Споделена история от Секс и интимност

Как да й обясня без да се засегне
Здравейте, аз съм момче на 21 уча журналистика в Софийския, но това няма толкова голямо значение.
Значи имам си приятелка и сме заедно от около година, много я обичам и винаги сме заедно, когато имаме свободно време.
Проблемът е, че тя иска да правим често секс, а аз не съм такъв просто, разбирам да го правим три четири пъти в месец, но тя иска да го правим повече пъти само в една седмица. Знам, че звучи странно, но просто предпочитам да се разхождаме с нея, да ходим на кино, театри, вместо толкова често да правим секс. Разбира се понякога съм й предлагам да го направим, но само когато наистина съм в такова настроение. Кажете ми аз ли греша някъде и ако е така кажете ми как да се поправя, защото наистина я обичам.

Коментари

2.   Гей ли си?

3.   Какво не бих дала всичките мъже да бяха като теб - да искат разходки с приятелката, да си приказват, а не само да мислят за секс. Намери си друго момиче, не ти трябва такава нимфоманка, която на 30 г. ще бъде толкова широка...

4.   A ако имаше приятел, не приятелка - тогава по-често ли щепе да ти се прави?

5.   Ами просто не си подхожте в сексуален план - имате различни нужди. Девойката просто е доста по-сексуална от теб. Някой хора как си мечтаят за такава (сигурна съм че поне няколко мъже ще коментират "ех и моята да беше такава") Незнам, но според мен с такива сериозни различия в леглото връзката ви няма да просъществува дълго - всеки си иска неговото.

6.   Или си правиш майтап с тази история или след време ще пишеш "Защо ми изневери?".

7.   Ако и тя те обича ще те разбере, просто в момента не ти е до това в такъв период си всичко ще бъде наред споко>)

8.   Кажи и го и ако наистина те обича ще те разбере :)

10.   На твоята възраст правих секс ако не ежедневно то през ден, по 4-5 пъти на ден понякога, а в понеделник и двамата ходехме леко разкрачени от протриването, защото в неделя просто се разбивахме. Но на теб ти е простено, момче на демокрацията и демократичните ценности, гмо-то с което си израстнал не може да те направи мъж, а сериалите и новините, които гледаш явно те карат да си мислиш, че метеросексуалността е нещо нормално.

11.   Момче което не иска секс?! Това или е измислена история, или има нещо притеснително в автора.

12.   Ми дай ми я на мене щом ти не искаш

13.   Ми дай ми я на мене щом ти не искаш

14.   Всеки човек е различен, някои просто нямат желание за секс, аз например съм от тези (момиче на 21 съм). Също като теб, ако приятелят ми не ме кара, подтиква да правим секс сигурно бихме го правили веднъж седмично. Така и не съм признала, че за мен не е такова удоволствие, но то се усеща.
Ако кажеш на приятелката ти най-вероятно няма да те разбере и ще помисли, че не я харесваш достатъчно и че нещо и има. Жените са такива, ако мъж не може или не иска да спи с тях веднага си мислят, че не са достатъчно привлекателни. По подразбиране всички нормални мъже искат секс постоянно.
Честно казано не знам какво да те посъветвам, само искам да те успокоя, че не си единственият с ниско либидо, хората са различни. Успех!

15.   Хич не си странен, ама проблемът е, че явно приятелката ти е доста по-увлечена по секса от теб, и в крайна сметка нищо чудно точно заради това да се стигне до раздяла.
Понякога доста се подценява влиянието на секса в една връзка, особено пък когато сте на по 20-ина години, както е във вашия случай.
Лошото е, че с годините няма да стане по-добре, а най-много да започнете да се карате още повече по темата, затова и внимателно си помисли дали връзката си струва, и ако не те кефи - зарежи я и търси подходящата за теб жена. ;)

16.   Всеки човек е различен, всеки има свои собствени нужди, така че няма нищо странно, в това че единия иска повече секс. Въпроса е тя да знае, че просто си такъв човек и искаш да прекарваш пълноценно времето си с нея, а не да правите само секс. Моето гадже например приема за
нормално да правим секс всеки ден по 2-3 часа... Просто трябва да намерите средно положение, в което и двамата да сте щастливи и задоволени във всяко едно отношение. Но мисля че си късметлия като цяло - обичаш момичето и тя не може да ти се насити :)

17.   3-4 пъти в месеца е много малко. Тя сигурно горе долу е на твоята възраст. Има много бушуващи хормони.
Разбери дали е с тебе заради секса или наистина те обича.

