Споделена история от Секс и интимност

Не мога да понасям презервативи
От доста години водя полов живот. Доста пъти съм пробвала с презерватив, но не мога да го понасям. Дразни ме, боли ме дори и да съм добре навлажнена, изобщо секса е съвсем различен. Бях ползвала на Дюрекс и наскоро реших да ги сменя и пак така. Някой има ли същия проблем? Жена 21 год.

Коментари

1.   И аз, сестро... Мъж съм. Колкото повече се отдалечаваме от природата - толкова по-зле за нас.

2.   И аз съм така на 18 съм.. Водя от скоро полов живот, но много ме боли с презерватив, досега съм го правила 10-тина пъти. Страх ме е, да не забременея, но.. С приятеля ми сме така, не ползваме и когато наближава да свърши го изважда и се празни върху лице и тн. Има ли някаква опасност ако не свършва в мен, а извън мен? Пък и двамата сме си първи, поне за болести не се притеснявам, а хапчета не искам да пия, заради хормоните... Всички приятелки се оплакват, че като ги пият и мустаци им избивали, какво ли не... Ще се радвам за съвет от опитни хора :)

3.   Авторката: Няма опасност щом свършва навън. Правилно са ти казали за хормоните. Аз съм пила много се пълнее от тях. По- добре недей да ги пиеш. Щом не свършва вътре няма проблем.

4.   Аз нямам такъв проблем, но съм чувала за момичета, които са алергични към латекс. Виж дали твоят случай не е такъв. Ако е така, продават нелатексови презервативи. Пробвай с тях да видиш как ще е.

5.   Ха-ха-ха. От къде ги измислихте тия градски легенди за хапчетата? Да, на някои момичета не им действат добре и може да им става лошо, но това за мустаците ме разби! То по тая логика аз вече трябва да имам барада като на Дядо Коледа, че съм на таблетки от няколко години. Ама вие си практикувайте прекъснат акт и стискайте палци да не стане беля, че от всички възможни методи този е най-несигурният. Ама понеже една приятелка споделила със съседката си, че тя била чула от братовчедка си, че на нейна приятелка съученичката и порастнали мустаци от хапчетата... та вярвайте си. Впрочем познавам момиче с 3 (! ) аборта, което не пие хапчета по същата причина, ама 3 аборта са си ок, нали?
А за авторката, нарави си тест за алергии. Може да имаш алергия към латекс.

6.   Най-вероятно имаш алергия към латекса. Опитай с не латексови презервативи - Дюрекс имат такива със сигурност.

7.   Номер 2 към номер 5: Виж не знам, но много момичета са ми споделяли този проблем с хормоните от хапчетата... Според мен си зависи от организма на човека, всички сме различни все пак. Искам да попитам, чувала съм за някакво хапче, което преди секс се поставя във вагината и нямало никаква опасност и тн. Пили ли сте такова, какво мислите за него? :)

8.   Поставя се в вагината и после се пие ли?

9.   До №7: Да това са вагинални глобули Фарматекс, които се поставят малко преди сексуалния контакт. Ако спазваш условията от листовката, няма да имаш проблеми. Но те предпазват основно от бременност, ни и от разни истории, предавани по полов път. Ползвала съм ги многократно, нямало е проблем. Не трябва да се използва миещо средство непосредствено преди и след употребата на глобулите.

10.   Мой съвет е да си имате постоянен партньор до колкото това е възможно. Жена съм на 44 години омъжена от 20 години. На мен също никога не ме е харесвало с презерватив. Трябва да се подбират внимателно хората с които имаме интимни отношения. Преди време четох тук едно изказване, че секса е наркотик и това е точно така. Вярно че е много важен и необходим, но само с подходящ човек. Това че случва понякога да сме на пост и молитва не значи че ще умираме-хора сме носим глави на рамете си.

11.   Номер 7, не е хапче, а е крем и се маже ПРЕДИ акта. Има и тъй нар. дамски презервативи, едни гумички, които също се поставят вътре, но също ПРЕДИ акта. След акта има само Ескапел. А това, че хапчетата не действат добре на всеки това е вярно, може да ти става лошо от тях, но да ти порастнат мустаци? ! Това си е жива градска легенда. Освен това на пазаря се продават толкова видове, че ако едно не ти понася, можеш да пробваш с друго и с трето и така докато намериш твоето. Но каквото и да избереш, хапчета, презервативи, кремове и т. н. важното е да мислиш с главата си за да няма неприятни изненади, че от всички методи за предпазване от бременност, абортът е най-гадният! И повярвай ми пораженията, които нанася върху здравето са много по-жестоки отколкото от което и да е хапче. И за това са ми страшно странни момичета с по няколко аборта, които не пият хапчета не защото не им действат добре, а защото били чували, че щели да им порастнат мустаци. Ама в крайна сметка, животът си е ваш, телата също.

12.   аз съм мъж на 30 и аз не харесвам презервативите с тях не мога да свърша и блъскам като идиот а пък без тях на първи тек не мога да се контролирам и свършвам много бързо

13.   Как ще ти избият мустаци от пиене на женски хормони ако ми обясните ще съм много благодарна :Д хаха. Напротив- цикълът става редовен и кожата като коприна. С новото поколение хапчета не се пълнее изобщо. Пила съм 2 години Ясмин и не съм мръднала. Забелязала съм, че малко се вдига апетита, но ако спортуваш няма проблем.

