Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е - цистит след секс?
Ровила съм доста по тази тема с цистита. Вече от година имам и до колкото знам възможностите за получаване на цистит са чрез замърсяване, изстиване или по-груб секс. Понеже до сега не съм срещала някъде да се споменава за получаване от секс с презерватив, въпроса ми е дали е възможно. Причините да си мисля за това са, че се появи 3 дена след първия ми път. В по-късен период спряхме да използваме презервативи и след известно време се пооправих и то за доста дълъг предиод предвид мъчителните месеци прекарани в изтезания. Проблемът отново се появи наскоро ден след като използвахме презерватив. Не смятам, че при мен може да важи една от трите причини, които изброих. Освен това не мисля че може да се говори за хроничен цистит.
Съжалявам за допуснатите грешки и бих се радвала да чуя мнението ви по въпроса.
Ж 17

Коментари

1.   Възможно е да получиш цистит след секс, но не е заради кондомите, а заради бактерии, които по принцип са анални, но при секс могат да попаднат в близост до уретерата. Обикновенно нищо не се случва след това, но при нисък имунитет или при прекалено голямо замърсяване...
При теб циститът отгоре на всичко може би е станал хроничен, защото не си се лекувала или поне не пишеш за това. Отиди задължително на лекар.
Колкото до конодмите - от тях няма как да получиш цистит, защото те са стерилни т. е. по тях няма бактерии. Кондомите могат да причинят най-много алергична реакция, ако човек не понася латекс.
От цистит страдат преди всичко жените, защото уретерата ни е по-къса. Лекувай се, но не с бабини методи вече, а с антибиотици под ЛЕКАРСКИ КОНТРОЛ. Облекчение са чайчета от аптеката на билкова основа (мечо грозде например), но в твоя случай няма начин - ще пиеш антибиотици.
Задължително преди секс партьора ти да си мие ръцете. При мастурбация важи същото.
За интимна хигиена използвай само вода и специални интимни гелове БЕЗ САПУН. Евтина алтернатива са бебешките душ гелове БЕЗ САПУН.

2.   От авторката:
В началото пих чай от мечо грозде и уринал акут с червена боровинка. Личната лекарка ми препоръча и антибиотици, но аз реших че не искам да ги използвам. Не мога да кажа че това ми помогна особено. Когато ходих на гинеколог ми казаха, че трябва да се направят изследвания и ми изписа интимен душгел. Един лечител ми каза, че цистит се лекува като се изстискат три лимона в пет литрова вода и се пие колкото се може по-бързо. Това е общо взето каквото съм правила за лекуване и приемам много течности.

3.   Ами ако ръцете ви са били замърсени, когато сте слагали кондома, то тогава са попаднали във влагалището. Оттам нататък всичко можеш да очакваш! Лекувай цистита под лекарско наблюдение и спазвай хигиена.

4.   Да, възможно е. Нарича се "цистит на медения месец". Даже има хомеопатично лекарство, което е приложимо в много голяма част от такива случаи.

5.   Мой приятел се оплака от презервативи заразени с някаква бактериална инфекция-Склонен съм да му вярвам тъй ката е лекар.При това положение вероятно щетрябва да си излекувате и нфекцията и да ползвате от по скъпите презервативи

6.   Номер5, ползвам от 10 г. кондоми от всякакви марки - няма как да барнеш инфекция от МЕДИЦИНСКИ продукт, напълно стерилен! Инфекцията се пипва от партньора, собствени анални бактерии, ниска хигиена.... нисък имунитет, но кондомите и като материал не позволяват да се размножават бактерии.
Е, с алергиите е друго. Не всеки понася катекс, но пъкчима и нови кондоми без лвтекс

7.   За профилактика - винаги веднага след секс отивай да пишкаш. Възможно най-скоро след акта. Не се шегувам. В уретрата, често по време на секс попадат бактерии, на които не им е мястото там. Най-лесния и естествен начин е да ги изкараш като уринираш веднага след акта. Така си спестяваш много потенциални усложнения и проблеми.

8.   Ходи до тоалетна всеки ден. И моята жена беше така и то години наред, пробвавхме хомеопатия, рушвети по специализираните ни клиники, доктори специалисти(включително и Токуда) и най-накрая в Англия една лекарка и каза да ходи всеки ден до тоалетната. Сега вече цистита не е проблем.

9.   Не вярвай на лекарката, продължавай да ровиш.