Споделена история от Секс и интимност

Скъсан презерватив
Здравейте. Имахме фал с приятеля ми. Менструацията ми свърши на предната вечер. Ние правихме 2 пъти секс на следващия ден, първият път - никакъв проблем, но втория - скъсан презерватив, след като свърши в мен.
изпаднах в паника, и 30 минути след случилото се отидох да си купя Ескапеле и го изпих. Вече 4-ти ден и нямам никакви странични ефекти*само леко главоболие*, ден преди гафа спрях антибиотик сутринта, но не вярвам това да попречи на хапчето да подейства? Винаги са ми казвали, че тези дни 1-5 след цикъл са безопасни, а имам още 2-3 седмици до идването на следващата менструация. Имам ли повод за притеснение ;/ Като се замисля и в овулация не съм била.. :(

Коментари

1.   Не! Хапчето не е било необходимо.

2.   Дори в овулaция по някой път не се зaбременaвa. Спокойно! Следвaщият път aко пaк ти се случи веднaгa отивaй по мaлкa нуждa, кaзвaт, че тaкa всичко излизaло. Ние тaкa с приятелят ми прaвехме и спокойноси свършaше вътре, отивaх до тоaлетнa и нищо, но все пaк и дa стaне нещо aз не се притеснявaм. A и ти е рaно зa глaвоболие и зa стрaнични ефекти. aко имa нещо след около 2 седмици, тогaвa ще рaзбереш.

3.   Ето до какво води ниската сексуална култура :(
Как ги пиете тез хапчета като бонбони, идея нямам!
Отделно че има и листовка която задължително трябва да се прочете, преди употребата на тази хормонална бомба!
Това горното с тоалетната може да си го спестиш!

5.   Здравейте. Едно нещо ме мъчи вече почти седмица и реших да ви споделя. Да започна от начало, на 18.08 т.е миналия понеделник приключи месечния ми цикъл и 3 дни по късно, т.е 21.08 с приятелят ми правихме секс, но презервативът се скъса, не бях в овулация, но за да не рискувам с бебе, взех ескапел. На 25.08 ми дойде отново. Моля ви, кажете ми има ли вероятност да съм бременна и какво да очаквам за месечния ми цикъл. Благодаря предваротелно

6.   2, моля те не давай такива съвети. Това с тоалетната изби рибата. Ти имаш изобщо ли представа какъв "съвет" си дала? Има и такива, които твърдят, че след секс се подмиват с кока-кола и това ги предпазвало.

Обръщам се към тийнейджърите - НЕ ЧЕТЕТЕ глупости като номер 2.

Авторке, първите и последните няколко дни от цикъла е малко вероятно да забременееш, но все пак за да си спокойна добре, че си взела хапче, макар че не е хубаво да се пият за щяло и нещяло, но все пак не и невъзможно да си била бременна. Една позната забременя по време на мензис, така че...

8.   Относно проблемът на авторката, аз също мисля, че не е било необходимо хапчето, но по-добре така, отколкото да умре от притеснение до следващата менструация. Разбира се, не трябва да го вземаш повече поне в близките 6 месеца! Невероятно много ме шокира коментарът на номер 2.. доста се посмях, но май положението е плачевно. Уринирането от страна на жената, след секс, няма да изхвърли никаква семенна течност, попаднала във вагината, поради простата причина, че то се извършва от съвсем различен отвор.. моля не следвайте такива нелепи съвети! Относно проблемът на номер 5, не съм пила никога Ескапел, но би трябвало всички странични ефекти и евентуални промени в цикъла, да са описани в листовката. Това хапче неслучайно се нарича хормонална бомба, именно защото съдържа ударна доза хормони, които разбъркват твоите и причиняват временен дисбаланс, за да се избегне бременност. Щом ти е дошло, кървенето е както обикновено, имаш всички симптоми на цикъл, няма за какво да се притесняваш.

9.   5, няма вероятност да си бременна или поне клони към нула. Дошло ти е втори път, защото хормоните ти са объркани заради хормоналната бомба ескапел. Катот и свърши, всички ще се нормализира.

10.   Аз съм номер 5, благодаря на всички за помоща:)

11.   След кaто се вземе товa хaпче, aко си билa бременa ти идвa. Ходи до тоaлетнa следвaщия път, тaкa есичко излизa.

12.   как може да има "жени" като номер 2, които не могат да си различат отворите

потресен съм

13.   Аз съм авторката, имам ли причина да си мисля, че като нямам странични ефекти или не ми е дошло няколко дни след приема, че не е подействало хапчето :(

14.   13, не

15.   Не

16.   Здравейте, имам същия проблем - даже ми се появи на 6-тия ден вечерта някакво малко кафеникаво зацапване, а на сутринта - повечко. (както преди да ми дойде цикъла) нормално ли е, значи, че е подействало ли?