18.   Оле авторе,ако имаше как да се запознаем те взимам! :D :D До сега винаги съм попадала на идиоти,които искат да ме клатят по 3 пъти на ден и мислят само с долната си глава.А когато в продължение на 3-4 пъти им откажа секс,защото в момента точно не ми се прави и ме зарязват.В началото го преживявах тежко,но вече се понаучих да не го приемам толкова навътре.До сега не съм срещала момче като теб,сериозно!Но явно още този вид като теб не е напълно изчезнал. :)

19.   Всички коментари ще са такива :D :

-Де да имах приятелка като твоята.
-Голям си идиот,приятелката ти да иска само секс,а ти не.
-Радвай се че имаш такава приятелка,малко са
-Ще си намери друг ако не я искаш в леглото толкова често.

Ще видиш :)

20.   Ужас ! Скрий се ;)

21.   Дай й това, което иска все пак не знам от секс да се умира, а и мисля, че така връзката ви ще е по-пълноценна и ти и тя ще сте по-щастливи.

22.   21 отговора и модераторите ,все още са в дълбок зимен сън

23.   От автора : Не съм гей мисълта за секс с мъж ме отвращава (нищо лично), просто винаги съм бил по-стеснителен, никога не съм бил много социален, чак след гимназията си намерих по-широк кръг от приятели, в който беше и тя. Не съм казал, че не обичам секса просто не гледам на гаджето си само като на сексуален обект.

24.   Към автора: авторе, може ли да те попитам за семейната ти среда, с двама родители ли ли си израснал, баща ти бил ли е покрай теб в детството и пубертета, или е имало повече жени - майка, баба? Ще ти обясня после защо ти задавам този въпрос.

25.   Ти си мъж мечта!
По-принцип мъжете само за секс мислят и непрестанно го искат! Това уморява повечето жени и то не физически!

26.   Нито ти грешиш, нито тя. Просто хората са различни и имат различна нужда от секс. Лошото е, че не си пасвате в това отношение и в бъдеще връзката ви ще страда сериозно. Говоря от опит. Мъжът ми е като теб, 1-2 пъти в месеца и му стигат, ама аз си имам нужди... за сега имам два вибратора, ама не знам колко дълго ще издържа така и дали накрая няма да му изневеря заради липса на секс. Така, че помисли сериозно за бъдещето си с това момиче и или намерете компромисен вариант-примерно понякога да го правиш когато не си в настроение за да я направиш щастлива, а тя понякога да се лишава когато вижда, че си много уморен или се разделете като приятели, защото това си е проблем и то сериозен.

27.   Съгласна съм с номер 26 и се спуквам от смях относно мнението на номер 25 - нима жените нямаме нужда от секс и сексът е удоволствие само за мъжа!
Според мен тази връзка няма как да я има. Аз обожавам и обичам мъжа си, но ако той не иска да прави секс с мен по-често от 4 пъти в месеца едва ли бих издържала дълго, а не мога и не искам да го лъжа с друг да кажем. Не, че имам този проблем, но ми е смешно на коментари като 25. Аз съм здрава жена в тридесетте, ако сега не правя секс, кога? Защо имам мъж до себе си - да се гушкаме и да си пеем? Ами ако искам гушкане, ще си взема котарак - човек търси връзка с противоположния пол и за да прави секс и не виждам защо при нас, жените, да е по-различно и защо пък да нямаме и ние сексуални нужди и да е едва ли не лошо, ако мъжете искали секс - ами ще искат, защо не?

