Споделена история от Секс и интимност

Как да накарам приятеля ми да си направи изследвания?
Заедно сме от известно време, достатъчно, за да можем да си говорим на всякакви теми и да можем да обсъждаме всичките си проблеми. Моят и негов проблем е това, че не искам да го правим без презерватив, но аз му казах, че това няма как да стане, докато не си направи изследвания.. Като знам какъв живот е водил преди да ме срещне ме хваща страх понякога да не лепна някоя простотия, а не дай си Боже и нещо по-страшно. Когато му кажа, че когато си направи изследвания тогава ще е без кондом, той ми казва, че не искал да дава сумати пари като щели да му кажат, това което знае, т. е че му няма нищо. Кажете ми как седят нещата с тия изследвания. Плащат ли се? Има ли с направление.. Абе всичко, което може да ми е от полза. Само са изследванията за СПИН съм запозната, ама ако му кажа направи си такива и може би ще се обиди, макар че си е правил.. Моля ви помогнете ми.. Искам да водя нормален полов живот, но мисля, че с право се притеснявам за здравето си! Благодаря.

Коментари

1.   То реално ще е като медицинско за брак. Отивате в мед. център, казвате направо медицинско за брак. То си включва всички изследвания, без направление е, струва около 40 лв. Но в това не влиза изследване за СПИН, което според мен е странно, но това е друг въпрос, него да си го направи отделно.

2.   Другите изследвания за съжаление се плащат обикновено. Все пак може да пробва да отиде на личен лекар, да му измисли причина (някакъв проблем), с който да му даде напраление за посявка. Поне при жените може да се направи пълно микробиологично изследване с направление. СПИН си е едно на ръка. Според мен има други инфекции, много разпространени, на които за съжаление не се обръща внимание. Аз например така лепнах хламидии - много гадни микроорганизми, които често не дават симптоми, а и на мъжете не им пречат особено, докато при жената могат да увредят репродуктивността. Моят приятел беше се изследвал за СПИН, сифилис, трипер, но хламидиите ги пропусна и никой лекар не го посъветва за това. Според мен най-честите зарази са хламидии, трихомони, трипер и малко по-рядко - херпес. Сифилиса е характерен за азиатските страни и тук се среща много рядко.
Но го накарай да се изследва на всяка цена. Не си длъжна да отстъпваш, защото твоето здраве, а може би и репродуктивност, та дори и живота ти зависят от това. Една такава инфекцийка като хламидии, на пръв поглед безобидна, се лекува много бавно, с много антибиотици и много повече пари отколкото за едни изследвания. Най-добре мисля, че е наистина с посявка - така ще изолират всички организми, които има. Иначе има и отделни тестове за някои инфекции, но предполагам, че по-скъпо ще излезе.

3.   За ХИВ са безплатни, правете тест на Елайза!! Ако си от София отидете в СРЗИ, а за другите болести като сифилис и хепатит може да ви излезе към 50лв!

4.   Принципно се плащат, но има и центрове, които са безплатни! Ходете, дарете кръв и изрично кажете, че си искате резилтати! Те дарената кръв я изследват за всичко! УСПЕХ!

5.   Да, с право се притесняваш. Особено като знаеш миналото му. Преди всичко трябва да пазиш себе си, семейството си и бъдещите си деца. Придумай го, ако иска да сте заедно занапред, трябва да се съгласи... Успех! Дано има повече млади хора като теб, които са отговорни към здравето си...

6.   Ха-ха, ти ако си мислиш, че презервативът те е спасил от нещо, което можеш да прихванеш от него - жестоко се лъжеш! Да, при еднократен контакт набързо в тоалетната на дискотеката има някакъв шанс да те предпази от СПИН, примерно, но при многократни контакти, ласки, целувки, френска и т.н. - забрави! Ако е имало нещо - отдавна си утекла...

7.   Елементарно е, просто няма да му даваш без презерватив. Вярно е, че специално за полово-предавани болести процентното предпазване е около 70%. Но пак е по добре със отколкото без.

8.   Ще се съгласи... спри му пускаш дори и с кондом и ще омекне.... ;)

9.   Не слушай № 1, няма такова нещо - при много кратни контакти презервативът да не те предпазва. Що за тъпо мнение? ! Може да се заразиш единствено, ако се е скъсал. Пък от целувки и френска - само, ако имаш отворена раничка на съответното място.

10.   Ох, н 6 ти нaчaлно обрaзовaние имaш ли? !

Прaвa си aвторке, дa нaстоявaш зa здрaвето си, мaкaр че, вярно е, че примерно сифилис може и от чaшa или слaмкa дa " лепнеш".
Не рaзбирaм той пък зaщо откaзвa. Нaстоявaй зa изследвaниятa, нaй- мaлкото, зaщото.... той откaзвa.
Нa мен лично товa би ми включило веднaгa червенaтa лaмпичкa зa опaсност!

11.   Да отиде да дари кръв. Не само, че ще го почерпят шоколад, но и ще му кажат ако има СПИН.

12.   В какво се изразява бурен сексуален живот преди това? С колко момичета е спал, с или без презерватив и т. н. Това е разтегливо понятие, някои мъже смятат 20 бройки за нищо работа, докато при други това са много. Зависи от мъжа и неговите ценности, ако ги има, същото се отнася и за жените. Честно казано, ако имам дъщеря и разбера, че е спала с 5 момчета в продължение на година-две, сериозно ще се уплаша. Пък и за син важи същото. Сега, друг е въпроса, че аз съм минала тази граница, още преди години, но това е било именно, защото съм нямала родители, които да се "страхуват" за мен.

