Споделена история от Секс и интимност

Главата на пениса ми седи открита
Така, въпроса ми е : Нормално ли е главата на пениса, постоянно да ми е "обелена"/или с 2 думи постоянно да е отвънка, просто кожата, която трябва я покрие не е достатъчно разтегната и когато не е в еректирало състояние го покрива като я дръпна, но след като я пусна пак си излиза, а когато получа ерекция... въобще не мога да го покрия стига до средата като я опъна. От както се помня ми е така :D може би 10-12 години, не знам точно... не усещам нищо и за мене си е нормално, даже не ми прави впечетление обаче някой като го види и веднага ме пита защо съм така... нито съм рязан, нито нищо.
Дори не се притеснявам, но ми е интересно защо е така.
Максималната дължина ми е - 17-17. 5 см.
На 17 години съм.
Дайте мнения!

Коментари

1-50 от 53

1.   Ми не е нормално да ти е така,не те ли боли като оголената главичка се търка в бельото,вероятно кожата не е достатъчно еластична когато се къпеш под течащата вода оголвай и връщай отново,можеш да правиш това всекидневно постепенно кожата ще стане еластична и ще може да я връщаш когато си в ерекция.

3.   Напротив, напълно нормално си е!
Никъде не е речено, че кожата трябва да покрива главичката и щом не ну е проблем, както казва момчето, да не се притеснява!
Това упражнение с опъването за повече еластичност, по-голяма идиотия не бях чувал! :D
Най-вероятно не го боли, защото си е свикнал така и чувствителността му е намаляла.
Такива мъже издържат повече при секса, защото главичката им не е толкова чувствителна, както при другите.

4.   От автора.
Както казах така ми е повече от 10 години и главичката ми е с цвят на кожата колкото и да я търкам не усещам нищо, трябва да се възбудя супер много за да започна да усещам.Като се търка в бельото нищо не усетам... просто съм свикнал, даже не мога да си представя да е покрита :D , не ми харесва как изглежда и също така пениса ми никога няма никаква миризма , вероятно, защото като се къпя е постоянно отвънка и е непрестанно чиста.

5.   Отиди за всеки случай да те види уролог. Ти, ако си ОК така, мисля, че е най-добре да те обрежат, защото все пак тази кожичка няма начин един ден да не се възпали. Може и леко да се сцепи кожичката и да станеш напълно нормален - ти си решаваш, но се консултирай задължително

6.   Добре де когато ти е опъната назад след часове не се ли потдува кожата, пробвал съм и при мен след час започва да се потдува кожата и усещам неприятен сърбеж по главата вследствие на допира с бельото?
/1/

7.   От автора главата 24/7 ми е оголена и не усещам абсолютно нищо, нито се възпалява, нито се надува, нито сърби, нито боли...

8.   Е щом не изпитваш дискомфорт,няма повод за притеснение,не се кахъри за това,така даже изглежда по добре и на всяка мацка ще и хареса да го види така.
(1)

9.   Е кой ти го гледа, че и чак пък коментира толкова? Хуйове всякакви има. Тънки, дебели, прави, криви - наляво, надясно, наогре, надоло, изметнати, с кожа, без кожа, с вени, без вени, големи, малки... Явно този който го е гледал, няма опит.
Страхотна ти е пишката - идеалния размер. За кожата не мисли, тя и без това не е нужна когато си в ерекция. ;) М29

12.   Ми и моята е така.

13.   Аз си държа главичката забелена постоянно по собствено желание и изобщо не ми прави проблем, лошото е само докато се свикне

14.   Е при мен не става да я държа открита постоянно, след около час кожата около основата започва да се подува и главичката започва адски да ме сърби. Имал ли си такива проблеми номер:13?

15.   Да, в началото, но след време се свиква, дразни отначало, ама изтрай няколко дни и няма да ти прави впечатление.

