Споделена история от Секс и интимност

Защо не иска да правим секс?
Здравейте на всички! Има много подобни истории, но аз все пак реших да разкажа моята, защото всяка една история е различна сама по себе си. Аз съм на 20 години, приятелят ми е на 21. Заедно сме от 2 години и половина. В началото както при всяка връзка всичко беше перфектно, правехме секс по няколко пъти на ден, разбирахме се, изслушвахме се. От година и половина нещата се променха, правим секс наистина рядко, един месец правим по 4, 5 пъти и след това 2 месеца не правим никакъв секс. Живеем заедно и със сигурност не ми изневерява, всичките ни приятели са общи и общо взето всичко, което правим, правим заедно. Много пъти съм говорила с него по въпроса и той ми отговаря, че всичко е наред, че нямало проблем, още по-малко в мен. Но от също толкова време той се държи някак все едно съм му най-добрата приятелка, не помня от кога не ми е подарил едно цвете или не е направил нещо мило за мен. Никога, когато се приготвяме да излизаме някъде и аз се наглася, не ми казва, че му харесвам, дори напротив все си намира за какво да се хване, все нещо не му харесвало. Всички момчета, които са около мен ми правят комплименти и ми казват, че изглеждам добре, само човекът, за когото най много ми пука не го прави. Това и липсата на секс се отразяват много зле на самочувствието ми. Аз едва ли не не смея да му предложа да правим секс, защото се сещам как винаги ми намира някакви кусури и си мисля, че това да искам секс от него би му изглеждало смешно, имайки предвид какво ми казва. Чувствам се много зле, сякаш съм най-грозното момиче на света, а всъщност не е така, знам го, защото все пак мога да се видя в огледалото и защото има много хора, които ми казват, че съм секси, хубава и т. н. Пробвала съм да скъсам с него, защото явно с нещо той не е доволен от мен, макар да не ми казва.. Тогава той започва се се държи много добре, постоянно ме убеждава, колко ме обича и че любовта на живота му и аз всеки път му вярвам, и за съжаление обещанията всеки път не се изпълват :( Според мен ако наистина не ме обича вече и не иска да е с мен и съответно заради това не иска да прави секс с мен, в една така ситуация просто би се съгласил и би казал, че така е по-добре, но след като не прави това, а точно обратното, каква може да е причината за липсата на секс. Често го питам, но според него няма никакъв проблем. Дори не се целуваме с език. И в пътите, в които правим секс, просто се събличаме и започваме да правим секс, когато свършим отиваме в банятаи след това всеки прави каквото си знае... Няма любовна игра преди това, няма лежане в леглото и прегръщане след това.. :( Най-странното е, че преди беше то1но обратното и точно за това не мога да си обясня, защо е тази промяна. Ако преди е било пак така, разбирам, просто може би е такъв човек, но не е, виждала съм го преди, знам какъв е, но за съжаление не мога да отговоря на въпроса защо се случва сега това и какво мога да направя, много го обичам и не искам да се разделям с него, но все пак имам нужда от секс, имам нужда да се чувствам желана и обичана. Моля ви, дайте ми съвет как да постъпя! Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Късайте. Оправия няма.

2.   Все пак не бъди сигурна за изневярата. Няма как да сте 24/7 заедно. За това нещо не са необходими 100 часа.

3.   От прочетеното оставам с впечатлението, че или ти изневерява, или просто не е доволен от секса с теб, макра че те обича. Каквато и да е причината, трябва да поговорите сериозно по въпроса. Не знам как ще го накараш да се отнесе сериозно към разговора, ще го залашваш с раздяла ли, ще се цупиш ли, ще крещиш ли, не знам. Това е нещо между ВАС и ние тука можем само да предполагаме какви са причините, а още по-малко пък да дадем адекватен съвет. Все пак и той трябва да участва в решението на проблема, само ти да участваш е безпредметно, така че само сериозен разговор ще помогне. Естествено не само разговор, трябва и с желание и действия да се решат нещата, но първата стъпка е разговора. От мен съвет - не търси решението извън, а вътре във връзката. Ако си изчерпала всички варианти вътре (не срещаш разбиране и желание да се говори и реши проблема), чак тогава търси решения отвън - нямам предвид изневяра, а по-скоро раздяла, защото е ясно, че не може цял живот да продължава така и на практика изневярата нищо не би решила и не би допринесла за вашите отношения - най-много временно да задоволи сексуалните ти нужди, но нищо повече, истинският проблем си остава.

