Споделена история от Секс и интимност

За или против ежедневните дамски превръзки
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години и както повечето приятелки на моята възраст имам нещо като бяло течение... За да не си зацапвам бельото си слагах ежедневни превръзки няма да споменавам марки, но напоследък чета доста негативни неща за тях. Искам да разбера вие какво мислите за тях :)

Коментари

1.   Определено съм против. Зацапването на бельото си е нормално - вагината е лигавица, която си се поддържа мокра, за да е здрава (физиологично течение). По-добре си сменяй бельото по-често. Не се мий със сапун или душ гел интимно, а или само с вода, с интимен гел и като евтина и много добра алтернатива препоръчвам душ гел за бебета без сапун

2.   За!

3.   Абе каква е тая тъпата тема "за или против". На който не му харесва просто не си слага...чудите се вече какво да измисляте...

4.   И аз имам бяло течение, но не си слагам, защото така може да се хване гъбички. Често си сменяй бельото, просто!

5.   Подкрепям номер 3.

И какво толкова са им на ежедневните превръзки? !

6.   Аз си използвам редовно ежедневни превръзки особено кога съм съм с приятеля си ацки ми е неудобно когато ми е мокро или като нося някакви по светли дрехи и на тях се личи че са мокри и ми остават мокри петна и изглеждам се едно съм седнала върху нещо мокро или съм се напикала.

7.   Аз пък нямам търпение да ми свърши цикъла че да махна превръзките те тръгнали да си слагат ежедневни. wtf??? ами бельото не е ли измислено за това? пералнята също е измислена за това да ви изпере зацапаното бельо след носене. ся се чувствам като някво извънземно ,-,

8.   Какво толкова им има на ежедневните превръзки не мога да разбера??? Аз имам бяло течение. Какво значи по-често да си сменям бельото??? Мия си тялото всеки ден, слагам си чисто бельо винаги след като се изкъпя, като съм по цял ден навън и по задачи да си нося бельо с мен ли? Айде стига глупости. Всяка уважаваща себе си жена би използвала ежедневни превръзки, които да сменя често, а не често сменяне на бельо.

10.   Вие изобщо не мислите нормално. Да, бельото е затова, но нали се сещате, че от бяло течение до бяло течение има разлика? Някои имат бяло течение, което цапа дори дрехите...
Използването на ежедневните превръзки е съвсем нормално, аз лично ги използвам и го намирам за нещо съвсем нормално.
Няма как да се получат гъбички при редовна смяна на ежедневните превръзки и при добра хигиена!!!

11.   Бабите ви (даже майките ви) до онзи ден само такива превръзки са ползвали !?!?!?
Това което жените не могат да разберат е, че от твърде много хигиена, лекарства и "здравословен начин на живот" естествената ви имунна система на организма отслабва и ОЩЕ повече се разболявате.ОЩЕ повече лекарства и хигиенични изобретения ползвате.Организма ви е изнежен и разглезен.Заприличали сте на подвижни аптеки и дрогерии.Дамските ви чанти стават все по-големи.Чудно ми е дали след 20 години няма да мъкнете куфари със себе си, пълен с антибиотици и цялата ви баня в него.
Айде вземете се в ръце и се приемете такива каквито сте, най-накрая.