Споделена история от Секс и интимност

Операция Фимоза
Здравейте, пише ви 18 годишно момче от София с проблем фимоза. Забелването на пениса в нееректирало състояние не е проблем, докато в еректирало е почти невъзможно. Утре ще ходя до личния лекар за направление за уролог и ще се подложа на операция възможно най-скоро, защото половият ми живот не е живот напоследък. Въпроса са ми е има ли хора, които са минали по този път за да знам горе долу цената на процедурата, продължителност и дали ще се наложи да оставам да нощувам в болница Х ? Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Здрасти,
не се притеснявай, преди три месеца оперираха сина ми в Пирогов, но той е още на 8г. Всичко мина леко, сутринта го оперира един невероятен детски хирург и вечерта ни пусна да се прибираме. Операцията е лека, не се тревожи. На нас личната ни беше казала, че трябва да стане преди пубертета, за да нямал проблеми с мацките после.

2.   Хай За София мога да ти препоръчам 2 места, където да си направиш операцията, обаче само 1 уролог. Аз, миналата година си я направих, но при мен беше парафимоза и се наложи обрязване, но изобщо не съжалявам. Бях при д-р Мирчов, уролог-хирург, сега работи във "Вита"/точно до гара Подуене/се намира.
Другото място е Токуда, там ходих на консултация, но уролога, при който бях каза, че напуска и затова отидох във "Вита".
Болничният престой е точно 1 ден, освен ако нямаш заболяване, заради което да останеш за наблюдение. Сутринта те оперират, вечерта си тръгваш.

3.   Здравей,
Не можа ли доктора да ти изпише някакви кортиозодни кремове, за да избегне операцията. Или просто гледа да източи здравната каса. Операцията е доста лека за 10 минути максимум и няма да се налага да стоиш в болница. Единственото, което ме притеснява е, че като ти отстранят кожичката, ще изгубиш 50 процента от чувствителността на пениса ти, тъй като в кожичката се съдържат майснерови клетки, които са изключително чувствителни. Отделно без препуциум мастурбацията ще е трудна и гланца ще ти намалее чувствителността. Няма от какво да се притесняваш, като имаш време пиши.

Поздрави!

4.   Аз съм опериран (момче на 14) Обрязване се казва. Мога да ти кажа, че не е страшно с упойка се извършва и после 1 седмица трява да ходиш с марли малко боли, но е поносимо.
После вече без марличките и гланса ще свикне със средата и ще си по добре повярвай ми :).
Важното е да не се стресираш!

5.   Ох дано да не ти се случи някой некадърен, че после да не може нищо да свършиш. Дано не ти се налага да седиш с дни с катетър после. Проучи и питай самият хирург за всичко преди самата процедура.

6.   Номер 4 образовай се малко. Обрязване и това, за което говори автора са две различни неща. Обрязването е по желание ако иска да му го направят, а второто е наложително за неговото здраве и сексуален живот, защото изпитва затруднение. Не знам по биология къде сте били...

7.   Здравей, аз бях на 20 и нещо когато ми се случи същото - фимоза и членът не можеше да се забели в еректирало състояние, което правеше сексът мъка.
Мазах се с крем както някой по-горе е загатнал, но не помогна.
Обрязването става за 20-тина минути. На мен ми струваше 250 лв.
След това 1 седмица си топиш пишката в извара от смрадлика (на стайна температура) - помага много за бързото заздравяване - лекарят ми я предписа.
В начлото нещата изглеждат зле, но всъщност се възстанових много бързо.
Правих секс накрая на третата седмица - не беше съвсем зарастнал, но... И вначалото секса ти е само с презерватив!

Сега ми харесва повече, по-хигиеничо е, не се протърквам при продължителен секс, че след това да ме боли кожата.
Единственото кофти нещо е, че преди това много обичах да ми свирят, но сега след като юздичката на члена вече я няма - съответно чувствителността е намалена, и вече го няма огромното удоволстви (разбира се, пак ти е гот).

Абе, очакването е по-страшно от резултата, затова няма страшно!

8.   Здравей, аз бях на 20 и нещо когато ми се случи същото - фимоза и членът не можеше да се забели в еректирало състояние, което правеше сексът мъка.
Мазах се с крем както някой по-горе е загатнал, но не помогна.
Обрязването става за 20-тина минути. На мен ми струваше 250 лв.
След това 1 седмица си топиш пишката в извара от смрадлика (на стайна температура) - помага много за бързото заздравяване - лекарят ми я предписа.
В начлото нещата изглеждат зле, но всъщност се възстанових много бързо.
Правих секс накрая на третата седмица - не беше съвсем зарастнал, но... И вначалото секса ти е само с презерватив!

Сега ми харесва повече, по-хигиеничо е, не се протърквам при продължителен секс, че след това да ме боли кожата.
Единственото кофти нещо е, че преди това много обичах да ми свирят, но сега след като юздичката на члена вече я няма - съответно чувствителността е намалена, и вече го няма огромното удоволстви (разбира се, пак ти е гот).

Абе, очакването е по-страшно от резултата, затова няма страшно!

