Споделена история от Секс и интимност

Правим секс веднъж в месеца....
Здравейте! Аз съм на 22 години и съм с приятеля си от 5 години и половина... живеем заедно от 3 години, той е първото момче и единствено с което съм спала, разбираме се перфектно, обичам го изключително много и мисля че той е човека за мен, НО имаме сериозен проблем и най-лошото е че май само аз го осъзнавам!
Секса в нашата връзка е почти мираж!!! От много време да не кажа година, две, правим секс много рядко-1, 2 пъти в месеца.... и то в повечето случаи аз съм инициаторката. В първата една година правихме секс нормално.. но от там нататък секса започна да става все по-рядко явление.. Когато отида при него и се опитам по всякакъв начин да го накарам да правим, най-често съм отрязвана и честно да си кажа вече не искам и да пробвам, защото чувството да ти отказват в повечето случаи, под различен предлог( "изморен съм", "боли ме глава" или просто да каже "не сега") не е особено приятно. Има и друго -когато правим секс в тези редки случаи... нещата са повече от трагични... Той ме докосва единствено по гърдите и дупето, за френски ласки от негова страна никога не се е случвало за всички тези години, а аз се раздавам и искам той да е доволен и правя всичко, но не получавам нищо... в леглото. Да не говорим, че не мога дори да си легна гола до него, защото той не иска да се докосва в мен(по-точно до интимните ми зони), целувките с език отдавна ги няма(не че ги е имало много де... но вече съвсем не присъстват). Неговия основен проблем според мен е, че е много гнуслив, но ако е влюбен в мен, как може да го е гнус, при положение, че си спазвам перфектна лична хигиена и няма начин да го отблъсквам за такова нещо, не съм дебела, нито грозна... просто си нямам идея защо се държи така... Не знам колко от вас ще ме разберат, тук не става въпрос само за чисти физиологични нужди, самия факт че не ме желае ме наранява, а всеки път когато се опитам да поговорим по тази тема отговора е : "като не ти харесва, намери си друг, аз това мога" Нима не разбира, че ако исках да си намеря друг, нямаше изобщо да говоря по въпроса, нима не разбира, че само скъпите подараци и материални неща, които прави за мен не са достатъчни за да живее една любов, почвам да се притеснявам и за това, ако продължим да сме заедно как ще имаме деца.... Нима секса, не е начин да си показваш чувствата? !
Знам, че повечето от вас си мислят, че ми изневерява, но не го прави сигурна съм, защото го познавам много добре... Кажете ми какво да правя, може ли заради разбирането, което получавам, подкрепата от негова страна и всичко друго хубаво, да продължавам да правя компромис, като се примирявам с оскъдния ни интимен живот... Много е трудно вече... Посъветвайте ме нещо, защото е ясно, че само аз се мъча да реша проблема, който според него не съществува и няма намерение и желание да промени нещо... Усещам как започвам за охладнявам към него... ;(

Коментари

1.   Когато правим компромис със себе си и интересите и желанията ни и другите започват да правят с нас. Помисли над тези думи. Имай самочувствие и гордост, живота е пред теб, не мисли, че няма да срещнеш друг, който да се грижи за теб, но да бъдеш и ЖЕНА за него. Знам, че е трудно и болезнено, но никой не е казал, че живота е само цветя и рози.

2.   Като не обича секса и едва ли не се гнуси от теб, зарежи го на секундата. Да не ти пука, дали ебе чуждо, или не. Имах приятелка която беше със същия шибан проблем. "Не ме пипай по косата, не сега, бла-бла... "Зарязах я и сега си живея живота с подходящия човек и съм супер хепи. Бях и казал, чесъм имал такава връзка и тя направо ми каза, че любов от нейна страна никога не е имало. И да ти кажа, щом си позволява да ти говори с такова пренебрежение съм сигурен, че и той не те обича. Напусни го и нека на друга да вика да не се докосва до него и да видим другата колко ще го издържи.

3.   Просто му кажи всичко и му постави ултиматум - или се порменят нещата или късате. За какво ти е връзка, която те депресира. По-добре сама, отколкото с някой, който не те кефи. Няма смисъл!

