Споделена история от Секс и интимност

Как да се справя с окосмяването на интимните части?
Здравейте! Пише ви едно 16 годишно момиче. Имам проблем и той е свързан с окосмяването по интимните части. Какво да правя, срам ме е да отида на козметик, знам, че там извършват тази процедура, но ме е срам да ида там и да се съблека. Няма начин! Ако има момичета с проблем като моя нека ми споделят те какво действие са предприели. Благодаря предварително.

Коментари

1.   И мен много ме беше срам, но козметичката е приятелка на моя приятелка и се заприказваме и е много внимателна, не да дърпа някво рязко и да те боли. Първите пъти й казвах, че много ме е срам, но няма какво да ме е срам, теб също. При нея постоянно ходят хора за това и е виждала каквото ще види и на теб стотици пъти, така че няма какво да те е срам. Аз не се бръсна, почнах си на козметик и ходя веднъж месечно, няма какво да те е срам, така е много по-добре отколкото с бръснач или нещо друго.

2.   С епилатор или брасначка има и ленти които са точно за косми.. има и мн. други освен козметика.. проучи в интернет..
Момиче на -15-

3.   Бръсни се, като те е срам да ходиш на козметик, купувай си самобрасначки и се бръсни, аз така правя.

4.   Аз само се сресвам. Така де, не може рошава... Това след баня разбира се - космите са още влажни и са по-меки

6.   Милаа, що за въпрос... Първо ще ти кажа някои неща и ще се опитам отговорът ми да бъде максимално изчерпателен и да успея да ти помогна. 1. Няма от какво да се срамуваш! Всички имаме косми, а повярвай ми козметиците са виждали всичко... След като казваш, че те е срам, явно не ходиш на гинеколог, което не е никак добре! И по-добре свиквай с тялото си и окосмяването си - било то за козметик, гинеколог или половинката ти. Освен ако не се криеш пред него и всеки ден се жулиш със самобръсначката за да нямаш и 1 косъмче! Понякога мъжете дори не забелязват тези косми, точици и т. н., в които ние жените влагаме цялото си внимание. Иначе за обезкосмяването ето моето мнение:
1. Самобръсначка - бързо и евтино, но нетрайно. В началото сигурно ще ти излизат по-бавно новите косъмчета, но колкото повече го правиш, толкова по-бързо ще изникват и долу ставаш като шкурка!
2. Депилатоар - Кремовете, които са общо взето като бръсначките. Аз не ти ги препоръчвам, тъй като долу кожата е по-чувствителна, а тези кремове понякога могат да изгарят кожата! Пак излизат бързо косъмчетата.
3. Епилатор вкъщи - Болезнен, но траен ефект. Кожата ти е гладка като на бебенце, косъма изтънява и с времето оредява и изниква по-бавно. Хваща и най-късите косъмчета. Съветвам те обаче, ако за сефте използваш епилатор да поработиш с него върху някоя друга зона, за да видиш как ти се струва.
4. Кола маска - Единственият и минус е, че се чака косъмчетата да достигнат някаква дължина. Бързо се прави и е траен ефекта на гладкост.
5. Лентички за вкъщи - като колата маска, но мястото е специфично и можеш жестоко да се ощавиш.
6. и 7. Фото и Лазерна епилация - Траен ефект, но скъп. Извършват се няколко процедури, след което се ходи веднъж годишно на "поддържаща" процедура. Имай предвид, че един курс на цялата бикини зона е 100 лв за лазерната епилация. За фотото не съм информирана. Но пак трябва да се съблечеш пред някого.
Общо взето, мила, варианти много, само преодолей срама!

7.   Наистина много благодаря за отговорите ви, бяха ми от полза! А най-много ми помогна номер 6. Супер сте! :))

8.   За това са измислили самобръсначка, момиче.
Използвай я, а и няма нищо срамно в това да отидеш на козметик !