Споделена история от Секс и интимност

Секс-приятелчета?
Популярно ли е това движение - "приятел за секс"? Възможно ли е когато на човек просто му се прави секс (нещо толкова нормално и природно) да не си кърши душата какво да се прави, а само да се обади на познат/а и да се видят за час два.

Друг момент е че доста хора нямат време, не им се разправя или още не са готови за сериозна връзка, или са в незадоволителна връзка...
Какво е вашето мнение?

(вечеря, кино секс?)

Коментари

1.   Нищо лошо и криминално - и двамата го искат и не пречат на никого, стига да са свободни. Друг е въпросът, ако се касае за изневяра.

2.   Не е лошо по принцип. Лошото идва, когато единият хлътне. Обикновено хлътват жените. За повечето от тях сексът и любовта вървят заедно. Мъжете успяват да разграничават тези две понятия. затова за тях е по-лесно да поддържат подобна връзка, наречена секс-приятелство.

3.   Съдейки по сайтовете където се предлагат такъв тип запознанства и броя на мъжете и жените там - а именно вариращ от 3 към 1 до към 10 към 1, явно наистина е възможно, но шанса мъж да го огрее е малък. Друг вариант за такъв тип приятелство е секс с бивш/а, но пак е с условности да не се възродят чувствата! :-)

4.   Имам приятел (само приятел), който е на 20, а аз съм на 18, познаваме се близо 2 години. Бих казала, че е най-добрият ми приятел и един път съвсем случайно от моя страна заговорихме за секс и цяла вечер няма спирка, не сме го правили, но той си мислеше, че аз искам и ми каза, че ако е така няма проблем да не се притеснявам да му кажа ако искам и аз го попитах:
-Това услуга ли е?
При което той отвърна:
-Така ли прозвуча?Не,просто удоволствие за двама.
След това сме говорили много пъти пак на тази тема и на съвсем други и тук ще отбележа, че започнах да се влюбвам в него-много силно, но не исках един секс да стои между нас. Аз исках да сме повече от приятели, но той каза, че не търси връзка. Та ето един чист пример за това как повечето мъже предпочитат да си само: "Приятел за секс"!

5.   Разбира се, че става. Дори така си и трябва. Ама рядко се получава. Прав е номер 3: за съжаление желаещите жени по тази схема са много малко

6.   автора:

3 е безусловно прав. И аз наблюдавам тази тенденция,
но може ли някой да ми даде някакво по дълбоко и истинско основание защо жените се дърпат толкова много и претендират винаги да има силни чувства и чак след това физическо разтоварване? Защо сексът се смята за нещо толкова възвишено, че се споделя с толкова малко хора...? Все пак, хора сме, имаме си нуждите и привличанията... за какво е тази корава пуританност? Аз съм млад, здрав, прав, 'добре оборудван', но вместо да си прекарвам добре с някоя госпожица, търся екзистенциализъм в нета{*_*}

мейк лъв, нот чат! :D

7.   За това е измислена проституцията. Когато искаш само секс го получаваш, срещу известна сума- разликата между ку****а и прост******та. Защо й е на една жена да бъде с един мъж само за секса? (разбира се, ако не е уникален). Същото може да го открие в пълноценна вразка, а не да си губи времето просто с някой. "По добре без секс, отколкото безразборен секс"

8.   Аз не мисля, че сексът е нещо много важно. Нал,и важно е за любовта, защото я разпалва, но ако нямах приятел щях да помагам както на себе си, така и на другите, хаха .. Никога не мисля само за себе си, за това и ако приятелят ми поиска тройка ще му кажа " Нямаш проблеми симпатяго, къде е другият майстор" ? :D :D .. а и това с "приятел за секс" .. е нещо съвсем нормално .. щом при животните го има и при хората трябва да е така, .. защото в повечето случаи ние взимаме пример от тях

9.   Не, че се хваля, но си имам 3 такива приятелки и си ги менкам. Не е трудно да си намерите такива, просто им го кажете от самото начало.

