Споделена история от Секс и интимност

Kаква е връзката между простатата и мъжката потентност?
Здравейте.
Искам да ви помоля да ми кажете има ли връзка м/у простатата и мъжката потентност? ако в възпалена или нещата са зле с тази простата как се влияае на ерекцияата или на еякулацияата?
как се лекува тя? дали с хирургическа намеса или с лекарства само? а дали се лекува 100%, а подобрява ли се ерекцията и потентноста след това? скъпо ли лечението, моля ви спеделете с мен вашата информация за тази болест и каксе отразява в/у сексуалният и интимнияат живот с Партньорите ви.
Нека да ми отговорят и мъже и жени които са блъскали с този проблем директно и индиректно.
Има литература понета но искам да знам от хора които са имали преки впечетления за тази болест.
Искрено ще ви съм мого благодарен ако ми помагате за това защото усещам как нещата отиват при мен на зле.
Поздрави.

Коментари

1.   Първо - има много болести на простатата!
Не може да се говори така общо. Дори между възпаление и възпаление има разлика.
Най-общо казано обаче без нормално функционираща простата сексуалният живот не може да бъде нормален или изобщо го няма - има достатачно инфо в интернет. Най-общо казано голяма част от семенната течност е именно простатен секрет (над 80%).
Простатата освен това е и ерогенен орган и чрез нейното стимулиране може да се достигне до оргазъм и без ерекция.
Да не говорим, че болната простата е много болезнена и не вярвам на някой мъж тогава да му е до секс.
Лечението на обикновенно възпаление е с антибиотици. Отиди на ЛЕКАР-УРОЛОГ. Не вярвам да е скъпо, но се зареди с търпение.
Важно е ДА СЕ СПРЕ ВЕДНАГА ПУШЕНЕТО!
Алкохол в мярка.
Голяма част от проблемите с простатата са заради напреднала възраст и НАЙ-ВЕЧЕ ЗАРАДИ ПУШЕНЕТО.

Пий течности, намали солта и мазното ядене, повече плод и зеленчук и разходки на чист въздух и се довери на лекаря-уролог!!!
НЕ СЕ САМОЛЕКУВАЙТЕ. Всеки човек е различен, възпаленията могат да имат различен произход и лечение!!!

2.   Мой познат, в момента на 60 г., преди една година му "поправяха" простатата с лазер поради уголемяване и поради това - проблем с уринирането. С лазера изгарят част от вътрешната/към пикочният канал/ страна на жлезата, за да не го притиска толкова много. Сега, след една година, споделя, че уринирането е перфектно, няма промяна в сексуалните му желания и възможности, но му е проблем, че оргазъма е същият/става му хубаво/, но еякулация няма. От друг, по възрастен/на 75 г. /, чух, че след като му е отстранена оперативно простатата - край на секса. Но ти не казваш/както ти казва и №1/ нищо за конкретните ти оплаквания, възраст и т. н. Споменатата от мен споделена информация не бива да те плаши, защото тя е в по-крайни случаи - при възрастни хора. Щом задаваш такива въпроси, очевидно си далеко от тези възрасти. При младите проблемите обикновено се разрешават неоперативно и секса си остава нормален след лечението. Така че:ГОРЕ И ДВЕТЕ глави! :)

3.   Връзката е... едностранна! Т.е, ако простатата ти е наред - можеш да имаш, но можеш и да нямаш потентност. Обаче ако простатата ти не е наред - забрави за потентност!

4.   Проблемът е че възпаленията на простатата хронифицират почти винаги и на практика няма пълно излекуване! Пиеш антибиотици, тровиш се, но като цяло резултат никакъв. Иначе освен че е резервоар за спермата, където тя окончателно се формира, е и ерогенен орган. Ако е болезнена - ни ерекция, ни оргазъм. Знаеш ли как получават оргазъм педалите? След като манафа им го вкара отзад, им дразни просатата с хуя си, един вид това е мъжката G-точка. На пасивния му става пишлето, получава оргазъм и се празни, а активния също се празни и му пълни гъза със сперма! Простатит може да се получи и от прекомерно въздържание (не правиш секс, не биеш чекии). Едно време са го наричали "монашески простатит" от въздържание. Сега едва ли има толкова задръстени типове, не се срещат.
Но така или иначе, отивай при някой колега-уролог, защото трябва да се лекува и колкото по-рано, толкова по-добре! (Доктор Ох-Боли, който снощи много се напи!)

