Споделена история от Секс и интимност

Фарматекс
Здравейте!

Имам сериозен приятел от 4 години. До момента винаги сме се пазили с презервативи, но искам малко да разнообразим. Пробвала съм противозачатъчни, но страничните реакции при мен бяха много и ги спрях. Та сега съм се спряла на Фарматекс овули, понеже са най-безопасни за организма, а и смятам да ползваме само 2-3 пъти месечно, точно преди да ми идва, през останалото време ще се предпазваме пак с презервативи.

Четох, че тези овули се разтапят и въпроса ми е, към тези, които ги ползват: Като се разтопи в мен и по време на акта ако изтече от мен, то означава ли, че вече има достатъчно количество, което да ме предпази? Или просто щом са минали 10мин. след поставянето, акта може да започне няма значение кога ще изтече - по време на акта или след него. И другия ми въпрос - забранена е употребата на сапун след акта, защото спира действието на овулата. А преди акта използвате ли поне интимен гел?

Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   С жена ми от години ползваме Фарматекс капсули. Има разтичане по време и след акта, но това е нормално. Всъщност това е и единственият им недостатък, защото става прекалено мокро и се губи малко удоволствието и на двама ни. Поне при нас така се получава. А след акта пада и капсулката.

Ние даже практикуваме календарния метод, т. е. свършвам си в нея без никакви предпазни средства в безопасните дни, а капсулите ги ползваме само около овулацията. И до сега не е ставал гаф за толкова години.

А иначе доколкото знам не е добре да се комбинират с гелове, сапуни и тем подобни.

2.   Никакви измиващи средства преди и непосредствено след. Само вода, иначе прецакваш действието. Ползвала съм овулите години наред- никакъв проблем. Освен това при мен не се разтичат по време на секс, случвало се е изключително рядко. Изтича част от нея чак на другия ден по някое време. Поставяш дълбоко във влагалището. Съхраняват се в хладилник. Ако са били на по-висока температура е възможно яко разтичане наистина.

3.   Здравейте! Понеже и на мен темата ми е интересна и не искам да пускам нова, ще използвам тук да попитам - смятате ли, че този метод на предпазване е надежден? Четох в разни форуми, че дава около 70-80% сигурност, но бих искала да споделят хора, които ги ползват редовно. И може да ви прозвучи глупаво, но ако изтече много повреме на акта, това означава ли, че се намалява действието?

4.   От личен опит надеждността е голяма и разтичането не увеличава риска, то е нормално.

5.   Абсолютно надежден е, ако се прилагат правилно.

6.   Аз от много години използвам Фарматекс, но крем.... в туба, като паста за зъби. Поставя се с апликатор, струва около 10-12 лева. Нямам думи да кажа колко съм доволна... над 15 години го ползвам, никакви проблеми, перфектното противозачатъчно. А... да не пропусна, имах бяло течение преди да почна да го ползвам. Откакто го ползвам забравих за този проблем. Може би трябва да спомена, че имам само един сексуален партньор-моят съпруг.