4.   Моето мнение е, че трябва да се разделите. Сексът не е само физиологична необходимост, както правилно казваш, той е отношение. Чувството, че си нежелана като жена е супер гадно! Явно и самият секс, когато го правите, не ти харесва и не ти е харесвал от самото начало, но може би си се надявала, че нещата ще се променят. Няма да се променят. Колкото и всичко останало да върви и да е удовлетворително, добрият секс е много важна част от една връзка и изобщо не е за пренебрегване. Не се примирявай с положението, защото нещата ще стават само по-зле.

5.   Подобни истории в този сайт съвсем не са редки и това ме кара да се замисля. Учудващо е колко търпеливи жени имало. Аз си мислех, че ако имам проблеми в секса, жената веднага би ме зарязала без да чака.
А ти още държиш на него след толкова време и при положение че ти казва щом не ти харесва да си намериш друг. На мен ми се струва, че на него му е все едно за теб, но ти казваш, че иначе те подкрепя във всичко. Аз лично не бих казал подобни думи на приятелката си. Ако съм толкова демотивиран, щях веднага да се разделя с нея, вместо да я мачкам така. Мисля, че е време да го оставиш. Ако тогава той се промени, може пак да се съберете. Ако не, то просто не си е струвало мъките.

6.   За да не иска да прави секс с теб, явно вече не те обича, друго обяснение няма, всеки нормален мъж иска да прави секс поне два пъти седмично, стига да не е уморен от работа, но дори и тогава само мисълта че ще любиш момичето си ти дава сила и няма как да се откажеш, не изключвам възможността да си има и друга, колкото и да не ти се струва възможно и на трето място може да се дължи на някакъв физически проблем, намаляване на нивата на тестостерона например причинено от стрес или други фактори.

7.   Краси. Моето положение е горе-долу същото. Само, че при нас жена ми не обича да и правя френска любов, а аз обожавам да правя. Съвета от мен-обичай си приятеля, но си намери любовник.

8.   Не бъди толкова сигурна, че много добре го познаваш. Обикновено жените така мислим и последни научаваме, че ни изневеряват. Не можем и да си обясним защо - идва ни като гръм от ясно небе. Мъжете практически винаги водят двоинствен живот и ти го познаваш като един, но другото му "аз" може да е доста по-различно.
Виж, нормално е с времето секса да се случва по-рядко, да си омръзнете, но 1 път в месеца наистина е трагедия. Просто няма мъж на тая планета, който да се задоволява с 1 път месечно, ако е физически здрав. Аз съм с приятеля ми 7 години, имаме толкова проблеми с разбирателството - практически сме пред раздяла, но въпреки това правим секс 2 - 4 пъти седмично. Разбира се, че човека може да има някакви проблеми (депреси), но каквото и да му се случи, стоенето на сухо не би продължило толкова дълго - 1-2 години. За мъжете (повечето) нуждата от секс си е преди всичко физическа и никак не е задължително да изразяват чувствата си, за да ***** някоя. Толкова много теми има изпсани по тоя въпрос тук, вземи потърси някоя и прочети малко.
Според мен в най-добрия случай (дано да е така) той маструбира редовно и с това си задоволява нуждите, защото влечението му към теб е поотминало. Моя всеки ден, в който не прави секс с мен, си влиза в някакви сайтове и се задоволява пред компютъра. Знам, че много жени ще кажат "какъв ужас, колко гнусно.. и т. н. т", но повярвай ми - колкото по-бързо осъзнаеш, че всеки мъж маструбира, толкова по-добър ще бъде сексуалния ти живот. Няма нищо толкова гнусно и е 100 пъти по-добре отколкото да изневерява, да ходи по проститутки. Така че опитай да разбереш по какъв начин твоя си получава необходимото. Опитай и да разбереш какви са фантазиите му, как си представя хубавия секс. Разнообразяването на секса не е толкова лесно, колкото някои го мислят, особено когато няма голямо пасване и привличане м/у двамата. Съвети от рода "купи си секси бельо и запали свещи, ходи гола пред него... " са най-баналните и безполезни. Секси бельото не е излишно, но ще му направи впечатления няколко пъти и после спира да работи, свещите създават романтитка в началото на връзката, после пак се превръщат в досадна глупост, а за ходенето гола е ясно - убива всякакви фантазии. Трябва да се създава загадъчност. Например да си сложиш секси бельо и отгоре секси рокля, но да се мернеш пред него за 20 сек. така и да излезеш някъде. Да му покажеш по някакъв начин, че привличаш интереса на други мъже, да бъдеш леко кокетна и той да проревнува мъничко. (Значи, казва ти "намери си друг", ама като види реална опасност да си го намериш, да видим пак така ли ще разсъждава. ) Ако се получи, тогава го подпитвай по малко за какво си мечтае, какво си представя - всеки има фантазии. Пробвай го и на други места - в кола, в асансъор, може и някакви намеци дори на публични места - чувството на неудобство също може да подейства възбуждащо (зависи от човека). По принцип, когато няма разнообразие в живота - няма и в секса. Така че разни дребни намечета и съвсем елементарни жестове, стига да не са постоянно повтарящи се по време и място, вършат повече, отколкото специални планирания и приготовления и обсъждания. И основното нещо - винаги, ама винаги, когато се прави секс, жената трябва да е много възбудена, или поне мъжа да вижда това. Мъжа обожава, когато жената го иска неконтролируемо, независимо какво прави тя, дали е много опитна или е дърво, но най-малкото условие е тя да бъде страшно възбудена от партньора си.
Има и трети вариант - твоя да е наистина много пасивен, иначе казано - скучен. Това не значи, че няма нужда от секс, но най-голямата му фантазия може да е една сутрешна 2-минутна ч****а в банята, а с жена да му се струва твърде усложнено. Но такива индивиди, смятам че рядко се срещат.
Каквото и да предприемаш, първо се увери на 100%, че не е друга (недей да мислиш и смяташ, а проверявай). Ако няма 3-ти намесен, то всичко се преодолява, ако ще и с компромиси от твоя страна (но и вибратора е хубаво нещо:)). Други сигурно ще те съветват да си хванеш любовник, но аз не бих.