13.   От авторката: За СПИН мисля, че веднага ще си направи, щом не струва пари, но за другите неща казва: "Защо да давам пари като знам какво ще ми кажат! ". И да, както казват някой, на мен ми светва лампичката.. А относно това как и кога мога да се предават болестите съм запозната, това уча. Въпросът ми към вас беше къде и колко струват проклетите изследвания. Благодаря ви много много много! Ще продължавам да следя темата!

14.   Говорете като големи хора с твоя. Директно и без увъртания. Предложи му да си направите и двамата, ако мислиш, че това ще помогне.
Успех
XII

15.   Номер 11 е прав - да дари кръв - пълни кръвни изследвания, които ще изловят не само СПИН, а и голяма част от опасните полово предавани болести. Освен това получава почивен ден от работа и торба сладки работи. А най-вече и кефа, че е направил нещо, което ще спаси живот. А даряването не струва нищо:)

16.   Кажи му следното - хепатит В се предава лесно по полов път. Това е вирусно заболяване което убиха стотици хиляди по цял свят, като при много хора може да престои в организма десетки години без симптоми. При ранна диагноза може да се лекува, дори да се излекува. Но при късни... си един крак другаде ;)

17.   До 11

За СПИН става, но не всички болести се изследват при даравяне, защото някои венерически заболявания са кожни и нямат нищо общо с кръвта. Така че това не е решение. Най-добре да си изкара медицинско за брак и да се изследва за СПИН отделно (безплатно).

18.   №17, това че симптомите са кожни при някои венерически болести, не значи, че не могат да се хванат чрез изследване на кръв. Гениталният херпес е вирус с кожни прояви, кондиломите, така разпространени в последно време - ЧПВ и т. н. Това с желанието на авторката за изследване си е правилно явно в нейния случай, но каква й е гаранцията, че въпросният мъж няма да свърши някоя глупост впоследствие? Тя трябва да изисква тестове на 6 месеца, за да е спокойна. Което не виждам как би могло да стане. Просто се хванала с опасен екземпляр, който шава. Такива не се променят със сигурност.

19.   А ти за венерически чиста ли се смяташ? Да не стане така той да се изследва, а ти да му лепенеш гадинки после?
Що не отидете двамцата, така си е най-добре, пък може по почина "доведи приятел" и отстъпка в цената да ви направят.
Хайде бегайте и да изнесете тук резултатите на всеослушание.

20.   До 17 - тези кожни, които се предават по полов път, тях не ги засягат, защото те се колебаят дали да минават на секс без презерватив. Тези кожни болести се хващат независимо дали ползваш презерватив или не. Говоря за всевъзможните кондиломи, брадавици, генитален херпес. Презервативът не помага срещу човешки папилома вирус. А нашите герои тук вече са правили доста пъти секс предполагам. Останалите болести се покриват от кръвните изследвания. Гугълни кръводаряване и ще научиш кое влиза в картината.

21.   От авторката: Да, за себе си съм убедена, че ми няма нищо, защото това е второто момче в живота ми, постоянно ходя на гинекологични прегледи и внимавам много за здравето си и знам какво ми има и какво не. Мога да твърдя, че ми няма нищо! А до това той какво може да направи докато е с мене - оставете аз да си преценям.. Моят въпрос беше съвсем различен. Благодаря на тия, които отговориха на него! Ще продължавам да следя темата.

22.   Благодаря за поста, че ме "светна"! Хубаво е, че си постнала това тук.
Не съм полов атлет и съм моногамен! Страх ме е от болести и се пазя, но не ме е страх да кажа на приятелката ми каквото трябва и иска да чуе! Трябва доверие! Относно "ППИ" за мен е ясно какво се случва и как се предава! Освен това, че съм моногамен... , ползвам и презервативи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и то не само заради болести и инфекции, а защото съм отговорен И за нея И за себе си! Не съм имал много партньорки, дори напротив пасивен мъж съм, защото искам сериозна и стабилна връзка и това тя го знае!!!!
Ако иска да си направя изследвания... ЩЕ ГО НАПРАВЯ за да види, че не само думите имат значение, а и моите ДЕЙСТВИЯ. Нещо повече, наскоро си помислих за това което пише авторката и дори искам да и предложа тази възможност, като си направя изслезвания. Искам, обаче да знае, че дори и при такъв вариант много трудно може да ме навие да "сваля" презерватива и тя знае защо... , мисля че все още не е готова да става майка, но това е друга тема!

23.   Според мен го е страх да не му намерят нещо, за което се съмнява, че има. Не махай презерватива докато не си направи изследвания. Ако те нападне, че му нямаш доверие - кажи, така е-нямам ти доверие, защото каква е гаранцията, че си застрахован от венерическа болест, след като си имал и други връзки и си правил секс без предпазни средства. Ако вероятността да има СПИН, сифилис и хепатит Б (това са изследванията за граждански брак и за родилки) е сравнително малка, то вероятността да има хламидии е мноооого голяма. Защото те наистина трудно се хващат с просто око и може да си носител без да знаеш. Малко е вероятно да има трипер, защото при мъжете много рано след инфекцията се проявява. Но виж - хламидиите са друго нещо...