Споделена история от Секс и интимност

Кои са най-добрите дамски превръзки?
Здравейте, аз съм момиче на 11 години, и преди около 3 месеца ми дойде за първи път. Имам един проблем не мога да си избера превръзки, защото едни не са ми удобни, други ми протичат, други са ми прекалено плътни. Обръщам се към вас, за да ми предложите какви да използвам и кои са най-добри. Благодаря, предварително. :)

Коментари

1.   За мен Always са най-добри като имат различни степени. Колкото повече капки има на опаковката, толкова повече течност поемат, но са и по-дебели. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С КРИЛЦА. Каквато и марка вземеш, имай предвид, че ти трябват за една менструация до три вида превръзки - с 4-5 капки за нощта, с 3 капки за нормалните дни и с 2 капки накрая като накрая може и тези с 3 капки да ползваш, ако са тънки. Сменяй превръзката често, дори да не е напълно пълна, защото мирише и не е хигиенично. Изхвърляй превръзките само в коша Мий се интимно само със специален гел. Тези гелове обаче са доста скъпи. Много по-добра алтернатива е да се миеш с душ гел за бебета, които е без сапун - гледай на опаковката. Струва към 1-2 лв. и върши по-добра работа от превзетите марки интимни продукти.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си имай на склад СПАЗМАЛГОН, защото понякога боли. Не чакай да се разрази болката, а при малък дискомфорт взимай веднага 1 хапче, защото ако чакаш дълго, ще се превиваш от болки.
Не ползвай тампони, ако не искаш - аз съм раждала жена и предпочитам превръзките. Тампоните са прехвалени, но не всеки ги понася и не за всеки са удобни. Превръзки иначе доста хубави има на пазара - пробвай си и ти. Всичко е и до възможности, но от опит ти казвам, че Always държат дълго и ти трябват по-малък брой, което също пести средства - от евтините пропиват някои и често се сменят. За леките дни можеш да вземеш някакви евтини, които да сменяш често, но за нощта и тежките дни задължително от хубавите. Питай майка си!

2.   Always са добри, но винаги взимай памучни или меки като памук! Ако не мениш превръзките често, непамучните превръзки най - често предизвикват дизкомфорт. Казвам го от личен опит. Успех. (:

3.   Naturela

4.   Глупости, сто вида превръзки.. Аз си купувам само 2, само нощни и дневни.. за какво са ми от хиляда вида дневни, като един ми върши идеална работа..

5.   Неупотребените!

6.   Bella perfecta са на добрите с крилца. Сините и зелените са най добри. Разликата между двете е че сините са по меки от зелените. С колко капки ще си вземеш си е твое решение. Капките показват колко попиват. Колкото повече капки има толкова повече попиват.

7.   Always "always "

8.   Every Day ;)

9.   Always i Naturella..!! Заложи на Always

10.   "Libresse Natural Care" са като памук! Мене лично Always не ми харесват, защото много ми спарват и се усещат прекалено много. А да не говорим за тампони, мислех да си сложа като бях при братовчед ми защото щяхме да ходим на риба а аз и той много искахме но добре че не отидохме защото имах менструация и по добре че не съм си сложила тампон може да доведе и до болест. Та за превръзки аз съм използвала само "Always", "Libresse" и "Libresse Natural Care", но и обикновенните Libresse са като тия на Natural Care само опаковката е различна. :) Аз все си взимам големи да не ми се налага всеки ден да ходя за превръзки.
А и превръзките си ги сменяй на 4-5 часа ако ти е по силно течението и по често даже, напримерно отишла си до тоалетна и после отиваш след 3, 4 часа и тогава ги сменяаш аз поне така правя като съм в първите или в дните по средата на менструацията. :) Момиче на 13.

11.   Always Са най-добрите, особено най-новите. Външно всички хора си мислят. че само са с нова опаковка, но не е така. Те са с по-добра защита от протичане и са по-меки от старите. Има една реклама, ако си гледала, че дори с главата надолу те защитава до 100% от протичане. И запазва най-горния слой сух и не се цапаш. Пробвай ги :)

12.   Always разбира се ;)

13.   Цикъла ми трае около 5 дни и за този период ми стигат 3-4 превръзки, с един пакет от 10 броя си карам 2 месеца общо взето съм пестелива.

15.   Always,но да са памучни, че други убиват. :)

MJ

16.   13, сменяй ги по-често не е хигиенично.. Не ти трябва тая пестеливост особено в този случай

17.   Always

18.   Аз лично предпочитам на Always не памучните, а другите . Вземам си 5 капчици, не защото имам обилен цикъл , а защото ги сменям на 3-4 часа. Просто съм ученичка и така се улеснявам.
Когато съм с по-малко (например 4 капчици) ги сменям много често, защото като се оцапа малко я сменям. Не обичам да застоява. Памучни не харесвам, защото не попиват толкова добре . Това е от мен надявам се да съм ти помогнала :) .
Момиче на 13 години.

19.   Always са най -добри

20.   Аз лигнин си слагам

21.   Виждам, че само една девойка е споменала Every day - искам и аз да се включа с вот за тях ;) Always са най-известните, не са лоши, има и разнообразие, но добър техен заместител са Every day.
Не са особено скъпи (като Naturella например.. ) и също има избор от капки. Често пускат промоционални пакети, където са добавени няколко превръзки повече и са на оферта. За мен лично е най-важно да не протича, особено нощем между първия и втория ден, защото се въртя много на всички страни и на сутринта все има петно отзад или отпред. Вземи си един пакет с максимално много капки за първите 2-3 дена, и един с по-малко за останалите дни. Та в първите дни ги сменяй по-интензивно. За тампоните - не мога да кажа, никога не съм ползвала, а и се съмнявам да са особено удобни.
Габи

23.   Категорично Every day. Не мога да разбера защо всички разхвалват тези Aways. Аз ги ползвам само ако няма по-хубави:) Спазмалгонът не помага за болките. Поне на мен.