9.   Едно ще ти кажа авторе, има начин и без операция, но ти вече си свършил белята.

Жал ми е за хората, които не искат да се поразровят за начини без операция, които работят в 90% от случаите, и си готов до 2 седмици.

10.   Номер 6 казвам, че фимозата се оправя само с обрязване не знам друг метод. Все пак и аз имах фимоза..

11.   Един от начина е миене всекидневно под течаща топла вода и придърпване докато може постепенно до пълното му отлепване

12.   На мен лично винаги ми е било чудно хората, които не могат да забелват кожата на пениса как изобщо си поддържат хигиената след като точно в основата на главата на пениса е най проблемното място и е наложително да се мие често. Тези хора цял живот не се мият там. Говоря за СМЕГМА.

Под препуциума се задържат бактерии, гъбички, останки от урина и мъртви кожни клетки, които образуват бяла маса, подобна на извара с неприятна миризма. Тя се нарича смегма и започва да се образува още в ранна възраст.
Аз не мога да разбера родителите що за невежи хора трябва да са за да не научат и не обяснят на децата си как да се мият.

K-Man

14.   12, едва ли има човек над 13 години, който да е оставен да не може да си забелва кожичката. Ако той сам не се е справил, то докторът му е помогнал. До тогава явно не е проблем - нито с хигиената, нито със здравето.

15.   Има №13 има и те са мъже на по 20-25 и родителите им са средно интелигентни, тоест не са цигани или някъкви пропаднали. За родителите им: бащата казва "това хигиената е женска работа", а майката "това грижата за пениса е срамно за жена и е мъжка работа" и детето им израства без никога да е забелено, без никога да е мито там. В 80% от случаите до към 13 годишна възраст мястото се възпалява и се води на лекар да го цепнат. Но има случаи и когато 22 годишен младеж от български произход с майка касиерка и баща шофьор, синът им да има такава фимоза, че отворът на перпуциума при ерекция да е 3 мм.
Интересно е че при циганите това го няма и майките учат децата си от малки.
Имам близо две години стаж, като мед сестра при хирург и такива пациенти бяха само деца на средно статистически българи.

16.   Здравей!
Мен ме оперираха преди около 4 месеца.
Процедурата трае около 20 минути мен ме оставиха един ден в болницата на другия ме изписаха.. пари не съм давал щото бях осигурен та това е общо взето..

19.   И аз и брат ми имахме такова.
Но нашите са медицински лица за разлика от повечето неграмотни родители, които се ограмотяват в интернет и бързат да обрежат децата си по съвет на до"добросъвестните " лекари.
Сега номера е следния брат ми е по голям от мен и нашите още неопитни го караха да си забелва главичката до кръв още от дете.
Аз съм по малък и мен не са ме карали насила. Просто ми обясниха какво трябва да направя. И така до към пубертета главичката ми не можеше да се забелва беше срастналадолните 2 сантиметра нацяло.
Когато навлязох в пубертета обаче след като започнах да се заигравам вследствие на хормоните и честите ерекции.
Започнах всеки път да напъвам по малко повече, вярно боли, но ведлъж като се скъса границата между главичката и кожата започва да се бели лесно макар да се отваря рана и да боли. Ако търпиш мъжки и запазиш самообладание болката може да се изтърпи и може да забелваш докато вече от болка започне да ти пада ерекцията.
И така аз сам без операция на няколко пъти забелвах малко по малко.
После раната зарастваше. Мажех го с риванол мехлем, за да не сраства отново.
После пак забелвах и така докато го забелих целия.
Единствения ми проблем остана гемчето. То ми опъваше надолу, зашото беше по здраво срастнало с главичката и него се наложи да ми го клъцне един лекар.
Стана за секунди.
Първо ми напръска главичката с лидокаин какъвто има при зъболекарите.
След около 3-4 минути разговори ме накара да се ощишя с ниокти за да видя дали имам сетивност.
Ощипах се яко и не усетих нищо.
Тогава оня взе една ножичка плътно то главичката.
Клъц
1, 5 см
и гемчето се сряза. После клъцна и ръбчето от излишното вече гемче за да не стърчи. и това беше
Сега в ерекция ми е като на порноактьор.
И не съм обрязан като турчин.
Просто тая работа с фимозата е силно преувеличена и с нея адски се спекулира.
Разни родители насилват децата си още като бебета да си забелват пишките.
То пуска кръв възпалява се после сраства наистина
И трябва истинско обрязване.
А всичко може да мине само с едно обясняване на децата в пубертетна възраст какво трябва да направят сами.
И евентуално ако се наложи като мен само лека интервенция отстрана на лекар и толкова. Какви са тия обрязвания.

20.   Когато навлязат в пубертета момчетата, кожата на главичката започва да се отпуска и постепенно се обелва цялата, няма нужда от никакви опереций.

21.   Здравейте,
Аз мисля да се обрежа другия месец. Във Военна болница. Също така ми обясниха, че операцията е около 20минути. Няма pla]ane с направление.
Получи се стесняване на кожата и е неприятно. Като един пръстен.
Та да видим.

22.   И аз си направих тази операция като бях на 18. Не се притеснявай, супер кофти е седмица-2 след това но си заслужава!