16.   Добре де след секс или мастурбация става много неприятна когато се докосва до бельото особено отпред дето е отворчето при теб така ли е или вече не?

17.   при мен беше така в началото, но с времето се свиква, просто стискай зъби малко, след седмица-две няма да ти прави впечатление изобщо, кожата главичката загрубява малко по малко

18.   Да ама при мен явно кожата е по дълга сигурно защото когато не е в ерекция тя се сбръчква и веничките и самата кожа се надуват като престой няколко часа, това ме притеснява при теб било ли е така, казваш да потърпя, дали този оток ще спадне според теб, имал ли си такива отоци 13/15?

19.   Спокс! :-) Така губиш чувствителност и ще се празниш по-бавно

20.   От Автора: Никога не ми е била закрита или поне аз не помня та ми е била, свикнал съм винаги да е отвън... след мастурбация само,ако я барна с ръка ми е много чувствителна и то не е болка, ами супер приятно усещане, на което не мога да издържа и си я махам след това като си сложа гащи примерно не усещам нищо.
Цвета на главичката ми не е червен,лилав или розов както на повечето , които съм гледал по филмите, по скоро е с цвят на кожа и си седи съвсем нормално открита без да ме боли

21.   Когато главата е постоянно заголена кожата става по-безувствена и няма нищо странно в това.
Мен ме обрязаха, когато бях на 23 години, защото изведнъж получих фимоза и кожата (препуциума) се сви и главата не се забелваше в еректирало състояние.

Преди обрязването щеше да ми е невъзможно да стоя със забелена главичка, която да се търка в бельото, просто защото беше много чувствителна.
След една-две седмици след операцията обаче всичко си дойде на мястото и сега нямам никакви проблеми. И както авторът казва няма неприятна миризма, дори и ако не съм се къпал два дни, защото просто когато има кожа, под нея се събират тези неприятни бели неща, които започват да миришат лошо.
Според мен си по-различен от стандартното, но това е само козметична разлика. Не мисля, че трябва да се притеснваш или да правиш каквото и да е.

23.   И при мен се получи същото,опитах да я държа открита и кожата която се сбръчква зад ръбчето на главичката започна да се надува,нещо подобно на надуване на мазол,има ли опасност да се спука ако продължа да я държа така или да върна кожата обратно? Помагайте.

24.   няма опасност, при всеки е така отначало докато свикне :)
колко време я държиш?

25.   Вече два дена и започна да се надува малко отдолу около гемчето.

26.   предполагам че ще спадне, отначало когато дразнението е повече е нормално и при мен беше така

27.   Спокойно приятели, дръжте си главичките открити, подуването е само в началото, после спада и се оправя и ще се радвате след това. Няма страшно

28.   Става въпрос за подуване на кожата и веничките по нея а не за самата глава, вероятно когато е сбръчкана не се храни с кръв добре и се подува, дали не е опасно да се държи така?

29.   Не знам дали е нормално да се държи така, вижте какво намерих в един сайт за подуване на препуциома: "Ако препуциумът се остави неприбран за дълъг период от време, тъканите му стават оточни, което прави по-нататъшното намаляване на препуциума трудно. " Според мен това е опасно и може да доведе до сериозни последици.

30.   При мен не се получава, подутата кожа не спада, явно е по дълга и когато е сбръчкана не се храни с кръв и от там се подува, може би при теб кожата е по къса и не се сбръчква зад ръбчето на пениса. /14/

33.   Аз от няколко години ходя със забели на главичка защото съм превърженик и искам да се обрежа и мисля много скоро да го сторя защото мисля че не е едно и също. Това е лично мое мнение, не се опитвам да го наложа и е мой избор. Примерно както имам син да го обрежа. Той ще си решава сам като порасне.

36.   На 19 съм, не съм обрязан, но си държа пениса постоянно забелен и главичката ми е открита. Така ми е по-удобно и хигиенично.