10.   8, ми да си "помагаме", бе... :D :D :D

*автора

11.   от номер 8 :

едва ли би станало :), просто ще е много странно и за двама ни да правим секс с напълно непознат мъж .. не сме правили тройкa , но вярвам, че ако това попречи на връзката ни, значи не сме един за друг.. това ще е по-скоро доказателстжво за мен .. а и не е хубаво да подтискаш желанията си, за това хората изневеряват понякога ти трябва разнообразие .. гледайте сериала "клъцни срежи" по фокс лайф :) един от любимите ми е ( не е сапунка)

12.   11. ми аз съм мъж... и със всеки мъж познат или не ще ми е крайно странно да правя секс:/ изневярата още не мога да я разбера точно. безразборен секс - ОК. но да си с някой, да му казваш в очите "обичам те" и после да изневериш за едното разнообразие...!? като човек на който са му го правили този номер, не ми е никак привлекателно като идея.
клъцни срежи... е поредния натиск на холивуд да въвлече обществото в това консуматорско движение; сдъвкваме една връзка, хвърляме и погваме нова... в това няма обич.

*автора

13.   НА МНОГО ПЕКАНИ СЕ ПРАВИТЕ, АМА КАТО ВИ ОПРЕ В ДУПЕТО-БЯГАТЕ. ЕЙЙЙ ЧЕ И ТРАЙКА ЩО НЕ 5 - КА ОХ ОХ ДА СИ УЧИТЕ УРОЦИТЕ ЧЕ МНОГО НЕГРАМОТНИ ДЕЦА СЕ НАВЪДИХА

14.   Номер 12 .. въпросът е принципен аз съм с него от 6 години .... хората които ни виждат (познати или не) казват "вие сте гаджета нали" .. няма нищо, което да застраши връзката ни.. не искам мнението на устаналите, защото хората са твърде ограничени и ми е пределно ясно, че сходство няма да намеря
ти не го одобряваш, на мен ми се струва нормално, други са педераси, на тях гледат с отвращение какво да говоря хората навсякъде са различни .. какво лошо има в това да казваш на човека, когото обичаш "обичам те, след като и двамата знаят, че това е вярно? аз не съм против тройките казах само, че ако приятеля ми ме пита дали съм навита .. ще му кажа, че съм сагласна, вие правете каквото искате, но начина по който аз ще владея нещата си е мой собствен избур.. колкото до номер 13, когато ти прочетох коментара единственото, което изпитах беше сажеление, защото слагаш жените под общ знаменател явно нямаш късмет с тях.. жалко

15.   И искам да кажа още нещо. След като това не е моята тема, не ми е приятно да се коментира коментара ми-даже звучи смешно. Аз съм с пълното си право да дам мнение, защо ТО трябва да се коментира, аз нямам проблем?

16.   Аз съм жена и не виждам нищо лошо в тези отношения. Какво лошо има? Ако не са ангажирани, то няма лошо. Не рискуваш от разни зарази по проститутките/жиголата. НИЩО ЛОШО!!! Отделено е, това че шансът да не влюбиш е минимален.. Зависи от обстоятелствата :)

17.   Аз съм момиче и Според мен е по-добре приятел с привилегии защото не зависиш от никой..А когато имаш връзка един вид трябва да се лишаваш от доста изкушения..
От личен опит знам че е много по-добре.. !

18.   Може, но съвсем друго е секс с любов. Като чета коментариите си мисля, че при вас по-младите това да правиш секс, често е като да се нахраниш или да утолиш жаждата си. Аз съм от друго поколение, но съм и по принцип по-особена в това отношение. Не, че не съм сексуална - напротив. Имам страхотна дълготрайна емоционална и силно сексуална връзка. Повярвайте, отново ще гокажа - съвсем друго е качеството и продължителността на секса, когато има чувства.