Споделена история от Секс и интимност

Притеснение относно кондиломи
Здравейте,

Имам следния въпрос: Възможно ли е реално да бъде прехвърлен HPV вируса, без да има директен контакт с брадавиците, тъй като те са силно заразни?

Също възможно ли е, ако даденият човек няма брадавици в устата, но е носител на HPV, да зарази друг човек при орална любов и да му се появят брадавици в областта на гениталиите?

И накрая ще съм много благодарна, ако ми препоръчате добър гинеколог в София :)

Коментари

1.   Здравей! Потърси в интернет информация има колкото искаш. Кондиломите са напаст! Аз също се заразих, много бях притеснена. Имах 2 брадавички на срамните устни. Бях на генеколог каза ми, че вируса си го нося и независимо, че сега ги няма (мазах ги с кондилин, изгарят) те може да се появят по всяко време. Ако имунната система ти е слаба може да се получат отново. Важно е да те прегледат на апарат да видят дали има и вътрешни, защото те са много опасни.

2.   Категорично да и на двата ти въпроса. На първия ти въпрос вероятността е по-малка.

3.   Номер 2 ти пише отново. Относно кондиломите, за да ги лекуваш можеш да се консултираш в Кожна клиника на Александровска болница, а вероятно и в Майчин Дом.

4.   здрасти аз съм мъж на 29, който може да се каже, че се излекува от кондиломи, но борбата беше дълга и трудна, около 1, 5-2 години разправии.
Правих следното, първо бях на лазер, след което пих изопринозин 3 месеца.
Пак се появиха, лазера не успява да острани добре околните заразени клетки понеже HPV седи и в тях и след време се проявява - не става.
Ходих да ми ги горят с течен азот, трябва да се изгаря добре заедно с околната тъкан, значи общо около 7-8 пъти за около година и нещо и нещата се оправиха.

Най-важното е да спреш секса, ако партньора ти не те разбира, просто го разкарай, не спреш ли секса ще се получи пинг понг ефект тъй като инкубационния им период е дълъг. Трябва и другия да се лекува заедно с теб дори и да няма видими. Проверявайте се всеки ден на силна светлина, точиците(малките кондиломки) седят по лъскави от кожата но винаги сравнявай с фоликул да не се объркаш, видиш ли заграждаш с химикал, отиваш и гориш мястото с азот.
Второ, обезкосмяването колкото и неприятно да звучи трябва да спре, може само с тример и то внимателно, без бръсначи, лазери и т. н, всички кърпи които имате закарайте на химическо, всички самобръсначки, стари ножчета и разни такива ги хвърляш.
Всяка микротравма ги активира обратно, бръснетето ги разнася най-много.
Обобщено:
Гориш с азот, спираш секса, спираш бръсненето(лазера) дори и да нямаш видими в пубисната област, пиеш изопринозин по схема, редовни проверки и веднага гориш дори да са малки.
Ще спрат да се появяват, след около година вируса ще е отстранен от имунната система. Той не се съдържа в кръвта както говорят разни по форумите, а живее в епитела. Цитонамазка през 4 месеца с пап тест.
Ако спазваш тези елементарни неща ще се оправиш със сигурност.

6.   Номер 4 не е съвсем точен, HPV вируса е същия като херпеса, има фактори които го отключват. Т. е. веднъж след като си го пипнал няма отърване, появява се на моменти когато имунната система е слаба, стрес, безсъние, приемането на стимуланти и много секс са все фактори за отключването му. Изоприносинът се води, че го подтиска ама същия ще е ефекта ако пиеш и ампули с жен шен, т. е. той също е имуностимулатор/модулатор и многократно по - евтин. единствения метод за отстраняването им е чрез горене с азот или Кондилин (подофилотоксин), струва 15 лева, последното трябва да се нанася внимателно само върху засегнатия участък защото е токсично и разгражда тъканнта. В началото ходих на лекар и се подлагах на мъчението да ме мажат по топките и т. н. но в крайна сметка почнах да си го купувам сам и така вече 7 години се справям с проблема, като поне 1 път годишно ми излизат. Казто цяло не е за препоръчване да имаш сексуални контакти докато се лекуваш, а лечението е мазане 6-7 дена х1 дневно докато изгори и най важното е да не ти пука :) има хора с далеч по-страшни вируси в себе си, но извода е да се пазиш, ползвай винаги кондом особено ако нямаш постоянен партньор (пък и да имаш, пак ползвай от време на време )

7.   За 3-4 дена си здрава има такава билка и препарат