14.   Аз пък обичам презервативите. Толкова ги обичам, че дори и когато мастурбирам ги използвам. И не поради гнусливост, просто ми харесва чувството за нещо плътно около пениса. Някой ден, когато имам наистина постоянна партньорка вероятно няма да ги ползвам, а единственото нещо, което ще искам да бъде плътно прилепващо върху мен ще бъде самата тя, но за момента това е единственото разумно решение за предпазване от нежелана бременност и полово предавани болести. Такива прекъснати методи, че мерене на температура - прах в очите. Сперматозоиди има дори в предеякулата и са достатъчни някоя, която си мисли, че като не свърши приятелят й в нея, няма да забременее, да стане точно това, че в действителност да забременее. Недейте си игра на лотария с живота ви.

15.   Аз съм от жените, на които не им понасят хапчетата. А и нямам желание да ги пия. Пазя се с т. нар. прекъснат полов акт. За сега съм нямала проблем, но не съм спокойна на 100%. А и всеки път трябва да го вади преди да свърши. Предполагам, че и за самия мъж това не е много приятно.
Пробвахме с моя приятел Фарматекс. Първо от хапчетата, които започват да действат след 10-тина мин. Мен ме изсушават ужасно и няма и 2 мин след като започнем да го правим и започва едно много неприятно парене и при двамата. На него дори от това парене му спадна първия път. След това си го държал под студената вода за да му се успокои :)) 2-3 пъти го правехме с хапчетата и се отказахме. След това чух, че имало и крем Фарматекс, който започва да действа веднага след поставянето в продължение на 10 часа и бил като лубрикант. Взехме от него. С крема аз бях ОК, не се изсушавах, нямах парене, обаче при моя приятел пак имаше парене. И то силно и неприятно. Отделно крема мирише кофти. И се отказахме от тоя метод. Моя гинеколог, който между другото е добър, завеждащ отдел в голяма болница в София, ми препоръча спирала. Със съвременните нямало проблем за това, че съм раждала. Но аз все още се колебая… А и ме е страх, че поставянето е болезнено…

16.   Аз съм номер 15- в последното изречение имам предвид, че НЕ съм раждала :)

17.   Нормер 12, сексът не е фитнес, че да "блъскаш като идиот"! Като не ти доставя удовоствие не го прави. Идеята е и двамата да се щасливи от това, което правите, а не да се тормозите.

18.   Нали има и спирали.....за тази работа.....

20.   №17, как да не е фитнес? Нали съм длъжен да доставям удоволствие на другия, че иначе, току виж, си помислил, че "не я обичам"? . Нали не им казват "съпружески удоволствия", а "съпружески задължения"? Защо ли? То вярно, че са си удоволствия до "обричането", обаче след това нещата си идват на мястото -задължения са. Та не се чудете защо удоволствията остават "отвън". Просто защото там им е мястото.

21.   Ето как да се предпазим от забременяване без презерватив и хапчета.

Преди изпразване поставяте мъжкия член в устата си. Внимавате да поемете всичката сперма с уста. След това я гълтате. След като преглътнете задължително казвате, че е била много:)

Методът е надлежно проверен и широко използван. Няма нито един регистриран случай на забременяване.

Y D, мъж

22.   Ако не ми е писнало от неграмотници ей къде съм... какви са тези коментари за хапчетата бе вие луди ли сте... как да ви действат кат хората като тая и оная ви казала пий еди си какво... отиваш на ЛЕКАР и той ти дава най-подходящите за теб.... а не да си купувате каквото ви падне... а и вярно 3-4 аборта по-добре ли са от малко окосмяване което се премахва за точно 5 мин. при козметик... тъпи патки... и после се жалите, че сте бременни на по 17 е как бе майка като сте тъпи на куче.... леле как ме нервират такива глупави жени.... за едни мустаци има 10 аборта!!!

23.   и моята приятелка нещо не се кефи на презарвативи и ме натиска без презарватив. Хубаво.. аз и имам доверие, но все пак предпочитам първо да се прегледам за да съм сигурен, но така или иначе каквото е станало е станало, правили сме го вече без презарватив. Наскоро ме налегна на сила в колата без презарватив и без да искам свърших леко (несъзнателно, съвсем малко, но достатъчно за да стане беля, след което и купих Ескапеле и сега не е много добре, изкарва си го на мен, сърди ми се и прочие, а аз не съм я карал да правим секс въобще, пък камо ли без презарватив... аз съм купил само нелатексови скъпи кондоми и ползвам тях, защото и с тях аз самия се чувствам по-добре, но тя иска без понякога, а аз не искам никога без, да съм под напрежение дали няма леко да свърша или по погрешка. Пък четох някъде, че има минимален шанс да се забренее и от самата течност прозрачната в която се съдържат минимален брой сперматозоиди на моменти, което все някога може да стане, аз не съм готов за деца, а и не съм сигурен в нея все още, разучавам я и прочие, не мога да споделя живота си с нея без да знам всичко за нея, миналото и и прочие, просто съм недоверчив човек, но не съм с нея заради единия секс, а тя явно само това е и в главата. Даже като спорим на тези тема започва да ми говори за тъпия си бивш, с който била 2 години и са правили без презарватив много пъти, как той се контролирал и прочие, накрая ще я зарежа, защото ще ми писне, при мен веднъж се случи гаф. Пък и като разбрах, че е спала с момче за една нощ преди да се запознаем и е правила свирка на човек на 6-тия ден от запознанството им (защото е отишла в тях и той не я пускал да си ходи), вместо да му удари един шамар и я е насилил и тя не изпитва никакво чувство за вина за тези неща... вярно, че не изневерява, не лъже, но много се чудя дали да не и бия шута, малко ми е мъчно и тъжно 5 месеца връзка, но... явно няма да намеря перфектната, все е недоволна, а и аз от нея

24.   Здравей, аз също съм на 21 и винаги съм мразила презервативите.. за това и имам дете на 1 годинка... но не се оплаквам точно обратното много се радвам и с мъжа ми много се разбираме.. aa на теб ти желая да откриеш най-добрите презервативи късмет ;]