Авторе, нищо лично, но отиди и си прегледай хормоните. Един мъж, който е млад, има сериозна приятелка, но не желае да има секс с нея е добре да си види нивата на хормона тестостерон. При 50% от мъжете над 50 г. намалява либидото именно заради занижени нива на този хормон, а при 20-30 % от тези 50% се стига и до импотентност, която се лекува само с инжектиране на изкуствен тестостерон, което в момента е единственото лечение - в противен случай се стига до преждевременно стареене на мъжа и понижаване на очакваната максимална възраст. Всички познаваме такива мъже сред близките си - жените след менопаузата по-скоро намират себе си, дори стават уравновесени, по-жизнени от преди, но при мъжете често точно заради твърде ниски нива на тестостерона се стига до бързо залиняване. Може би ви е направило впечатление как ваш познат или роднина на 50-55 , мъж който би следвало да е в разцвета на силите си залинява за няколко години - няма желание за нищо, стои си у дома, а преди е бил активен, непрекъснато боледува, не само побелява, а и лицето се сбръчква, губи или качва много бързо тегло и общо взето има апатичен вид. Това е заради рязкото спадане на тестостерона което е в следсвие на заболяване, но може и да е в следствие от спирането на водене на всякакъв полов живот.

Нека Автора се запита дали сам не страда от подобни симптоми, въпреки, че е млад - бързо ли се уморяваш, нямаш ли желание за нищо, чувстваш ли се изцеден, страдаш ли от безпричинна преумора, нежелание за каквото и да е било, губиш ли или качваш ли в момента много бързо тегло, случва ли ти се да те срещат хора, които не са те виждали отдавна и да те питат дали не си болен. Чисто физиологично - променил ли се е размерът на тестисите ти, получаваш ли сутришна ерекция и така нататък?
Мили мъже, ние жените ходим непрекъснато по женски лекари и се наблюдаваме. В крайна сметка това ни носи 7 и повече годинки живот в сравнение с вас. Обърнете си малко внимание, защото загубата на желание за секс е симптом често за заболяване дори за сърдечно и животозастрашаващо такова!

28.   Към номер 24 : Значи израснал съм само с баща ми и по-голямата ми сестра, защото мама почина когато бях на 11. Към номер 27: Не се изморявам лесно, играя тенис и когато намеря време ходя и на фитнес и почти не се изморявам, не губя нито покачвам много бързо тегло. Сестра ми е в Германия и когато се връща за празници, или аз ходя при нея не забелязва някакви промени в мен.

29.   Не можеш да й обясниш брат. Просто я сърби между краката!
Просто в един момент ще се разпори от секс с някой друг и това е.

30.   Авторе, съжалих за въпроса свързан със семейството ти, не предполагах, че си загубил родител, надявам се да не съм те накарал да се чувстваш неприятно.
На много от четящите сигурно им се струва странно, че нямаш желание за интимни контакти с приятелката ти, защото си млад мъж. Това, което предлага номер 27 за изследването на хормоните, не е лоша идея, дори и да не помогне, поне няма да навреди с нищо. Така или иначе човек е хубаво профилактично да си прави изследвания. Отиди при личния си лекар и поискай да ти даде направление за такъв тип изследване.
Ниски нива на тестостерон е едно обяснение, но има и друг вариант - проблемът да е на психологично ниво, там вероятно е по-трудно да се въздейства. Затова и всъщност те попитах за семейната ти среда - възпитанието ни, евентуални травмиращи моменти в детство и пубертет могат да доведат до сексуални смущения. Аз например имам страх от болести и понякога ме измъчват подобни мисли, трудно ми е да се боря с тях, това оказва влияние и на либидото ми. Не изключвай и психологически причини, поговори си със себе си, за да видиш дали има нещо на подсъзнателно ниво, което потиска сексуалността ти - ако да, можеш да потърсиш професионална помощ.
Във всеки случай ти желая щастие и успех!

