Споделена история от Секс и интимност

Въпрос към мъжете: Кой предпочитате да поема иницятивата в секса?
В по-голям процент от случаите винаги мъжа прави първата крачка когато нещата опрът до секс. Искам да попитам дали на мъжете би им било приятно и нежната им половинка да предприеме някакви действия по въпроса и ако да то какви? :-)

Коментари

1.   Мъж съм на 30г. Харесва ми когато и жената поеме инициатива... В 90% от случаите обаче всичките ми сексуални контакти са били с жени които "ЧАКАТ" и са ПАСИВНИ.... и не е интересно всеки път почти мъжа да е водещия само. НО съм имал и малко случаи в които жената е водещата което е СУПЕР, защото ме възбужда много това да съм по ПАСИВЕН и аз 1 път

2.   Хубаво е и двамата да сменят ролите :) Аз не бих се хванал с жена, която очаква само аз да съм активната страна и само да се разкрачва (оставяйки цялата работа на мене) :(
Разнообразие да има, а защо не и борба за надмощие - к'во по страстно от това?

3.   3то лице.

4.   А, ето го ключа за мазето! Номер едно го е казал-ЕДИН път. Това искат мъжете инициатива понякога, избирателно и пожелателно. Моят опит показва, че мъжете не обичат жената да поема инициатива, особено що се отнася до семейни или двойки с дълги връзки. Колкото си по инициативна, толкова вие мили мъже давате назад, отказвате и... заспивате. Да, инициатива в началото ви харесва, че е по лесно, ама после съвсем не ви се нрави. Хайде, опровергайте ме.

5.   На времето и аз ревах, че все жена ми е пасивна и аз поемам инициативата. Веднъж пък взе, че тя пое, но някак не беше, както си го представях, не се почувствах мъж, все едно не владеех ситуацията. Така че предпочитам аз да си поемам инициативата, така усещам властта си над нея. Е, за разнообразие може и тя от време на време, но като цяло предпочитам аз.

6.   Хора знам че не е по темата но аз съм на 11, почти 12 и хуя ми е 11! Нормално ли е! Извинявам се че пиша в тая тема ама гаджето иска секс ама ме е срам кажете да или не!

7.   На мен лично не би ми било приятно, гледам с презрение на мъжете които са пасивни в отношенията с жените, на прост български такива мъже се наричат п*тки

8.   4 - поредната, която слага всички под общ знаменател.
Е, не сме ти виновни ние за неудовлетворението от секса и от партньорите ти, сори!

9.   Пффф, авторке, излагаш се - това да не са ти футболни статистики? Колко минути е владеел топката единият отбор, колко - другия, колко ъглови удари и голови положения... Звучи ми абсурдно да си броим минутите и позите!
Честно казано, ако жената не участва равностойно ми е скучно сам - по-добре да си ударя една злобарка.

Тези, които гледат на секса като на борба за надмощие и доминация, или мерят по списък кой колко пъти е бил отгоре или е лежал отдолу според мен са за психото! Нещо да сте чували за хармонични отношения, за равнопоставеност на половете, за СЪВМЕСТЕН ГРАДЕЖ? Ако не сте - жалко за вас - закъсняли сте с няколко века да се родите, или щъркелът ви е донесъл по погрешка с няколко хиляди километра по- на северозапад...

10.   Аз съм момиче и мисля, че е хубаво от време на време, но не често, защото мъжа много ще му се вдигнат акциите и ще си мисли, че това момиче му е винаги в кърпа вързано и няма да се старае и някак ще загуби интерес. Според вас как трябва да се държи едно момиче, за да предизвиква постоянно интереса на даден мъж и да не го загуби? :)

11.   Значи, на мен ми харесва жената да поеме... Инициативата.
Да налапа Инициативата колкото може по-навътре, за начало.
По нейна инициатива да си сложи Инициативата, където тя иска (в момента).
Като разбира се прояви инициатива да си я сложи на всякъде (Инициативата:) :)
Изобщо, харесвам инициативни жени.
Никога не ги наричам с онази груба дума, която не знам защо се смята за обидна.
Аз ги наричам.... Инициативни.
Някак си ми е трудно да правя секс с жена, която не проявява инициатива. Сякаш съм някакъв натрапник, който няма къде да си завре... Инициативата.
Да, и аз проявявам инициатива, при началната инициализация.
Без да си размятвам Инициативата, разбира се.
Но както знаем, без взаимна инициатива не става.

Както е казал Плиний: Инициативата не винаги води до добър край, но без инициатива няма дори и начало.
Сигурно го е казал Плиний или някой там, няма начин да съм го измислил аз, въпреки, че много ми се иска точно това да си помислите :)

Тази тема ме наведе на дълбок размисъл....

