Споделена история от Секс и интимност

Липса на либидо
Нямам либидо, никакво желание за секс от около две години и се плаша. На 30 съм, жена в разцвета на силите си. Преживях любовна психотравма, която ме лиши от чувствеността ми. Влюбих се в друг така както никога преди, но от желание да постъпя добре прекратих връзката, не изневерих на съпруга си, не позволих интимна близост с другия нито веднъж. Не последвах инстинкта си да се любя с другия докато спра да дишам от лоялност към мъжа ми. В същото време от благоверност към другия отказвах секс със съпруга си. Това ме подтисна и обърка. Потърсих психологическа помощ. Бях на билкови антидепресанти. Те ми повдигнаха духа, но не ме излекуваха от вината. В крайна сметка запазих семейството си, всичко започна да се връща по местата, но още ме боли душичката и не знам как да се справя с болката.
Преди да се случи това бях изключително чуствена жена. Оргазмите ми бяха от онези мокрите. Нямах граници в секса. Експериментирах, правех всичко, което ми харесваше. Бях дива и ненаситна.
Искам да ви попитам с какви средства мога да си възвърна предишната сексуалност, старото аз, как да се излекувам , защото не мога да се понасям такава, лишена от живот, а и съпругът ми се разочарова с всеки изминал ден.
Ако някой има моя проблем нека сподели как се справя! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Трябва да се успокоиш, да се оттърсиш от чувството за вина, гледай малко по оптимистично и нещата след време ще се оправят. Успех!

2.   Незнам какво да ти кажа...аз имах същия проблем ,също мъжа ми ме разочарова,също се влюбих в друг,също се стисках поради същите съображения като твоите,,но с тая разлика че накрая го направих-не за да си върна,а се замислих ,че горе няма да ми дадат медал за вярност,и като човека отсреща не ме цени-не казвам че е правилно по принцип ама аз не съжалявам,пък и сега нямам липса на либидо

3.   Здравейте, съжалявам, че не мога да ви помогна със съвет... само мога да ви съчувствам и да следя тема, тъй като аз също имам проблем с либидото (причините са други)... пожелавам ви скорошно разрешаване на проблема, защото знам, че в такава ситуация и двете страни усещат дискомфорт...

4.   Не мога да ти помогна със съвет с какви средства да възвърнеш сексуалността си, но искрено те поздравявам, за това което не си позволила да се случи - да изневериш. Радвам се за теб, мила. :) По - добре сега да питаш как да подобриш желанието си за секс, отколкото да съжаляваш, че семейството ти е разбито заради твоя грешка.

Още веднъж сърдечни поздрави. :)

ЕЛИЗАБЕТ

5.   Може би мога да помогна .. не, че съм изживял същото, но мисля, че знам естеството на проблема!

Според мен в основата на всичко това са претенциите ...
Претенции към другите (мъжете) и най-вече към себе си (то от това са и претенциите към другите)

1. Спри да гледаш телевизия! (или поне намали)
2. Опитай се да откриеш (за себе) си какво правиш тук (сега в този живот) и какво искаш от него изобщо!
3. Осъзнай, че не си "виновна" за ситуацията, в която се намираш, но си "отговорна" за нея и можеш да я промениш.

Не, съм сигурен, че ще повярваш на това, още по-малко, че ще послушаш съветите .. но знае ли човек ...

6.   Хубаво е, че не си изневерила, въпреки последствията! ! ! Че то от тези" проби" на курви се обърнахме и мъжете, и жените:) Щеше да имаш либидо, но на каква цена! Още повече, почти сигурно щеше да си развалиш семейството, щом толкова силни чувства и страсти бушуват в теб, това не може да се скрие. Трябва човек да има ценности, а и ми се струва, че съпругът ти не е лош човек и не те е разочаровал с нищо съществено. Иначе щеше да го споменеш. Това, което изпитваш към другия е просто физическо привличане. И тук стигаме до извода, че човек е единственото същество в природата, което само решава дали дали да бъде полигамно или моногамно. Лично аз ценя съпружеската вярност и от двете страни. Както и това, да се търсят решения на проблемите, а не от разочарование или нещо друго да се скача в чуждо легло.

7.   Номер 5 ти е дал много правилен отговор. В крайна сметка ти си направила първия опит за връщане към живота, след като ясно разбираш причината за липсата на либидо. Аз имам подобен проблем но с приятелят ми. И разбрах едно. Сподели с мъжът си проблема, кажи му че заради изживят стрес нямаш желание и му поискай помощ. Мъжете не могат да предугаждат както ние жените. На тях им трябва точно и конкретно, така са програмирани. За това споделяй, споделя, споделяй. И както номер 5 ти казва - намери себе си, чрез някакво занимание, хоби, дори ако щеш 30 мин. в които да слушаш любима музика и да пееш. И не прави това фикс мисъл. Кажи си, че ти няма нищо, че си най-страстната жена, най-дивата и можеш да накараш мъжа да вие от страст. Вдигни си самочувствието с автомисъл, колкото и да е налудничево за повечето - повярвай ми има ефект. Аз така помогнах на моята любов. Успех!
Вари.

8.   Ужас... Позната история... :(((