Споделена история от Секс и интимност

Дами помогнете
Аз съм момиче на 19 години и от скоро имам следният проблем от около година. Поддържам си хигиената както трябва, дори имам интимен гел който слагам всеки ден, и не разбирам защо от долу излиза такава ужасна миризма. Не съм забелязала да е свързано с това дали ми идва или не. Имам бяло течение от както се помня, но никога не е имало такава миризма. Постоянно се притеснявам заради тази миризма където и да отида. Излизам от банята и до 5 минути тази миризма пак се е половила. Притеснявам се ужасно много и когато с приятелят ми станем интимни, чак ме е срам да се съблека, а на сутринта ставам преди него за да отворя прозореца и да отида да си взема душ. Не знам какво да правя, ходих на гинеколог и той ми каза че нямам нищо тревожно. Ако знаете някакъв метод чрез който мога да премахна тази миризма, моля ви кажете ми. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Здравей, тази миризма се дължи на употребата на интимният гел, който ползуваш, не се мий всекидневно с него, измивай се само с вода, вследствие на всекидневната му употреба си нарушила бактериалната среда на влагалището, която те предпазва от инфекций, от там идва тази неприятна миризма за която споменваш, измивай се само с топла вода, постепенно тази миризма ще изчезне, а интимен гел използувай рядко, един път на две седмици.

2.   Смени си гинеколога, този нищо не разбира, това не е нормално.

3.   Здравей!
Имам приятелка, който имаше същия проблем и след като ходи на консултация с гинеколог си спазва някои препоръки от лекаря. Сега е добре.
Доста често тази миризма се дължи на стрес, инфекции, а също така и от храните, които се консумират. Мога да ти препоръчам ако употребяваш алкохол често и в големи дозички малко да се ограничиш, защото 10% от алкохола излиза от порите. Наблегни повече на свежи храни - плодове, зеленчуци, овесени ядки, млечни продукти. Избягвай месото, което с по-тежка миризма. Ако пък обичаш да си похапваш месо, то тогава нека е печено, с по-малко мазнини и разбира се свежи подправки. Избягвай да ядеш боклуци.
Не се претоварвай психически и по-малко го мисли този проблем. В голям процент психиката влияе на физиката ни.
Дано малко съм помогнала и се надявам да се оправиш.

4.   Слънце това е 100% от бялото течение.. Аз съм на 19 години и също имаХ този проблем.. ходих на гинеколози -най различни и всичките ми казваха, че това бяло течение всички жени го имали.. е да ама аз исках да го махна, най вече когато започна да мирише беше УЖАСНО.. както и да e НИКОЙ ГИНЕКОЛОГ НЕ МИ ПОМОГНА ДА ГО ПРЕМАХНА.. както миризмата така и бялото течение..
Когато един ден поговорих с баба ми и тя ми казва да не се отчайвам, а да си набера ТЕТРА да я сваря и после с водата от ТЕТРАТА да се мия всяка вечер.. И така вече година се мия с тетра и нямам нито бяло течение нито миризма.. ГАРАНТИРАМ ТИ че тетрата е много полезна и ще се излекуваш до седмица.. и след това можеш ако искаш да продължиш да си я ползваш :).. Късмет и пиши дали си го направила и как ти е подействало :)

5.   Бяло течение и миризма и доктора ти каза, че ти няма нищо? Има две възможности или ти преувеличаваш за бялото течение и миризмата или не си ходила на доктор. Това което можеш да направиш в малкото време от днес до часа за преглед който си си записала за утре при доктора е да хапнеш половин кофичка истинско кисело мляко-отразява се добре на флората във влагалището.

6.   Може само на тебе да ти се струва толкова силна. Обърни внимание на храненето си - намали сладкото, ако много го консумираш и яж всеки ден кисело мляко, по 100-200 грама.

7.   Как се храниш? Ако наблягаш на вредните храни, може и от това да е.

8.   Към номер 5- нито преувеличавам, нито "не съм ходила на лекар". Аз ходя на гинеколог на всеки две седмици защото имам проблеми с единият яйчник.

Истината е, че наистина ям доста сладко, но не мисля че се повлиява т това, защото тази миризма не е постоянна. От една година насам имам този проблем, но той е на два месеца по две седмици примерно, и въпреки това не е приятно изобщо. Алкохол не пия изобщо, месо също не ям много.

Към номер 4- Аз съм точно като теб, на много гинеколози отидох, и все ми казват че е нормално >. <. Тетра? Предполагам това е някаква билка, за която не съм чувала до сега. От къде мога да я намеря?

9.   Приятеля ти може да ти е лепнал инфекция.

10.   Според мен се дължи на инфекция. Направи си преглед при друг лекар. По принцип всяко влагалище си има специфична миризма, но ако преди секс си направиш интимен тоалет няма да има от какво да се притесняваш. Също така не тряба да си измиваш влагалището отвътре с интимен гел. Така отмиваш естествената флора.