Представям си как утре непременно ще изтърся пред някого:
- Що не ме хванеш за Инициативата!
- Бе ти Инициатива ли си правиш с мен, ве!
- Не че те свалям, това е просто една Инициатива, ако не възразяваш да си изпия кафето на твоята маса? А ако си допаднем, можем да се преместим под масата :)

Y D

12.   Хахахаха, помня веднъж как чуках една, която беше дърво. Гледам я и й викам - сам ли съм или ще участваш и ти? Стана й тъпо, та се активизира. С останалите все съм бил доволен. А за инициативата - като номер 5.

13.   Аз съм много претенциозен и много пъти съм отказвал. Харесва ми жените да ме лъскаят, да ме хвалят и харесват, а аз да се дърпам и тази която харесвам най-много да е моята избраница. Сега имам сериозна връзка, едно момиче ме свали, а преди това по-малко се доверявах на такива неща, просто им се радвах и свършваше рано удовлетворението ми от подобни неща, че ме е свалило някое момиче, просто ми падаха в очите.. хем го исках, хем не съвсем, но аз трудно харесвам и трудно се влюбвам и съм свалял 2 жени за целият си живот и двете бяха най-красивите на света и познайте дали успях, частично, но и много други напираха.. стигах само до прегръдки и целувки.

14.   Обърнете се към природата. Кой подава сигналите за правене на секс при животните, кой предизвиква секса, само и единствено женската, когато се разгони. Само човека се прави на дявол, и пренебрегва тези правила. На мъжа постоянно му се иска, но не винаги му стиска, да си поиска. Той играе на тото, ако го огрее добре, но ако му откажат, някои рухват психически, и после трудно опитват пак. Най правилно е жената да си избере с кого да прави секс, и да му се отдаде докрай. Много по добър секс става, когато жената е инициатор и съблазнител. Няма мъж, който да устои на женски съблазни, и е готов всичко да изпълни, ако е сигурен, че жената го желае. Най противно е, кагато жената е пасивна и стои като дърво, а мъжът я превърта като агне на чеверме. Не съм жена, и не мога да преценя какво жената усеща в такива моменти, но съм сигурен, че добър секс не може да стане, ако жената е пасивна. Само страстна жена-лъвица, може да направи мъжа -лъв! Всичко друго е отбий номер, уж-секс!

15.   Аз съм жена и да си кажа честно обичам понякога до поемам инициативата, но всичко да е взаимно. Ролите се сменят по време на интимност. Определено ми харесва да усещам взаимното себеотдаване и чувството, че съм изцяло негова... мисля, че това прави мъжете силни и уверени в себе си.
Габи

16.   Аз предпочитам Женята Минчев да владее положението.

17.   Майката му е, като си поискаш/по съответния начин, разбира се/ - да дава, а не да се прави на интересна, докато в същото време е мокра от мерак... Тогава нейната инициативност много лесно ще се появи и настоящата тема няма да е актуална.
BTW, искат ли жените инициативата за посещения на модни ревюта, или презентации на парфюмерия да бъде в мъжа?

21.   Ама как иначе! Винаги аз водя една жена на модно ревю.
И зяпам манекенките сякаш не съм виждал дрехи на закачалка :)
А презентациите на парфюмерия ги обожавам.
Обикновено дамските парфюми стават и за след бръснене.

Y D, мъж

22.   Напоследък ми се иска тя да поема инициативата. Не, че не го прави, но няма подход. "Хайде да правим секс" не е никак възбуждащо и предразполагащо. Мъжете също имаме нужда от някой жест. Толкова е лесно да ни съблазните, а не знаете как и това е!
Пример давам, веднага! Толкова ли е сложно да изпрати 1 SMS, докато се прибирам от работа, с палаво съдържание? "Нямам търпение да ти духам, побързай! ", "Обичам да ми набъбва в устата, идвай си! ", "Зърната ми са възбудени, ела да ги смучеш! ", "Сложила съм си секси бельо, а ръката ми е под гащичките, не издържам без теб! ", "Мокра съм! ", "Побързай, искам да ме наебеш! ", "Надърви го още в асансьора, за да е готов да ме чукаш на вратата! ", "Искам да ти духам, веднага! "... и т. н. Толкова е лесно! А като се прибера да я намеря в леглото как мастурбира, да ми подуха, да ми духа докато й се празня в устата и я изчукам след това! Не! "Искаш ли да правим секс? " и ляга. Свирка 5 секунди, ниаккво чувство, само го лапва и се изморявала бързо. Е, не става така. Изнервящо е, чак ми се отщява!