Споделена история от Секс и интимност

Имам притеснение за формата на тестисите си
Здравейте. Момче на 19 съм. Имам проблем (може и да е някакво внушение) с формата на левия ми тестис. Нали по принцип трябва да е малко по- ниско от десния, но ми се струва, че виси доста по- надолу(и стои по- назад от десния).. а и когато дърпам пениса нагоре десния тестис и той се дърпа нагоре, а левия си виси долу.. отделно има нещо изпъкнало от него, дали е възможно надсеменника да стърчи?

Коментари

1.   Това ли ти е единствения проблем, бе братче? Блазе ти.

2.   Защо, чадо?! Да не би единият да е кубичен, а другият - пирамидален? Тогава вече можеш да се окажеш новия Питагор!

3.   Ако единия тестис не е кръгъл, а квадратен тогава ще се безпокоиш.
Хубаво, е че левия не пада. Това е добър знак, значи няма от какво да се притесняваш.

4.   Ако боли, веднага на уролог или ако има буца нещо, иначе после може и да се разделиш с него.

5.   Какво мислите за хората с един? Особено жените?

6.   Ами да това ми е единствения проблем.. не няма болка, затова питам тук за съвет какво да правя.. чудя се дали да не говоря с нашите

7.   И на мен единия е по-надолу от другия, мисля че няма повод за притеснения :)

8.   Номер 5 - какво да мислим за хората с един тестис? Ами хора! Нищо особенно, ти си си съвсем нормален, а иначе партньорката се интересува най-вече да имаш хубава ерекция и един ден да ? направиш дете, в което си напълно способен. Какво повече да мислим???
Мили мъже, стига се гледайте, мерете и тем подобни - като жена ви казвам, ерекцията и техниката са най-важното. Какво ти служи естетически красив тестис, ако не можеш да го вдигнеш? Дори най-дебелият и големият е безполезен, ако виси като маркуч. Дори най-големият, еректирал пенис с перфектни тестиси не върши работа, ако собственикът е простак, нечистоплътен и няма никаква техника!
Иначе тестисите малко ги гледаме, а описаното от Автора е съвсем нормално и е така при всеки мъж в различна степен в зависимост от големината на тесисите и други анатомични особености. Така на жените пък гърдите ни са различни!
Яйцата иначе не играят никаква роля за възбуждането на жената, освен ако не е Ваша ерогенна зона и тя не ги стимулира по някакъв начин, което може да ? хареса. Жените не се поддаваме толкова на оптични дразнения, а на неща като „химията“, мириса на мъжа, изобщо чувството и привличането като цяло.
Не гледайте мъжете по порнотата с малки яйчица - те от разни анаболи (фитнес) са си стопили тестисите! Това не са нормалните размери на нормален мъж!

9.   До номер 8 - Много благодаря за изчерпателния коментар, много ми олекна като го прочетох.. бях се филмирал да ходя по доктори, но мисля че нямам признаци за притеснение, тъй като нямам болки.. единствено ме притесняваше мнението на момичетата.. дано повечето жени са като теб :))

10.   Авторе, надявам се да съм помогнала, но аз познавам само жени, които не се интересуват от тестисите на мъжете си, стига те да са здрави и да вършат съответната дейност (произвеждат достатачно тестостерон и сперматозоиди за бебета един ден). Човек и с един тестис може да създе поколение например, дори с два нефункциониращи понякога, тегли се със спринцофка директно дори 1 сперматозоид да се намери...
Иначе жените се интересуваме повече от дупета чисто физически погледнато и чосто се заглеждаме по мъжки дупета. Ако искате да се харесате, не носте твърде дълги якета, тениски, а хубави дънки!
Много е важно да сте чистоплътни (не е задължително да се епилирате, душчето стига), да се бръснете редовно (което много мъже забравят! ) и да не се подстригвате прекалено късо, ако не сте плешиви.
Аз имам приятелка, която си умира по чужденците, защото просто имат по-дълги коси, за които обича да ги хваща, пипа и мачка. Не знам точно защо косите. Не знам и каква е модата сред младите мъже да се подстригвате втори номер, особено лятото. Жените и младите момичета не харесват това!
Ей такива неща гледаме - как се обличате, чисти ли сте, какво говорите и как се държите, някои гледаме дупета, други коси, има жени, които си падат по шкембенца (ДА, правилно четете), но честно казано никоя жена няма да тръгне да ви мери тестикулите, да ги гледа и да им се мае. Трябват ни два до три пъти в живота - когато искаме деца, но и тогава не ни интересува естетиката им, а функционалността. Иначе честно казано мъжките тестиси винаги са грозновати някакви торбички, какво да мислим за тях? Наляво, надясно, един или два - има ли значение?
Важното е да вършат работа! Дори да има естетически някакви правила за тестисите, кой го интересува? Дайте ми хубави мъжки дупета, облечени в дънки!