11.   Мило момиче, съветвам те да смениш гинеколога, да поискаш да ти назначат една микробиология, и оттам ще стане ясно от какво е проблема ти. Най-вероятно, ще се окаже т. н. бактериална вагиноза, при която количеството на лактобацилите е силно намалено или изобщо няма такива, и на тяхно място във влагалището се развиват анаеробни бактерии.
Аз съм имала такова, лекувам се, след което се слага "лактажин" или "гино филус" за възстановяване на вагиналната флора. Лошото при тази вагиноза е че може, и често пъти рецидивира. Не е проблема от интимния гел, аз също ползвам такъв, предпочитам го пред обикновените сапуни.

12.   Пий известно време запарка от Бял Равнец.

13.   Нещо загнива, но и аз не знам какво.

15.   промивки със смрадлика, уникална билка за дезинфекция най вече от долу в интимната област и при мъже и жени.

16.   №4, ТЕТРА = смрадлика
За която е писала и №15.
Бял равнец (като №12) също помага.

И да - не се мий постоянно с интимен гел, камо ли отвътре! Така виждаш сметка на всичко живо (най-вече на млечнокиселите бактерии), които са естествена защита на влагалището и живеят в симбиоза там.

17.   Мила, да нямаш гъбички или някоя друга инфекция? Понякога колкото и да се миеш, когато имаш инфекция си мирише. За това не се мотай, а върви на доктор, че ако е инфекция, миризмата ти е най-малкия проблем. А и май прекаляваш с миенето, което също е вредно, защото унищожаваш и полезните бактерии, които те предпазват от инфекции, та накрая можеш и от престараване да се докараш проблем.

18.   Аз имах подобни проблеми и напълно потвърждавам всички коментари от 1 до 17 включително. Преминах през всичко това. Сега се мия само веднъж седмично с интимен гел - ВЪНШНО и веднъж месечно - в отвари от билки - ВЪТРЕШНО, като към тях прибавям 1 кафяна лъжичка сода бикарбонат (по препоръка на гинеколога ми). Всичко е ОК.

19.   Как така веднъж месечно отвътре, поне един път седмично само с вода от вътре.

20.   От авторката: Аз от вътре не се мия с нищо, този гел го слагам само от вън

21.   Не може да не се измиваш отвътре с нищо, все пак трябва да има някаква хигена и отвътре поне веднъж седмично отвътре с вода, макар че е малко но е редно измиване да има, водата няма как да нявреди на PHто на влагалището ти.
/19/

22.   Е кaк нямa дa се миеш отвътре? !
То... зaтовa и сигурно мирише. Всеки божи ден се мия кaкто отвън, тaкa и отвътре с нaй- обикновен душ гел. В големите жеги лятото понякогa с съвсем мъничко ( колкото грaхово зърно) пaстa зa зъби. Получaвa се едно.... мм.. все едно дишa:), стрaхотно чувство зa чистотa и свежест. Гъбички и тем подобни ( слaвa богу) никогa не съм имaлa. Двa пъти в месецa си прaвя промивки с дaмски душ.
Веднъж от смрaдликa. Веднъж чистa водa с 3-4 кaпки йод.

23.   Имах го и аз- това е течение бактериално, смени генеколога-моя ми каза, че една си го носила 5 години! Заразих се като кръшнах, наложи се и мъжа ми да пие Флажил, добре че генеколога му каза, че е от обществена тоал. чиния, много е гадно и мирише ужасно-няма как да е от гела. Не си спомням на мен какво изписа-някакви свещички май.

24.   Авторке, имам същия проблем. Два пъти вече обръщам внимание на гинеколожката си, когато ходя на преглед - пускахме микробиология и двата пъти - излезе чисто изследването, а аз се побърквам от тази миризма и я усещам постоянно, колкото и да се къпя. Според гинеколожката обективен повод за притеснение няма, цитонамазката също си ми е ок, но най вероятно била нарушена средата - т. е няма я полезната флора, дето би трябвало да вирее и да поддържа, каквото там поддържа. Препоръчаха ми да пробвам вагинални капсулки с пробиотици за нормализиране на средата, но още не съм го направила, а и ми идват малко скъпи - някой ползвал ли е подобни да сподели резултат? Иначе от домашните рецепти ми помагат промивки от отвара от лайка с малко сода - за по около седмица стабилизират нещата, но не трябва да се правят по често - според гинеколожката ми пък въобще не са добра идея защото също се нарушавала средата, но пък от тях поне има временен ефект. Не знам. Ще следя и аз темата.

25.   мии се с тетра (смрадлика)
И не яж лук (на мене от консумацията на лук дали ще е в салата или в яденето ми мирише секрета по няколко дни) яж кисело мляко то много помага....
но се мии всяка вечер със смрадлика и ще се пооправиш, при мене помага и МАХНИ ИНТИМНИТЕ САПУНИ, ПОЛЗВАЙ НЯКОЙ БЕБЕШКИ И ДА НЕ Е НАТИБАКТЕРЯЛЕН ПРИМЕРНО НА БОЧКО ИМА СЪС СМРАДЛИКА ИЛИ ЛАЙКА :)