9.   Късай с него докато си млада. Той че няма да се промени - няма, или и да се промени, ще се промени към по-лошо. Ти си на 22, вероятно и приятелят ти е под 30, та сама може да си направиш сметка ако либидото на толкова млад мъж на тези години е толкова ниско, то какво ли ще бъде като стане на 40 години?
Нещата между вас отдавна са на ниво "съквартиранти", или поне с такова впечатление оставам от изповедта ти, така че не губи времето си в чакане на нещо, което така или иначе няма да го дочакаш.
Сигурно ще има драма от негова страна като скъсате, защото вероятно вече те приема едва ли не като съпруга, но ти трябва да мислиш на първо място за себе си. След като не си щастлива с актуалния си живот, а той друг не може да ти предложи - той губи!

10.   Кажи ми всичко, разбери какъв му е проблема и ако не може да се оправи или не си струва чакането... Чао!
Животът е прекалено кратък за подобни неща.

11.   Колкото хора - толкова и мнения.
Възможно е причините да са дълбоко психологични или...
В подобни случаи, трябва да се има пред вид, че имахора, които са асексуални и описаното, напълно съвпада с поведението им.
Възможно е, причините да са и чисто физиологични. Невъзможността един мъж да удовлетвори сексуално жената до себе си, също, води до психологични проблеми.
Въпросът е, самият мъж да си направи равносметка, да осмисли фактите и последствията и да предприеме съответните действия.
Насила, нищо не става!!!

12.   Миличка, в същото положение съм. Мъжът ми тотално спря да ме желае. 1 път месечно, щях да съм щастлива и на толкова! Обаче честно казано вече не ми пука, ако ще да има любовница, ако ще да няма. С това си отношение и с други неща тотално ме отблъсна от себе си и вече ми е все едно. Сега събирам сили да му кажа, че искам развод. Така, че ако не искаш да свършиш като мен на 30, депресирана и с вибратор просто му кажи в прав текст, че ако не се стегне ще го зарежеш. Знам, обичаш го, но така не се живее. А и щом още от сега не те докосва представи си след 20-30 години какво ще е.

13.   Приятеля ти вероятно е би сексуален и по-скоро гей.
Провери го!

14.   Дали не е завъртял някое друго гадже?

15.   леле
Колко хиляди все еднакви такива теми трябва да се изпишат, за да ви дойде малко акъла в главата?? Колко??