4.   Мила ти нямаш нужда от човек с който нито се чувстваш добре, желана и задоволена, а още повече че ти намира и кусури-разкарай го, не е последния мъж на земята

5.   Аз съм мъж и съм дост по голям от теб намирам се в подобна ситуация само че е обратното, аз съм активната част. Минаха години на молби и компромиси оправяне няма. Бягай далече преди да е станало късно, човек не се променя, а винаги съм вярвал в промяната

6.   Няма смисъл да мълчиш.Вместо веднага да тръшнеш вратата първо говори с него и му кажи ясно мнението ти. Уви аз съм в подобна ситуация-заедно сме от 1 година, правим го не повече от 4-5 пъти месечно за по 2-3 мин (мн бързо свършва и никво удоволствие :( ). Преди сме го правели по 8 пъти един след друг, а сега и за втори не става дума.Аз съм инициативната и аз започвам нещата.Дълги игри и дразненки(от нежните ;дд),но той гледа как по бързо да свършим.Много ме боли и знам че от както живее при болната си баба (няма кой да и помага и за по лесно се премести в апартамента ?)Все се оплаква, че можела да влезе,щала да ни чуе,можело да поиска нещо и така се се измъква. Много ми е болно, защото се оправдава с безмислици- жената не ни закача докато сме заедно.Много искам пак да ми се отдава както преди и не само аз да съм инициативна ама шанс. Не знам просто как да постъпя :( :( (П.П. аз съм на 18, а той на 25 и живеем в различни жилища)

8.   Еми най-вероятно вече не го привличаш, щом не иска.

9.   Ще наредим проблема бейби!
Бих ти опънал тетивата на мига, и то неколкоратно :)

11.   Може би има нещо друго на главата в момента... проблеми в работата или друго. Може би връзката ви е навлязла в онзи период, в който ви става удобно и уютно и вече не вижда нужда да те печели. Не,че това е добре, но не значи,че не те обича. Просто е свикнал с теб. А това,че фактически не ти изневерява, не значи,че не го прави емоционално. Може причината поради, която не си го хванала е,че избраницата му не му обръща внимание или иска да е коректен към теб, но не може да спре да мисли за нея и затова ти си на второ място. И да не е окончателна раздяла, имате нужда от почивка, защото ти си нещастна, а той е объркан. Като си полиспвате ще се освежат наново нещата :)

12.   Ами лично на мен ми звучи по-скоро като някакъв проблем извън къщи, който го тревожи, поне аз може би щях да се държа по подобен начин, ако нещо сериозно ме тормозеше. Малко почвам да се дразня на такива хора като теб, които знаят, че има някакъв проблем с някой, питат го и след това все още не знаят защо нещата са както са. Ми бъдете малко настоятелни де! Питаш, питаш, питаш докато не ти каже защо е така или докато не измислите някакво решение! То това вашто си е сянка на връзка, кво се залъгвате, че правите нещо. Като ти се счупи играчката или си я поправяш или си купуваш нова, така че или се оправяйте или спрете да си губите времето!
S.A.D.

13.   Няма тръпка , той просто е свикнал с теб и изпитва някаква любов , но няма тръпка и страст.Ако не ти е инзневерил рано или късно ще го направи....Колкото и гадно да звучи омръзнала си му.Трябва да приемеш това ,че нямате бъдеще.Това поне е моето мнение.
Благодаря.Чао и успех !

14.   Поговори с него. Пък ,ако не стане-не стане. Късай и това е :)

15.   Просто сте свикнали един с друг. За да ви се получат нещата пробвайте нещо ново. Ако не се получи, приключвай връзката.

17.   Е, добре де, омръзнала му. И ще скъса с него и ще си хване друг, и след известно време и на него ще му омръзне. И после трети и пети... И до кога?

18.   И аз имах този проблем с бившият ми, някои мъже просто имат по-ниски нива на тестостерон, по една причина или друга. Изневеряването много рядко е истинската причина, не трябва да забравяме, че и мъжете са хора и понякога и те имат хормонални и психически проблеми. Разбирам те, много е гадно и няма по-жесток начин някой да ти убие самочувствието. За това колкото и мил и невероятен човек да е, ако ти си незадоволена и нещастна, колкото и мъчно да ти е, не може да продължаваш да живееш така. Ти в момента жертваш личното си щастие и самочувствие за тази връзка, а той нищо не прави, щом ти отказва секс или го прави на сила. Не си длъжна на никого в този живот и знам, че е тежко, но винаги прекратяването на такава връзка е по-добрият вариант. Все пак не си ти виновна за неговите мисли и проблеми. Можеш да поговориш с него, но не намериш ли решение чрез разговор, просто друг начин няма (освен ако все пак не решиш да си търпиш и да си пропилееш младостта с човек, който ти убива самочувствието).
Не е вярно, че жените искат и мислят за секс по-малко от мъжете. После защо изневерявали...