Споделена история от Секс и интимност

Не ми идва, само нещо черно?
Здравейте.
В началото на 2014 януари ми се появи нещо наистина черно на гащите, предполагам течение. Продължи една седмица, като ме болеше в началото, имаше специфична миризма. Казах на мама и тя реши, че следващия месец трябва да ми дойде. Да, ама не. Някъде юни ме заведе на генеколог намазаха ме с нещо и генеколожката видя на екрана, че единият яйчник ми е заспал. (За другия мисля, че нищо не каза. )Според нея не ми идвало от стрес, заради изпитите. Добре, добре но вече сме септември и нищо! След месец ставам на 14. Ако не беше това черното мама нямаше да се притеснява толкова, ама.. В момента смята, че ако не ми дойде докато стана на 14 да ме накарат да ми дойде изкуствено, като пия неща, а аз не съм много ''за''. Вървя си съвсем нормално, 165 съм висока и 51-52 килограма. На мама й е дошло края на седми, а аз ще ставам осми!
Моля, помогнете ми някак!

Коментари

1.   Мила не знам как, но ти предлагам да отидеш да се консултираш и с друг гинеколог препоръчвам ти да е мъж

3.   На мама като и е дошло в края на седми, не значи, че и на теб тогава ще ти дойде. Ти си в пубертета може да ти дойде, когато му скимне.
И. 15

4.   Според мен не трябва да пиеш хапчета, но майка ти знае най-добре. Може би пак отиди на гинеколог, нека ти направят изследвания. Успех

5.   Щом си ходила на генеколог и той нищо не е казъл да взимаш защо се притесняваш? Черното, което си се появило, може да нещо еднократно да е било. Колкото мислиш за идването, толкова по-трудно ще ти дойде, не мисли затова, когато най-малко очакваш, тогава ще ти дойде. Чувала съм на някой идва на 18-19 годишна връзки. Не си трови организма с излишни лекарства!

6.   Ако се успокоиш и спреш да мислиш за това всичка ще се оправи има време да ти дойде споко колкото по късно ти дойде толкова по добре. Като знам какво по добре късно от колкото рано.

8.   На мен ме дойде в средата на 5-ти клас, а имах и познати, които имаха цикъл от 4-ти. В момента съм 12-ти и имам позната, на която и дойде в 10-ти.
Това е нещо строго индивидуално и не зависи от развитието на роднините ти (майка ти, баба ти, леля ти, братовчедки и т. н. )
Моят съвет е да не се притесняваш и да не го мислиш изобщо, защото поне при мен психиката оказва влияние върху тялото. Случило ми се беше цяла седмица да се притеснявам, че ми закъснява и така и не ми идваше. След което за една вечер бяхме с приятели и аз съвсем забравих за това и на сутринта, когато се събудих ми беше дошло.
А колкото до консултацията с лекар, ще ти дам следния съвет. Каквото и да си говорим масово лекарите в България не са компетентни. Аз лично ходя при няколко, когато имам проблем, за да съм сигурна, че все единият ще ми предложи добро и правилно лечение. Случвало ми се е и при кожни проблеми, и при зъболекари.

9.   Не пий никакви лекарства за цикъл или хормонални. Иди на друг гинеколог задължително и обясни. Но вероятно няма да е нищо притеснително. Игра на хормони и навлизане в пубертета. Това е.