Споделена история от Секс и интимност

Ами искам малко инфо за ФИМОЗА-та :)
Здравейте, аз съм момче на 15-години и съм от Варна
Та предполагам че имам ФИМОЗА (Кожата ми не е като на нормалните пениси а като тези на които "Главичката им има качулка")
Малък ми е, и предполагам че е защото не съм с ФИМОЗА-та и мога да се забеля само като дръпна кожата назаде или когато е Вдървен (Все пак става твърд и голям когато е Вдървен за това е нормално да се забели, дори и не напълно) но когато си го докосвам или опитам да го измия- БОЛИ, но ако не греша това е зареди препуциума.
Ако наистина имам ФИМОЗА, искам да попитам дали трябва да отида на Уролог (и тук таме дали е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО)
Ако ДА, то тогава искам да попитам:
1. На каква точно възраст трябва да отида да си коригирам проблема (Има ли значение кога)
2. Колко време продължава Обрязването/Манипулацията (Ако не греша тези 2 неща са в зависимост от проблема). Да-това беше №1 което исках да попитам: Колко време продължава?
3. Боли ли, и боли ли след операцията И колко време продължава болката?
4. Трябва ли да спазвам някакви рецепти или действия за да бъде всичко наред?
5. Как мина всичко при вас- Гладко или Грапаво? :)
6. Ако някой знае Уролог във Варна който да се справя добре и сте доволни от него да ми го предложите
Не съм особено кой знае колко информиран за тези неща за това се извинявам предварително ако съм писал тук-таме разни глупости :)
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРИТЕ :)

Коментари

1.   Аз също като малък имах фимоза. Беше ми трудно да забелвам главичката, болеше ме когато го правех и постоянно се разраняваше.

Аз не ходих на лекар, проблема се реши сам след като почнах да мастурбирам. В началото имаше сериозни болки, само че желанието беше по-голямо от болката. В последствия тази кожа се разшири и сега нямам проблеми.

2.   Това е сигурно 18 000-та подобна тема тука...
Накратко - отиваш директно в най-близката поликлиника на уролог без никакви въпроси, глупости и предварителни подготовки - просто отиваш!
И да се наложи някаква манипулация, те в никакъв случай НЯМА да е ОБРЯЗВАНЕ! Боли МАЛКО - може би 3-4 дена, до седмица, като всяка раничка, после постепенно влизаш в норма.
Но ако можеш да го забелваш докрай в напълно еректирало ("вдървено" дето го пишеш) състояние - изобщо не си прави и труда да ходиш до уролога - при теб всичко си е нормално.
Ако главичката те боли при докосване, това е защото е свръхчувствителна, понеже още не си я ползвал по предназначение... (никаква "ФИМОЗА" не ти е виновна за това). Като започнеш да правиш секс редовно, ще се оправи...

3.   Номер 2 ти го е казал нямаш нужда от никакви уролози, всичко е нормално, чувствителността ще се оправи, докосвай главичката с ръка, нека свиква с допирът, когато е в еректирало състояние е по нечувствителна, ще се оправи когато започнеш да мастурбираш ако не го правиш препоръчвам ти да започнеш така хем ще намалиш чувствителността хем ще можеш да тренираш забавяне на оргазма, свършването, което е много важно за бъдещият сексуален живот.

5.   Ами... Аз мастурбирам от 3-4 клас (А сега вече съм гимназист в 9 Клас) и нищо от посочените фактори които ми описахте не е ставал/ло :/
От: Автора :)

7.   Ако искаш да се намали чувствителността, можеш да започнеш да си го оставяш забелен в гащите.

8.   Подкрепям идеята на 7, това помага