Споделена история от Секс и интимност

Секс по време на бременност...
Здравейте,
бременна съм в 4ти месец. Лекарят ми ме уверява, че мога да водя нормален полов живот, но мен ме е страх.. от друга страна, пък, хормоните ми си правят парти и се чувствам като разгонена кучка. Сигурно много ще ме посъветват да мастурбирам - ок, правя го, но не е същото, а и мъжът ми е страхотен любовник. Единственият съвет, който търся, е как да се отърся от страха си, да се отпусна и да се насладя на този прекрасен акт!
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Няма проблем да правиш секс по време на бременността-изключение са последните два-три месеца от нея. Просто с напредването на бременноста трябва да се съобразиш с наедрелия си корем и да подбереш подходящи пози. Опасност за бебето няма-то е на сигурно място "в хралупата" :). В края на цервикса /това е шийката на матката/ се оформя една слузеста "тапа", която предпазва плода. Наслаждавай се на секса със съпруга ти, докато състоянието ти го позволява. Бременна не значи болна. Ти си една здрава жена. Ако бременността протича без патология-действай. Страховете ти са излишни.

2.   Стига да не ти ляга с цялата си тежест върху корема или да не се хвърляш по корем - няма нищо опасно. От "ръчкане" нищо лошо не може да стане - може да си карате така до самото раждане, дори има препоръки, че окситоцина, впръскван със спермата в последните дни и часове преди раждането многократно го улесняват и облекчават. Когато ти понатежи корема, действайте най-вече "странично" (ти - легнала на една страна със свити крака, той - легнал зад тебе).
От психологическа гледна точка, сега трябва да ти е най-лесно, спокойно и приятно, понеже "няма опасност да забременееш" :)
Иначе - търкай сливката здраво - лошо няма.

3.   Категорично подкрепям коментиращите преди мен. Родих преди по - малко от година, но през цялата си бременност с партньора ми си правехме редовен секс. Да, не всички пози са удобни, но пък и момента не е най - подходящият за акробатски изяви:)

Не се лишавайте от удоволствието, който секса при бременност носи (освен ако не е противопоказно според гинеколога ви).

"Бременният" секс е чудесен, а след раждането ще е още по, така че дерзайте!:)
Пожелавам на теб и бебочето здраве, спокойствие и удоволствие - най - важните неща за лека бременност:)))
Чили

4.   Чили, много ти благодаря! Както и на останалите писали! Смятам да се престраша...

5.   Не правете секс не рискувайте после да си скубите косите,достатъчно е нещо да не е довидял гинеколога и да има леко увисване на матката и белята е налице да не говорим че бебето може да се обърне и да се наложи секцио.Кви жени сте ве как може да ви се прави секс с тоя тумбак,и когато сте пре един от най-чистите и красиви мигове в живота си.До пет месеца след раждането ще мразиш мъжа си,тогава ще видиш реално какво е да ти спадне нивото на либидото хормонално имам предвид.А и ако някой некъдърник те зашие накриво може и да не може пак да се кефиш на секса.

6.   Здравейте, мами! Бременна съм в пети месец и започнах да чувствам стягане и втвърдяване в областта на корема по време и след секс с приятеля ми. Най-силно изразени симптомите са, когато получа оргазъм.

7.   Според мен никакъв проблем няма да се прави секс по време на бременност. Жена ми беше бременна 2 пъти. И през двете бременности тя имаше голямо желание за секс. За як секс. Едни от най-жестоките задни прашки се получиха тогава :) На плода естествено му нямаше нищо. Така че правете си секс.

8.   Най-якия секс.
Когато жената беше бременна и двата пъти... Яко я пълнех... всичко и винаги само вътре..
Кефихме се на макс...

9.   Семеина 47г. и ние с моя от тогава открихме аналния секс. Хареса ми и от тогава, че до днес. А в дните на овулация само отзад.