31.   Aвторе, имaх един приятел, който подобно нa теб беше зaгубил мaйкa си в детскa възрaст. Не ми позволявaше дa му прaвя фелaцио, ( въпреки, че той нa мен си ми прaвеше всичко;) смятaше че, товa ме постaвя в унизителнa позиция и не можех дa го убедя, че не е тaкa. Беше издигнaл жените кaто цяло нa криворaзбрaн пиедестaл, a мен нaй- много.
Честно... нaкрaя просто се уморих дa се държи с мен кaто със чупливa скъпоценнa вещ, кaто богиня едвa ли не. Притеснявaх се дори някой проблем дa споделя, всичко го вземaше твърде присърце, постоянно се грижеше дa ми е удобно, дa ми е приятно.... искaх сaмо дa си бъдa нормaлнa женa, с всички плюсове и минуси от товa. Не искaх дa се превърнa нaкрaя в товa, което той си мислеше, че съм.
Всичко товa го кaзвaм зaрaди едно твое изречение, че зa теб тя не е сaмосексуaлен обект. Мисля че, подобно имaш мaлко криворaзбрaнa предстaвa зa женaтa и.. те рaзбирaм. Но, момичето ти знaе, че е много повече зa теб от сексуaлен обект. Обaче си те желaе кaто мъж, любовник, любим. Имa нуждa от сексa, любенето с теб, дa чувствa тялоти ти тaкa, кaкто чувствa любовтa ти и по другите нaчини. Приеми го по този нaчин и aко нaистинa имaш желaние ( aко нямa друг проблем), не и откaзвaй този вид проявa нa любов. Винaги можете дa нaмерите злaтнaтa средa.

32.   Aвторе, имaх един приятел, който подобно нa теб беше зaгубил мaйкa си в детскa възрaст. Не ми позволявaше дa му прaвя фелaцио, ( въпреки, че той нa мен си ми прaвеше всичко;) смятaше че, товa ме постaвя в унизителнa позиция и не можех дa го убедя, че не е тaкa. Беше издигнaл жените кaто цяло нa криворaзбрaн пиедестaл, a мен нaй- много.
Честно... нaкрaя просто се уморих дa се държи с мен кaто със чупливa скъпоценнa вещ, кaто богиня едвa ли не. Притеснявaх се дори някой проблем дa споделя, всичко го вземaше твърде присърце, постоянно се грижеше дa ми е удобно, дa ми е приятно.... искaх сaмо дa си бъдa нормaлнa женa, с всички плюсове и минуси от товa. Не искaх дa се превърнa нaкрaя в товa, което той си мислеше, че съм.
Всичко товa го кaзвaм зaрaди едно твое изречение, че зa теб тя не е сaмосексуaлен обект. Мисля че, подобно имaш мaлко криворaзбрaнa предстaвa зa женaтa и.. те рaзбирaм. Но, момичето ти знaе, че е много повече зa теб от сексуaлен обект. Обaче си те желaе кaто мъж, любовник, любим. Имa нуждa от сексa, любенето с теб, дa чувствa тялоти ти тaкa, кaкто чувствa любовтa ти и по другите нaчини. Приеми го по този нaчин и aко нaистинa имaш желaние ( aко нямa друг проблем), не и откaзвaй този вид проявa нa любов. Винaги можете дa нaмерите злaтнaтa средa.

33.   Явно при приятелката ти на почит са по-елементарните ценности, а ти сякаш си над това ниво на разбиране за живота и любовта... Може би ти е нужен съвсем друг тип момиче, но ти сам ще го прецениш това.
По принцип, ако двамата се обичате истински, то винаги може да се намери решение, което да устройва и двете страни.
Ако момичето наистина има сериозни чувства към теб, ще знае какво може да загуби от евентуалната Ви раздяла.
Затова съм по склонен да мисля, че търсенето на компромисен вариант, е най-правилното решение. Разбира се, тази теория би се срутила на парчета, ако приятелката ти, е с теб заради секса основно. Познати са ми тези... Като я попиташ "Какво харесваш в мен?", ти отговарят "Мии кефиш ма..." Силно се надявам да не е такъв слуая!
Факт е, че много дами се обвързват с мъжете, заради подбуди, които нямат нищо общо с чувствата и любовта. Далеч съм от позицията на съдник в случая, защото всеки сам си избира как и с кого да живее живота си, и всеки един индивид има собствени критерии за щастие.
Аз лично предпочитам да изграждам силни емоционални връзки с жените, вместо сексуални такива. Но без да изключвам секса от уравнението! Просто за мен сексът, е една прекрасна добавка(подправка) към вече изградените хармонични отношения между партньорите. Не смятам, че той трябва да се използва за решаване или прикриване на други проблеми във връзката, или за запълване на празноти в общуването!

