Споделена история от Секс и интимност

Странна миризма
Здравейте, аз съм на 16 и имам странна миризма отдолу. Имам предвид по принцип си мирише както обикновено, но като се измия със сапун примерно и се появява много странна миризма, също и като си пера бикините. Имам бяло течение от както се помня, имала съм гъбички и се излекувах, въпроса е сега какво ми е? Също така по малките срамни устни имам бели точици ли не знам как да го кажа. Нито болят, нито сърби, нито си променят броя. Там си седят. Много ще съм Ви благодарна, ако ми помогнете, също и на модераторите ако публикувате историята ми, моля Ви! :(

Коментари

1.   Сигурно имаш стрептококи. Консултирай се с гастро-ентеролог!
Успех мила.

2.   Може и от сапуна да е. Вземи си интимен душ гел или пробвай само с вода.

3.   Трябва да се отиде на гинеколог и да се вземе секрет. След като излезнат изследванията ще се знае дали има бактерия. Виж дали няма раничка на шийката, понякога оттам става така. Но само можем да гадаем, докато не се получи лекарско становище по въпроса.
Не е задължително да ти има нещо, понякога от измиване със сапун отдолу започва да мирише лошо. Между другото - не се мий там със сапун, а само с интимен гел.

Не отлагай.

МУНКА

4.   От сaпунa се хвaщaт гъбички и aз съм билa тaкa и избягвaм дa се мия със сaпун. A миризмaтa е от бялото течение, което го имaм дори след кaто ми предпишaт хaпчетa, зaщото не се пaзя. Избягвaй дa седиш нa цимент кaто мен. Трябвa дa се лекувa товa бяло течение aко не е вече хронично. И тези точици и aз нз. От кaкво сa кaто и aз кaт теб ги имaм същите проблеми. Сигурно сa остaнaли от гъбичките, нищо че ги нямa вече.

5.   Интимните части - никога със сапун!!! Може с бебешки шампоан или нещо друго, което е с неутрално рН и не дразни, но най добре си е с чиста водичка (тя и без това си е достатъчно хлорирана и дезинфекцира... ). Сапунът променя микрофлората и фауната, избива включително и полезните микроорганизми, дразни лигавицата и въобще - не е за тази част от тялото! Все едно да си миеш устата, зъбите и гърлото със сапун, или да си правиш гаргара със сапунена вода...

А пък върхът на вредните сапуни е антибактериалният сапун! С него никога, никога, АМА НИКОКА! Дори са тяло не го използвай! Той е само за ръце и евентуално крака (само ходилата до глезена).

6.   Като се смеси мръсотията със измиващите в-ва в сапуна е нормално да се получи неприятен мирис. Там долу е специално място и попринцип нито гелове, нито сапуни действат добре... но човек не може да стои мръсен. Опитай за начало да разреждаш миещия продукт с повече вода, за да не е толкова концентриран. Не търкай в никакъв случай директно сапуна там... сапунисвай си ръцете, малко вода и с тях. Колкото до белите точици около клитора, наподобяващи пилешка кожа - кожата там си е такава. Но ако става въпрос за нещо друго, консултирай се с лекар.

7.   Моят съвет е иди на гинеколог .. !! веднага
Но тук идва сигурно страха от това .. просто иди при личния си да ти даде направление , разучи някой по добър лекар и иди .. за 5 мин става един преглед. но не се оставяй

8.   Това бялото е сирене. От нечистоплътност. Нормално е - момичетата в периода до 20 години са адски нечистоплътни и си миришат. После ще се научиш да спазваш хигиена и всичко ще е наред.

9.   "Сиренето" се нарича смегма! Това е мъртва кожа (група клетки), както е и кържата по останалата част от тялото! Защо мирише ли? Защото е от нечистоплътност! Няма друго от какво да се оплачеш! Всяко едно момиче мирише, това е от анатомичната особеност на половите органи, но смегмата е от друго-недостатъчно почестени лабии (нимфи) и/или клитор! Обикновенно там ги има! Лечението му е просто, повечко чиста водичка!!! Когато имаш възможност, взимай душ!!!

11.   Много секс с различни момчета мила (за белите точици), а за бялото течение почти всяко момиче има бяло течение в днешно време...! :) Отиди на гинеколог и се консултирай с него да ти предпише някакво мазило или някакви хапчета! :)