Споделена история от Секс и интимност

Кръв след секс. Страх ме е.
Здравейте, аз съм момиче на 17 години и си имам сериозен приятел от близо 3 години. Днес обаче се случи нещо притеснително. Правихме секс и след това забелязах, че имам леко кървене без болка. Цикълът ми свърши предния ден затова изключвам този вариант, но съм доста притеснена. Дали е нещо безобидно или нещата са сериозни. Знам, че може би тази тема е пускана доста пъти тук, но ще съм много благодарна ако някой ми даде съвет или сподели опита си ако му се е случвало нещо подобно.

Коментари

1.   Рано си почнала и сега ти се връща.

2.   Първо, ако цикълът ти не е бил напълно спрял това просто си е част от менструалната кръв и съответно няма нищо притеснително. Ако обаче си напълно сигурно, че не е заради цикъла ти, то тогава най-добре иди на лекар.

3.   Здравей! Не съм особено компетентна по въпроса и не знам на какво точно може да се дължи, най-добре е да посетиш гинеколог. Контролният преглед е препоръчителен, щом водиш полов живот, дори и да нямаш оплаквания. Преди време на мен ми се беше случило същото. Един ден след приключването на цикъла ми имах леко кървене по време на секс и също се уплаших. След няколко дни отидох на лекар, който ме прегледа обстойно, и ми каза, че няма от какво да се притеснявам. Предполагам, че е била някаква останала кръв от цикъла, която не е изтекла по-рано. Вероятно това е и случаят при теб, щом нямаш болка и други неразположения, няма от какво да се притесняваш. Но те съветвам така или иначе да отидеш на лекар.

4.   1 май е от девствениците. На 17 не ти е рано. Не се притеснявай и на мен ми се е случвало, при по груб секс. Получава се протриване. Ако започне да ти се случва много често, отиди на лекар, но не се притеснявай, не е нещо фатално.

5.   Казваш, че имаш сериозен приятел от 3 години, това означава ли, че водиш нормален полов живот от 3 години? Защото ако си била девствена и сега си правила секс за плъв път, кръвта и болката са нещо нормално. В края на цикъла обикновено вече не тече кръв, а остатъчни неща (обикновено светли или кафеникави). Така че, ако си правила секс и преди, отиди на гинеколог, защото не е нормално.

6.   1 и 4 не, не и не! Наистина е започнала рано, но в никакъв случай не и се връща затова! Що за глупости говорите и двете.
И да, може да е сериозно. Може да има раничка от папиломен вирус, който нелекуван може да прерасне в по-сериозно!

7.   Еми то е нормално след секс да има кръв, лиги, семе, пот...

8.   От номер 5: Може и да си се претрила. Как чувстваш болката - откъм стената на влагалището ли? А кръвта много ли е?

9.   до 1. Не е рано. а нормално

10.   От авторката: Болката беше само по време на секса а кръвта не е много по няколко капчици през известно време и то не точно като кръв вече а е някакво кафяво както когато ми свършва цикала, но за него мисля че вече преди 3 дена трябва да е минал.