34.   Ти май си латентен гей? Харесват ли ти докосвания по ануса ти? Иска ли ти се понякога да си с мъж?

35.   34: Май не разбра, че мисълта да съм с мъж ме отвращава.

36.   Видимо те отвращава и да си с приятелката си. Дали нямаш някакъв проблем? Най-страшното е да си психически, а не физически гей.... Много не ме кефят неосъзнатите хора! Какъв ти е проблема да кажеш, че жените не ме привличат? Пък нека мъжете те отвръщават...

37.   Някои хора ме изумяват , толкова ли не разбрахте, че не е гей и не виждам да е по някакъв начин отвратен и от приятелката си, по-стеснителен е явно, но не разбирам защо някои чели, недочели започват да нападат.
Пич аз ти дадох един съвет, ако наистина я обичаш й дай това, което иска , по никакъв начин няма да я унижиш напротив даже ще види, че наистина я обичаш. Много си си добре, просто не трябва да се стесняваш.

38.   И аз имах приятелка, която искаше много секс, искаше на вечер по 2-3 пъти, а аз когато бях изморен ми стигаше и един път (лелеее колко пари давах тогава за презервативи ). след като се разделихме и останах на сухо за определено време, много съжелявах за пропуснатите пъти... със сегашнаат ми приятелка гледам да няма такива моменти. Да не би да е грозна и да не те възбужда приятелката ти? !? ! Спортуваш ли, портистите има по-голям нагон. :)

40.   Съвсем нормално е да се прави секс 3-4 пъти в месеца.... ако си на 70 години. Та мисля, че и тоз младеж си е съвсем наред. Наистина няма как да е гей!

41.   Позната история. Моята е същата. Мисли си че със секс може да ме задържи, глези и изненадва, но не е достатъчно. Бяхме скарани до такава степен и 3 седмици не се бяхме виждали, че дори и сз започнах да мисля само за секс. Видяхме се и на следващия ден поддадох, правихме го няколко часа и се събрахме пак. Пак се караме и пак със секс ще се сдобряваме. Всеки път го правим много качествено и се е зарибила по мен, няма отърване, но и аз поддавам, въпреки че рядко съм инициатор за секс, просто винаги съм готов долу и не мога да избягам. И аз искам да сме повече приятели, да се смеем, да общуваме на по-високо ниво, но единствените ни усмивки и красиви спомени са в секса за 1 година връзка, жалко, но някъде и това го няма

42.   Апф, какви разбирачи, какво нещо.
Не е здравословно да не искаш да я плющиш поне веднъж на ден. Проблем със сигурност има. Преди така ли беше или още от начало си карате така по 3-4 пъти месечно ? Спортуваш ли нещо, подложен ли си на стрес ?

43.   Съгласна съм с номер 42. С мъжа ми сме над 50 г. и имаме горе-долу веднъж дневно секс, а в отпуските повече

44.   В теб е грешката. Просто се отпусни и прави повече секс. Това е удоволствие, не задължение. И трябва сам да го искаш, а не тя да те кара. Настройвай се за секс преди да я видиш. Мисли за нея, като за секс играчка две седмици и ще и омръзне (това ти е втория вариант). Иначе евалата, че искаш да се разхождате и да ходите насам натам. Ама като се замислиш има и полза от това. Така по-често ще те задоволява и ще ходиш с усмивка всеки ден..

45.   И все пак никой от коментиращите не е дал отговор на въпроса на автора...

47.   Не му се прави секс всекидневно и според вас това автоматично го прави гей? Що за странна логика? ! Има хора, които не са чак дотам сексуални, намират по-
важни неща в една връзка, а и в живота като цяло. Няма нищо ненормално в това, нито пък го прави обратен.
Към автора: Няма какво да й обясняваш, просто сте твърде различни в сексуално отношение. Връзката ви няма да просъществува много, а ако просъществува, само ще се измъчвате.