Споделена история от Секс и интимност

Скъсан презерватив и Ескапел
Здравейте. Имахме фал с приятеля ми. Менструацията ми свърши на предната вечер. Ние правихме 2 пъти секс на следващия ден, първият път - никакъв проблем, но втория - скъсан презерватив, след като свърши в мен.
изпаднах в паника, и 30 минути след случилото се отидох да си купя Ескапеле и го изпих. Ден преди гафа спрях антибиотик сутринта, но не вярвам това да попречи на хапчето да подейства? Винаги са ми казвали, че тези дни 1-5 след цикъл са безопасни, а имам още 2-3 седмици до идването на следващата менструация. Имам ли повод за притеснение ;/ Като се замисля и в овулация няма как да съм била.. :(
- след 6 дни ми дойде въпросното междинно кървене и продължи 3-4 дни
- нямах особени странични ефекти, само течението ми се менеше (беше супер силно бяло, после мина на жълтеникаво, после пак бяло по-леко) и болки отдясно в кръста в продължение на 2 дни
- още не е минало месец от случката, възможно ли е това да са признаци за бременност още от сега? и кога започват попринцип (до 30-ти си чакам цикъла да ми дойде;/ защото предния месец ми дойде на 18-ти)
Притеснявам се достичка, помощ

Коментари

1.   Щом си пила ескапел не би следвало да има проблем, ама за да не изпадаш в паника, купи си един домашен тест за бременност. Би следвало да е отрицателен и менструацията ти да си дойде нормално. Ама аз никога не съм пила ескапел, та не знам как реагира тялото, може малко да пообърка цикъла, знам ли.

2.   Можело и да не пиеш. Почти невъзможно е да си забременяла изобщо, а и да си, хапчето прекратява бремеността в над 99% от случаите, когато е прието правилно.

А тези "ефекти" са от самото хапче, тъй като то е хормонална бомба и е нормално да има такива неща. Иначе не се притеснявай, ако ти закъснее няколко дни, защото е нормално. Ще ти трябва време, организмът ти да влезе в обичайния си ритъм.

Тези хапчета не са шега работа и затова се пият само в краен случай. При теб е било излишно, но...

Да не ти казваш, че имаше тема тук, авторката ги пиела като редовни контрацептиви след всеки секс. И не вдяваше, като и обяснявахме, че така не е правилно, ама то как да му обясниш на такъв човек. За целта си има други хапчета (вагинални) - Фарматекс Капсули.

4.   Все известно е, че Ескапел предизвиква "междинен цикъл", в който се изхвърля нещо ( ако въобще го е имало.. ) Няма как да ти тече кръв след като си пила Ескапела, понеже както спомена - имала си цикъл ден преди случката.. Епитела не се възстановява чак толкова бързо, за да се откъсне отново, да стигне до съед. тъкан, да се разкъса някое малко капилярче и да имаш кръв.. няма как да стане просто.. било е прекалено рано.. На практика може да се забременее всички дни.. , на теория -НЕ! Прекалено много изисквания са нужни да бъдат покрити, за да настъпи този процес.. Като човек, който се занимава с медицински науки смятам че след ескапела шанса да е останало нещо при положение, че си си атакувала организма с тази вредна доза хормони.. е 0 %.. Дори и без ескапел шанса да настъпи бременност при положение, че си пила антибиотици е малък, но го има.. ( кой знае за нещастие може да се осъществи оплождане.. ) Забременяването не е лесен процес.. Ескапел е вредно хапче и води до разместване на цикъла.. дори можеш да прескочиш месец, това да не те безпокой.. безпокойството е в това, че си пила антибиотик и след това си приела подобно хормонално хапче.. За другия път умната.. ;) Успех

5.   Много е жалко да искаш мненир по форумите за нещо сериозно, Вземи отиди на гинеколог.. Колко несериозно се отнасяте към организма си и после защо всички търсят инвитро. Пикли.

6.   Имам един въпрос към теб? Каква е причината да правиш секс и то два пъти в един ден? Какво ще стане ако не правиш секс примерно месец-два? Благодаря предварително.

7.   Не, според мен нямаш проблеми, при положение, че веднага си изпила хапчето. Кървенето е нормално, все пак в това хапче има много хормони и се отразяват на организма. Даже, ако искаш за успокоение си направи тест, за да се убедиш напълно, че нямаш проблем. Бих искала обаче и аз да попитам читателите нещо. Ако правя секс без презерватив /а не да се е скъсал впоследствие/ и приятеля ми свърши в мен, но след няколко часа изпия Ескапел, няма опасност от бременност, нали?

8.   Майчинството не е лесна работа. Имате ли пари? На колко сте години? Много се радвам за вас. Дано са близнаци. Много целувки.

Клюкарката

9.   Сега, възможност от бременност винаги има, щом се прави секс, това е ясно. В твоя случай тя е нииищожна. Изпила си хапчето веднага след случката, вероятно не си била дори в овулация, така че не се притеснявай излишно. Ако изпаднеш в паника, може наистина да не ти дойде, но не защото си бременна, а заради стреса, който сама си образуваш. Хубаво е, че ползвате презерватив и не разчитате на случайността :) имай предвид, че Ескапел не е никак препоръчително да пиеш повече в следващите 6 месеца, така че умната! Въобразяваш си въпросните "признаци на бременност", които описваш, не се шашкай и си чакай спокойно да ти дойде :)

10.   Номер 5, по-глупав отговор не съм чувала. Намери си друг сайт, на който да обиждаш. Не виждаш ли че момичето се притеснява!
До авторката: Не мисля че има нещо притиснително, но по - добре отиди при гинеколог.
*THG*

11.   Авторката:

А примерно понеже пия хапчета по болест от седмица, това ще отложи ли процеса с цикъла ;/ зашото на 18-ти предния месец ми дойде, а сега го чакам и никакъв го няма още, а сме 25ти.. имам чувството, че ще ми пропусне :(

12.   Аз съм номер 5, като се е притеснила да отиде на лекар или да говори с майка си! Прави глупости и после чете всевъзможни глупости по форумите, които я притесняват още повече.. Момиче гинеколога ще ти помогне с цикъла и ако ти има нещо ще ги даде хапчета. При твоя случаи най-вероятно се е образувала киста, която трябва да излекуваш!!!!