23.   Колко ви струваше операцията, благодаря?

24.   Още не съм я направил.
Другия месец.
Казаха ми че нищо не струва. Всичко е по клинична пътека.

25.   Утре сутрин я правя (след 9 часа) надъхан съм, проблема е че много хърка колегата на съседното легло, няма да мога да заспяA:P

26.   Пиши как е минало.
Ама защо си в болница?
На мене ми казаха ,че всичко е за около половин час.
Дай инфо

27.   На се обрязах в частна клиника на 27-ми август.
Операцията беше с локална упойка и самата процедура с лазер.
Малко боли докато сложат упойката, но после не се чувства никаква болка.
Всичко мина за около 40-минути, след което ме настаниха в една стая да полежа и след 30 минути си тръгнах.. хванах си такси до вкъщи.
Като се прибрах почна да минава действието на упойката и усещах малка болка, но поносима.
След няколко часа имаше оток. лекаря ми беше казал, да си го държа нагоре за да спадне отока по-бързо и да нося само памучно бельо.
На втория и четвъртия ден ходих на превръзки и после почнах да правя баня със смрадлика - сутрин и вечер.
След операцията не съм имал кръв, но първите 3-нощи се будех от болки при ерекция, понеже шевовете се опъваха.
Сега съм вече ок, даже правих секс на 23-тия ден след операцията, но с кондом и така лекичко, че имах още няколко шева, които не бяха паднали.

Уролога - който ме оперира е Д-р Георгиев.
Струваше ми 600лв.
Дано съм ви бил полезен и ако има нещо друго.. питайте :)

28.   Как стои въпроса с белега после? Грозно ли е?

29.   Тва фимоза е една от най-измислените диагнози ама както да е, факт е че ако те забелят до 13 години, само около 20% от хората могат да имат проблем, с по честа мастурбация се оправя и ИМА КРЕМОВЕ за еластичност на кожата, това че лекарите искат да ти опънат парите (или на здравната каса в случая) е съвсем друг въпрос, за 5-10 минути 200 лева, това е България все пак, а ако наистина имаш проблем (в случая изглежда че е така понеже си на 18) след седмица ще се възстановиш до 2-3 седмици напълно, спокойно.

30.   И аз имах такъв проблем в гимназията, но се подложих на операция сам и то напълно неволно докато го таковах на приятелката си изведнъж усетих нещо остро моментна болка...извадих го и тънки струи кръв почнаха да бликат по нея а набора сведе глава надолу омекнаха ми краката викам си ох горкото чурче какво му причиних след това в банята видях какво се е случило и така прекарах следващите десетина дена без секс, защото не можеше да зарасне хубаво и сълзеше кръв и така от тогава нямам никакви проблеми и не усещам никакво напрежение там долу даже става малко като кобра като дръпна кожата докрай :D

31.   Фимозата не може да се оправи с честа мастурбация и тия кремове за еластичност щото като ги спреш и кожата пак си става както преди ако изобщо проработи. Аз имах фимоза и се обрязах преди сигурно вече година и нещо и даже забравих за това. Та моя съвет е обрежете се и ще забравите за проблема, има напрежение преди операцията, притесняваш се, но след като мине и всичко зарастне ти се връща самочувствието и всичко, а до това че си обрязан едва ли трябва да ти пука.

32.   Забелване под душа и всичко се оправя,никакви обрязвания не са нужни! При къпане се забелва леко докато може и така постепенно се забелва целият.

33.   Ако сте с Диабет (както в моя случай) Фимозата е едно от най-честите усложнения при диабет с дълга давност (18 години е моят). Колкото до самата Фимоза - с мазила и подържане на хигиена не става. 2 години съм мазал, мил и търкал и нищо не помагаше. Най-на края се реших и си направих операцията. Вчера минах " под ножа " и ще видим сега как ще е процеса на зарастване.

34.   А защо трябва да се обрязвате? Става само с пластика, което е малки срезове на стесненото пръстенче..

39.   здравеите преди два дни детето ми беше оперирано от фимоза за момента е добре не го боли но му излязоха петанца на главичката искам да попитам дали е сериозен проблем Блг предварително

40.   До 39, Ще се оправи. Намен 2 пъти ми бараха пишката.

41.   Аз исках да попитам. Значи разрових се в интернета и видях че характерно за Фимозата е пръдтенчето кожа оставащо около главичката когато се оголи. Аз съм така и ако правя това под душа ще ми се оправи ли? (Мога да оголя цялата главичка само когато не съм в ерекция)

42.   Здравейте. Преди 8 дена се оперират от фимоза (св. Георги гр. Пловдив).
Професора който направи операцията ми изписа 1 антибиотик който е за възпаления и е за 7 дена и още едни който са за кръвоносните съдове 2 спрея да пръскам раната след промивки в реванол.
Въпроса ми е, понеже конците ми казаха ще си паднат сами след колко време ще е? Вече ги гледам че са станали чисто черни и раната почва да сърби но все още нищо.
Мерси за вниманието ви и благодаря.
Ако някой може да помогне да предаде съвет някъв.