38.   Към номер 36, не е по хигиенично, същото го правих и аз в продължение на 2 години кожата, която се сбръчква зад главичката отделя смазка, която при топло време става причина за неприятен мирис на бельото, по тази причина реших да прекратя това но се оказа, че за 2 години главичката е загрубяла и изменила структурата си и когато я покрих отново с кожата започнаха усещания за протриване, дискомфорт, появи се мирис на риба и възпаление,оправих се с мазила и хапчета, но все още имам белене, лющене на главичката, което по думите на лекарите се дължи на това, че главичката се овлажнява, това лющене щяло да продължи доста дълго докато падне загрубялата кожа и се налага ежедневно измиване с топла вода. За това, съвет от мен прекрати носенето му оголен или се обрежи!

39.   Малко стара история, но вземи питай баща си кога са те обрязвали и защо.

40.   Аз съм така повече от 25г.Със сигурност нямам никакви проблеми нито с кожичката,нито с това как изглежда,а още по-малко с хигиената.Дори напротив,много по-добре се чувствам така,а и на жена ми и харесва да е такъв.Тъй че не се напряга освен ако не ти е дискомфортно.

41.   Аз съм №36.
Държа си пениса постоянно забелен от няколко години и не съм имал никакви проблеми. Кожичката и главичката ми са по-чисти и няма миризма.
Не искам да се обрязвам, защото ще боли и може да ми остане грозен белег и освен това искам да си запазя кожичката ако реша да не си я държа забелена.

42.   От 38 към 41/36/, точно това ти обяснявам, че когато поискаш да върнеш кожата обратно номерът не става, лично съм го изпитал и аз смятах така, ще прекратя носенето му открит когато си поискам и няма да има проблеми, да ама не, прочети хубаво това което съм описал в предният ми коментар, главичката изменя структурата си, загрубява, вроговява и когато се постави отново покрита започва лющене, белене и дискомфорт наподобяващ претъркване вследствие на овлажняването, много трудно се възстановява главичката трябва да мине година две, а ако е носена открито много дълго време възстановяването става също за толкова години, или се обрежете или потърсете уролог, андролог и се посъветвайте с него за да не се получи възпаление както стана при мен когато реших да го покрия отново.

43.   Към №№ 7, 8 и 13. Моята glans penis, глава на члена, е открита вече над 30 години, от казармата насам. Никакви проблеми. Свиква се, повече или по- малко бързо. А после ще ти бъде хубаво, и при секс и при мастурбиране. Загрубява, нервните окончания претръпват и времето до изпразване се удължава. Аз, дори и при анален секс, се изпразвам след поне 12... 15 минути. Опитай. Успех!

44.   От 42 до 43, не го съветвай да го прави, ако един ден реши да прекрати носенето му така, ще си навлече големи проблеми и има вероятност да се стигне до обрязване, ти нямаш проблеми защото си решил завинаги да ходиш така, прочети моят предишен коментар и ще разбереш, че връщане назад почти няма, при мен лигавицата все още не е възстановена и вече започвам да се съмнявам дали някога ще стане това, от време на време имам дразнене и сърбеж след полов акт, дори и след къпане се появява въпреки, че изследванията и натривките от гланса са отрицателни. Не си увреждайте половите органи за да не съжалявате като мен!

45.   До 44. Аз съм на 26 и от близо 2 год. Ходя с обелена гола глава. Нямам никакви проблеми, даже напротив главата на пениса се удебели и стана по твърда. Външния му вид е на макс възножно най добър пък и на удоволствие у жените. От 6 месеца искам и да се обрежа и бях при един хирург в София за лазерно, но за жалост той ми отказа понеже съм нямал никакви проблеми и ми каза, че няма да ме обреже. Бях шокиран, но няма да спра докато не го направя като гъба манатарка. Вече продават уникално химии и гелчета, които заличават напълно белега и може да се получи резултата все едно не е имало никога кожа там.

46.   Имате ли някакви съвети за това как да се задържи постоянно забелена кожата?