5.   Проблемите при възпалената простат са два>
1- повишено желание, чести ерекции
2- преждевеменна еякулация
3- чести позиви за уриниране.
При всички случаи проблема е инфекция, приичинена от бактерии и след дълго нелекуване хронифицира.
Аз съм извървял този път и сега съм перфектно.
Ключа е в точното диагностициране.
Най важно в случая е да намериш добра микробиологична лаборатория.
Дал съм 2000 лева за изследвания в най различни прехвлени лаборатории и в София 4 пъти съм ходил и къде ли не, но само една единствена направи истинско изследване.
Лабораторията е НОРМА и е във Велико Търново.
Доктор Конакчиев.
Специализирал е микробиология на половата система.
Каквито изследвания ми е правил той в никоя лаборатория не са ми правили.
Даже в Националния Център по паразитология и заразни болести не успяха да хванаат микроорганизъма в посявката.
Просто човека е виртуоз в това което прави.
Не е алчен. Взема символично - само за изследването и то колкото трябва.
12-15 лева примерно
А другиите дето ходих при тях са измамници и кожодери.
Натровиха е с антибиотици сяла година без ефект и ми изсмукаха парите. Развалих си бъбреците.
А доктор Конакчиев при неговата антибиотикограма още с първото хапче направо се родих
за една седмица се оправих
после 2-3 седмици пих за гъбички и това беше
сега съм по добре от всякога
Ако имаш възможност(не знам от къде си но) отиди там
Ако има някой, който може да ти помогне това е той.

6.   От автора.
Ислрено ви благодая за цялото внимание и богатат инф. дето споменахте, наистина бе много полезна от всички, симптомите при мен са леко намелана ерекция на последек, преждевеменна еякулация
леко над средно позиви за уриниране.
поберках се от четенето по темата всеки казва нещо, всеки хвали един доктор, или мидикамент, някои казват че няма крайна оправия, и то лечение по много месеци и някои са я карали повече от една година, страх ме да ми сполети същата съдба и аз да я карам по години лечение и психиката ми вече ужас и самочуствието намаля, иначе съм на 47, скоро имах жестоки бъбречни кризи, направо исках да умра, та при от цветните снимки дето ми направиха док. ми каза и показа как ми е възпалила и оголомила простата, и от тогава нензнам при кои док. да ходя или в коя лабараторя. и без това финансите ми са средна работа.
до н 5
ако този док. дето споменаваш е толкова добър и цените у са нормални, отивам си няма значение квде се намира, ще проверя ж нета за тел. му.
дали ерекцията ще се оправи и другите неща както преди или не на 100 % кажете моля ви.
поздрави.

7.   Простатата се лекува извънредно трудно, да не кажа невъзможно. Има алтернативен начин на лечение със концентрирана сребърна вода. Пие се сутрин и вечер по 30мл сребърна вода с концентрация 30 частици на милион(онази в аптеките е 5 частици, затова трябва уред за сребърна вода). Това в продължение на месец. Връзката с простатата и ерекцията е огромна. Аз самия съм страдал от хроничен простатит и засегна ерекцията и еякулацията, даже и либидото. Хем едвам го вдигах, хем свършвах за 2 минути. За щастие при мен поне нямаше болки. Пожелавам ти успех!

9.   към номер 7
Айде моля ти се стига глупости.
Ти топлата вода си помисли че си открил сребърни простотии.
Как не са се сетили докторите. Вместо да хвърлят милиони за изследвания.
Съвет към автора. Не слушай подобни хора ами си иди на изследвания при истински доктори.

11.   Здравейте, към номер 5 да попитам за повече информация за лекаря и лабораторията във Велико Търново. Търся, но нищо не намирам, как да ги открием