11.   Няма страшно! Нали не са ти квадратни, единият да е зелен и миришеш на гнило, а на другият да пише Made in China? Няма да ти откажат заради това. А ако те съмнява здравето им, можеш да попиташ специалист и да се убедиш, че всичко ти е наред.

12.   Здравей авторе, според мен няма нищо лошо да отидеш на един профилактичен преглед при уролог, предполагам все още не си бил. Тъкмо след това ще си спокоен, че всичко е наред. Грешка е, че за профилактика при мъжете се говори толкова малко. Обясни на личния си лекар, че имаш някакви притеснения и помоли за направление за уролог, не би трябвало да ти откаже, може и баща ти да дойде с теб и да обясни. Знам, че на 19 години да се ходи на такъв преглед е малко конфузно, но докторите са се нагледали и наслушали на всичко, така че не го мисли много.

13.   Все повече ме надъхваш хаха.. мен това ме интересуваше, а и във възбудено състояние са си ми с напълно нормална форма.. btw вече не се подстригвам единичка :D

14.   Това съм го чела в едно списание. Специалистът обяснява там, че при 90% от мъжете единият тестис виси по-надолу от другия. При по-голямата част от мъжете това е левият и ти си един от тях. Никакви доктори не ти трябват, нищо ти няма. Така те е създала природата. Много рядко се среща мъж, който да е с 2 напълно еднакви по големина топки и да висят на една височина. И при нас жените с гърдите ни е така. Едната винаги е по-малка от другата, което се забелязва малко или много и едната. Нищо ти няма, всичко е в главата ти.

15.   Благодаря ви за мненията, но никой не каза нищо за изпъкналата част, дали е възможно тестисът да се е извъртял леко и стърчащата част да е наддеменника?

16.   Авторе, на последния ти въпрос никой от четящите тук не може да отговори със сигурност, ако ще и лекар да е. Затова най-добре отиди на уролог и го питай всичко, което те интересува, няма нищо срамно.

17.   Това за подстригването първи или втори номер не го разбрах като съвет. На мен пък много ми харесват ниско подстригани, дори обръснати прически, на младите мъже много им отива. Един мъж трябва да е мил, да показва, че пич и на него може да се разчита, да поддържа тялото и духа си в кондиция. Дрешки, прически, това са тинтири минтири подробности без значение. Най големите гъзари облечени и намазани с гел са най големите лекета. За тестиса-бъди разумен, иди на лекар. Не слушай писания на на случайни хора.

18.   Здравей, авторе! :)
Нормално е да се притесняваш.
Моят съвет е да отидеш профилактично на уролог. Възможно е изпъкналата част да е разширена вена/варикоцеле/ или вода в тестиса/хидроцеле/ или др. Това да не те плаши, защото не е кой знае какво, оправя се. Много мъже минават от там. Друго си е лекар да погледне и да ти каже, за да се успокоиш, нали.

ПП: На въпросът на номер 5, ще кажа да не му пука изобщо. Жена съм, грам не би ми направило впечатление.

19.   Разширени вени на тестиса най-вероятно. Варикоцеле. Добре е да идеш на уролог, а не да се успокояваш с номер 8. Точно това води до безплодие.

20.   Много благодаря за това, че отговорихте на въпроса ми. Честно казно и аз почвам да си мисля, че е разширена вена и ще отида на лекар.

ПП. Варикоцелето изчезва ли по време на ерекция или продължава да стои изпъкнало?

21.   aвторе ходи ли нa уролог??? aко си ходил би ли споделил, и aз имaм същият проблем кaто твоят.

22.   Още не, най- вероятно утре ще ходя :)

23.   21, 22, уролозите ще ви се смеят от сърце и на двамата! Или пък ще изкарат по някой лев от вашата глупост! ;)

24.   не е глупост 23, aко нещо е било едно преди, a сегa е друго, знaчи нещо не е нaред. плюс товa чувствaм някaкво нaпрежение тaм. преди имaх и болкa, поносимa но все пaк болкa

25.   Сега ще ти кажа какъв ти е проблема нарича се bell-clapper deformity, извинявай се че ти пиша толкова късно, но не съм видял, иначе оправи ли се с този проблем който описваш?

26.   Имах подобен проблем братле отидох на лекар преди 5 месеца и се оказа варикоцеле-разширени вени на тестесите на с ледваштата седмица се оперирах и вече 5 месец всичко е наред. Отиди на уролог.