Какви деца, какво семейство, ти наред ли си?
Я прочети хубаво какво си написала и се опитай като външен човек да си отговориш на въпроса. Отговорът е толкова прост, ти дори си си го казала, макар и 'Знам, че повечето от вас си мислят, че ми изневерява, но не го прави сигурна съм, защото го познавам много добре.. '...

Дори и да не ти изневерява, какво? Той НЕ те иска, не ти ли е ясно?

16.   Не се самозалъгвай. От написаното се вижда, че приятеля ти не се интересува от теб по начина, по който ти искаш. Това е детската ви любов, тя често се превръща в приятелски чувства. Разбирам да нямате време или място, на което да останете насаме, но вие имате... живеете заедно. Нормално е да имате желание за секс. Разбира се секса не е най—важното, но все пак е важно и полезно за една връзка. Нормално е в някои моменти да не го правите всеки ден, през ден и т. н. Но толкова рядко в продължение на години вече е проблем.

18.   Ми идвай и с мен да го правиш по 1-2 пъти в месеца, и така от 3-4 места ще си събираш липсващото за пълната идилия.
Те повечето хора в днешно време така го правят.

19.   Да не е поредният г*й, който се прави на хетеро за пред обществото? ....

20.   Момиче, събирай си багажа и изчезвай от там. Нещата ще се задълбочат с времето и в един момент ще се окажеш със съквартирант в къщи вместо мъж. Говоря от собствен опит. В началото и при мен беше същото, докато дойде време, в което ми каза, че секса не го интересува и дискретно да си намеря любовник. Любовник не намерих, не защото нямах избор, а защото съм моногамна и дори не можех да си представя да живея с един, а да спя с друг. За да има детето ми баща се примирих, но не познах щастието да се гушнеш до любимия човек щастлива и задоволена. Той е кротък, добър, възпитан, но е просто съквартирант с който живея вече 30 години

21.   При нас е същото, но аз поне знам причината. Работата ни смачква и не можем дори да си свършим домакинската работа. Я се огледай, може нещо да го мъчи...

22.   Подкрепям номер 1. Моят мъж е на 45 г. и почти всяка вечер имаме секс. Аз съм доста по-млада от него и преди бях с млад мъж, който беше подобен на твоя и изстрадах много. Не прави компромис със себе си и не си мисли, че това е нормално. Не е нормално щом един 45-годишен мъж може да бъде с жена си всяка вечер вече 10 г. На нормер 21 мога да кажа, че оправдания като „работата“ не минават - апетитът идва с работата, сексът разтоварва и няма нищо по-готино от един, ако ще и бърз секс след труден ден.

23.   И аз бях като тебе-раздавах се, правех му френска, докато един ден ми писна и не му поставих въпроса, защо той не ми прави, отговора му беше, че мислел, че не искам. Сега съм с по-опитен, по-рядко правим, но изптвам много повече и не съжалявам, че го смених. Винаги избирайте тези, които ви карат да се чувствате супер, пред тези, които гледат те да си докарат оргазъм и после се обръщат и заспиват доволни :)

24.   М, не отначало всички е било ОК минала съм през този път, само, че аз не исках да ти кажа разделихме се най-накрая. Съжалявам мисля, че всичко между вас се е изчерпало и не те желае. Мисля, че иска да опита с друга, нещо ново, различно. Може да си невероятна красавица стегната, абе невероятна, но мисля, че той ти се е наситил и иска нещо различно. Притисни го, поговорете, така не става да се тормозиш. Желая ти успех!

25.   И при мен е така мацка. Аз съм на 22. Заедно сме от 6 години. Не сме правили секс обаче от 7 месеца някъде, а когато го правим е набързо и без излишни ласки. Обичаме се, уважаваме се, желаем се, но от многото напрегнат живот покрай нас се получава всичко това. Не е добра идея да го навикаш и да му мрънкаш всеки ден за секс. Бъди по-мила и обърни внимание и на другите неща в живота ви. Не може за толкова време да не си го разбрала какъв е и какво му харесва като цяло. Може пък да не е сексуален. Може наистина да е изнервен от работата си. Може да го притеснява нещо и да не ти казва. Говори, но бъди внимателна. Не му креши и да му поставяш някакви уитиматуми. Може да се оправят нещата и причината може да е пред теб и да е малка, просто ти да не я виждаш

26.   И подобни коментари от рода: Той не те обича, зарежи го. Казал ти да си намериш друг. Ами понякога мъжете стават агресивни. Важно е да подходиш леко и зряло. А 100% те обича, за какво му е да седи с теб ако не те обича, а и щом ти помага. (Кристин)

27.   Авторката: Благодаря на всички, които ми дадоха съвет и споделиха мнението си. Ще се опитам да премисля добре нещата за да мога да взема правилно решение, защото промяна трябва да има... друг е въпроса каква точно...