47.   Здравейте, Аз съм на 26 и съм необрязан. Опитвам се да държа пениса си забелен но не мога. Щом седна се прибира.

48.   До 47. Използвай метода с лъжицата, има го по порносайтовете за да видиш как става. Вече месец от как и аз реших да ходя с постоянно оголена глава защото пениса ми е свръх чувствителен и секса буквално беше неприятен на моменти. Първата седмица беше истинско мъчение но след 10 дни вече нямах проблем. Това с лигавицата в коментарите също се избягва с метода на лъжицата защото тя си остава скрита. Иначе ползите са ясни, няма миризма и вече мога да го пипам по голата глава без да ме боли и когато реша връщам кожата обратно и готово. Иначе никога не бих се обрязал щом не ми се налага.

49.   Какъв е този метод с лъжицата?

50.   Здравейте, момчета! Щом главата на пениса е открита, то това е само от полза: 1. по- добра хигиена; 2. по- голяма издръжливост при полов акт; 3. по- бавно достигане до оргазъм, съответно по- голямо удоволствие за партньора. При евреите и мюсюлманите религията го изисква по хигиенни съображения и за да не се възпалява при проникване на пясък между главичката и крайната плът.

51.   Препуциомът е снабден с мастни жлези чиято цел е да поддържат главичката влажна, когато го отдръпнете назад и ходите така тези жлези продължават да работят и въпросната влага се полепва по бельото и от там се получава тази неприятна миризма, главичката е чиста, но бельото не, ако искате чистота се обрежете инак няма смисъл от това, както е споменал преди мен един от коментиращите.

53.   Защо ми премахнахте коментара, не садържаше нищо нередно, пускат се разни глупости а други, които трябва да се одобряват, не?

54.   отиди на лекар ще го оправят гледах документален филм млад мъж имаше такъв проблем , оправиха го

55.   До 49, какъв е този метод с лъжицата? Задържане в полуоголено състояние ли?

56.   За метода с лъжицата просто напишете в гугъл autocircumcision spoon и ще видите как става, иначе не седи полуоголена а това е начин да я задържите напълно оголена и кожата не е набрана като ръкав зад главата.

57.   Този метод с лъжицата изобщо не е безопасен, има риск от нараняване на препуциома а и подгънат навътре, жлезите продължават да работят и оставен дълго време така се създават условия за възпаление, единственият радикален метод е обрязването.

58.   Доста е написано по въпроса и доста хора го практикуват. На мен ми върши работа и нищо не ми се възпалява или мирише понеже хигиената ми е на 100% а и не го правя от хигиенни съображения. Има доста написано по темата в чуждите сайтове и всеки който се интересува може да прочете ако има познания по английски. А теориите ги оставям на локумджиите, какво можело, какво не можело и за това хайде под ножа. Хората дават света пара да си възстановят кожата а ти ги съветваш да я махат......

59.   Същото го правих и аз в продължение на 2 години кожата, която се сбръчква зад главичката отделя смазка, която при топло време става причина за неприятен мирис на бельото, по тази причина реших да прекратя това но се оказа, че за 2 години главичката е загрубяла и изменила структурата си и когато я покрих отново с кожата започнаха усещания за протриване, дискомфорт, появи се мирис на риба и възпаление, оправих се с мазила и хапчета, но все още имам белене, лющене на главичката, което по думите на лекарите се дължи на това, че главичката се овлажнява, това лющене щяло да продължи доста дълго докато падне загрубялата кожа и се налага ежедневно измиване с топла вода. За това, съвет от мен прекрати носенето му оголен или се обрежи!

60.   Налага се ежедневно измиване с топла вода? Че ти преди това не го ли миеше? Нищо чудно, че се е появила миризма. Има един форум по темата където хора от цял свят споделят мнения и преживявания както и съвети мисля, че там може да се намери най-точната информация по темата.

1-50 от 53