат, но почнах да те сънувам сексуално...

5.   На колко години е той?

6.   Hяма брато-сестренски отношения м/у мъж и жена, освен ако нямат кръвна връзка. Теорията "възприемате само като приятелка" не е издържана. Страх го е да атакува. Бъди по нападателна. Алкохолът е голям помощник. За 5-6 години не се ли напихте поне веднъж.. действай!
Желая ти успех!

7.   Kъм №5 - почти на 40

8.   Покажи му се гола и ще ти се нахвърли 100%
Алкохола помага де, но моя вариант работи винаги :)

9.   Няма от какво да се плашиш. Натисни се инцидентно и го целуни. Другото е лесно.
Весели празници!

10.   Tой може да е объркан , затова му покажи сексуалните си намерения... поканиго на една романтична вечеря у вас , напийго добре и после го предразположи към сексуалните действия... облечи се по сексапилно покажи си бедрата , разголи деколтето и така какъвто и да е мъж не би отказал на женските прелести.. просто деиствай

11.   Aко искаш прати ми по имейла координатите си за да поговорим.аз съм жена която има почти същите проблеми като твоите.nadia2935@abv.bg

13.   Е, много ясно-човекът е гей! След като не е искал приятелката ти, а сега и на теб не ти обръща сексуално внимание. Може да е импотентен или пък с приятелката ти да сте много грозни

14.   Към №13 - Нито аз, нито приятелката ми е грозна. Чисто и просто тя е гадже на негов приятел и колега, а пък аз не се притеснявам за това, дали мъжете ме харесват - имам многобройни доказателства за това как им въздействам. Естествено става дума за тези, които са ме интересували, не си падам по флиртуването наляво и надясно заради спорта. А относно сексуалната му ориентация - не мисля, нищо не навежда в тази посока от поведението му.

15.   Щом досега не си успяла, интересно как ще стане...

16.   Не си негов тип.Това,че си хубава жена (или така си мислиш), не означава, че всички мъже ще хлътват по теб.
Любовта не идва само заради физическите данни.

А пък и нещо ме притеснява относно статута ти на семейна отскоро с провален брак. Не знам защо си мисля, че човекът добре е преценил що за стока си и не желае да има нищо общо с теб.

17.   Е, не е съвсем нормално! Да не е гей?

18.   Един път те има вече като сестра а второ ако си му разказвала лоши неща за предишни мъже с които си била ( примерно с бившия ти мъж ) и той щом е толкова морален си представя после какво ще говориш за него след време .
Също така може да му харесва вашето сегашно приятелство и да не иска да го разваля като станете интимни и не се получи . А може и да го притеснява това че още не си разведена нищо че според теб това е само формалност .

19.   Мъж съм и трябва да ти кажа, че той те възприема като приятелка и едва ли ще поиска нещо повече

20.   Един съседен народ има подобен народен израз "приятел, приятел-половината вътре" нещо нередно намирам при положение че е гладуващ зрял мъж на 40 и такава дистанция....А си представям само с какви влажни и молещи очи си го гледаш а тои без адекватна реакция дори под формата на шега-закачка. Познавам такива но явно пробпема е в детството им ако не е диагноза. Единия попадна на активна но грозна и го ожени. Сега са много щастливи вече 15 г.

21.   Може би не го познаваш толкова добре, колкото си мислиш. Може би просто не те харесва достатъчно, може да не е влюбен в теб. Това е, щом не става, не става. Може да направиш опит да се сближите, но трябва да приемеш всеки възможен изход.

22.   Здравейте! Исках да ви разкажа как продължи историята - послушах съветите ви и го "нападнах"- просто се оказа, че има проблеми в интимната област. И сега се чудя какво да правя - дали да се правя на "терапевт" или да го зарежа. Както са казали хората - Внимавай какво си пожелаваш, е като стане , вече не знаеш дали си го искал наистина.

23.   ....5-6 години познанство,от известно време апетит към секс......твоя инициатива в тази област последвала или прераснала в разочарование за теб,разкриване за него-немислиш ли че направо го закопаваш.Извод-ти губиш време,печелиш разочарование-то? търси опора(разбиране)печели себеразкриване и унижение......

24.   до №23 - Нито съм мръсница, нито искам да прекратя връзката ни. А последното нещо, което бих направила е да го нараня или унижа. Просто искам пълноценна връзка, а защо не и деца. Т.е. май това са нещо които не мога да намеря при тоя човек.

25.   Kакъв му е проблема който да не може да се реши.искам пак да ми пишеш на nadia2935@abv.bg

26.   ха, човекът притежава: МОРАЛ !!

27.   Номер 26 - Какво искаш да кажеш? Какво означава МОРАЛ!! спроде теб. По вероятно човекът се е притеснявал да не се разприказва още повече , че са и компания, и веднага би се разнесла клюката . Тя ще каже на приятелката си , приятелката на приятеля и т.н. и накрая ще знае целия град.

28.   Не съм убедена, че въпросът е до морал или притеснение. По-скоро нещата са придобили още по-лош обрат, а защо не си помислите, че наистина я харесва и като знае какво е реалното положение със здравословното му състояние, не би могъл да я задоволи и няма да е 100% щастлива с него. И да се опитва да спести и на себе си и на дамата допълнителна болка и разочарование. Защо човек да разваля подредения си и удобен живот?

29.   По скоро си мисля, че тук не става въпрос за кой знае какви притеснения че ще нарани някого, ами просто не я желае чак толкова, че да си струва каквито и да било усилия. Ако един мъж иска нещо от една жена той ще направи и невъзможното да я има

30.   А колко добре го познаваш след 5-6 години? Тоя въпрос задавала ли си го? Може да има някакъв комплекс или наистина да е гей, а да не иска да го възприемат като такъв. Може да има сексуални проблеми ... или да чука ученички :)
Като го разбереш какъв човек е пак се обади.

Вуйчо Ваньо

31.   От авторката -
Доста добре го познавам, знам как минава денят му, какво прави в свободното си време. Познавам хората, с които общува, ако не е с мен, зная къде е и грам не се притеснявам, че може да има друга. Просто имам чувството, че се страхува да покаже колко държи на мен, но да се надяваме, че наистина е така , а не просто "убива" времето си с мен