28.   Що за обяснения и заблуди? Обичаме се, уважаваме се, но поради напрегнатото ежедневие не сме правили секс от 7 месеца!? И си вярвате, че това е причината? Вярно е, че се случва и да е там, ама 7 месеца и то под 30 години няма как да е така, ако мъжът е физически и психически здрав.

29.   Подкрепям мнението на Кристин. Авторке, Вие наистина сте млада двойка и трябва да правите секс по-често, но при повечето двойки винаги има и спад на тези неща. Аз лично не вярвам че хора с дългогодишни бракове и връзки са винаги на 6 дето се казва. Аз имам 20 годишен брак и е имало всякакви моменти. Напоследък нещата при нас се доста саживиха, но не мисла че ще продължи вечно. После пак и т. н.

30.   Номер 29, всичко си зависи от хората. Аз имам 15-годишен брак и имаме всяка вечер секс. Да, качеството е различно всеки път, но не се оставяме ежедневието да ни убива желанието един към друг. От двойката си зависи как ще се развият нещата, но описаното от Авторката не е нормално.

31.   До №26 - мъжете винаги стават агресивни, когато знаят защо не им се прави секс - защото знаят със сигурност, но ако може да се омаловажи въпроса още по-добре. Самият факт, че й е казал да си търси друг е достатъчно обиден като отношение и също толкова достатъчен да го напусне, ако не настъпи промяна.

32.   Зарязва? го тоя е или педерас или А-сексуален ако не знаеш А-сексуалени са хора ко?то мразят секса не е нормално за момче на неговата възраст да те отбягва така освен ако не е горните неща ко?то ти посочих или си няма някоя друга а по-някаква причина не ти казва и така само се наранявате вза?мно кажи му направо, че не си доволна от вза?мотношенията ви и ако не се оправи бяга? ти си младо момиче и имаш нужда от кур може брутално да ти звучи ама си е така сега като не си доставяш наслада кога

33.   Сигурно сте си омръзнали, разнообразете го по някакъв начин или ти изневерява. Аз първите месеци с приятелката ми бях толкова трагичен в леглото, но в никакъв случай не ме бе срам, бе ме срам от нея, че ме кара да правим секс при положение, че имаме връзка от 1-2 месеца, много грозно беше, но като я опознах малко повече и разбрах, че не е толков леко момиче, колкото си представях, сексът вече е на най-високо ниво, защото вложих чувства и емоции и на моменти и придавам много нежносто от която се възбуждам, а познанството доведе до там, че мога да бъда и в другата си крайност, доминиращ и груб, което също е много възбуждащо и за двамата :) Не знам дали мога цял живот да бъда такв, но при мен възбудата е в главата, а не първо долу, не за да получавам някакви удоволствия и да свършвам, не в никаъв случаи. Като цяло и аз съм от гнусливите, но към всички други хора (дор и себес и), но без приятелката ми и й пускам език още от първата седмица, вече до такава степен се възбуждам като и пусна език, че аз самия съм възбуден на 100%, като я галя и придавам нежността си, което за мен лично е необяснимо, не знам колко такива мъже има. Не знам какво да те посъветвам, но явно си му безразлична. Щом ти казва намери си друг, значи наистина направи така, не се мъчи повече там където си нежелана, то не че секса е най-важен, но все пак там се показват чувствата и това кой какъв е. АКо е егоист, няма и орална да ти прави, така е.. УСПЕХ

34.   Сменяй го момиче, с тоя нема да я бъде. Успех!

35.   Щом не иска да го прави с теб значи оправя друга... викаш че е паралия близко е до мозъка, че е по жените сменя ги като носни кърпи остави го тоя. Момиче недей да. си мислиш че не ч*ка някоя друга, само защото си толкова влюбена в него. **МАА**