Споделена история от Секс и интимност

Помощ жени - кафяво зацапване
Здравейте, аз съм на 17 и водя полови контакти от около 6 месеца, преди 5 месеца пих ескапел и след това всичко с цикъла ми се нареди, но преди 2 седмици имах едно кафяво зацапване, което продължи 3-4 дена, а досега не ми е дошъл цикъла. Направих 3 теста за бременност през тези 2 седмици и 3те бяха отрицателни, а от както пих ескапела винаги сме ползвали презервативи и партньора ми ми казва, че няма как да е станало. Моля ви кажете на какво се дължи това кафяво зацапване и дали има някакъв шанс да съм бременна, макар че съм се предпазила и съм имала 3 отрицателни теста??

Коментари

1.   Не си бременна - спокойно.
Ако си около датата на овулацията може да се получи кафеникаво зацапване. Също така, понякога "бялото течение" има такъв цвят, леко жълтеникав-кафяво-розов (при настинка, силни лекарства, някакви гъбички)

Внимавай с вземането на ескапел занапред. Използвай презерватив и все пак помоли приятеля ти да се дърпа, когато усети, че свършва.

Пазете се деца! Един аборт или дете на 17 ще ви насметат целия живот.

Довършвай со с уста, нека свършва като по порно филмите. Хем ще ти се кефи, хем няма да стане гаф ако нещо презерватива се скъса.

Хайде и умната!

Ако течението продължи или вътрешно усещаш, че нещо не е наред - потърси съвет от генеколог.

3.   От авторката. Благодаря за съвета, четах че можело да е от неспокойствие, а аз съм много нервна. Кафявото спря, но когато бях девствена имах същото... дано да ми дойде..

4.   На Ескапел се дължи . Не чете ли листовата му и форуми из нета за него ? Веднъж съм пила и преди това изчетох всичко що намерих , за да знам какво ще ми стане и какво да очаквам .

5.   Не си бременна, спокойно! Просто Ескапелето съдържа огромна доза хормони и това може да ти е повлияло, впрочем и когато започнеш да пиеш противозачатъчни е възможно да се появи такова зацапване заради хормоните. Не се тревожи, ама ако толкова се панираш иди на лекар за да те успокои, че всичко си е наред.

7.   Най - вероятно е на хормонална основа. късмет

8.   Да не би просто да си акнала без да искаш?

9.   Малко извън темата, амо понеже 1вия изкоментира за съсипващата живота ренна бременност. Е, какво като една жена вземе, че роди точно когато природата ? е дала да го направи?? Да учи за нестойностна диплома, и да и се смеят простатице с по-високите заплати ли“ И после да се чуди какво да прави да ражда на 40, че трябвало да учи, да прави кариера и пр... Това само в кръга на разсъжденията. Но вижте какво се случва - толкова жени раждат късно... и толкова не могат да имат деца по тая причина. Не знам дали не е време за преосимиляне на тези девалвирани ценности.... Според мен, абсолютно ОК е да роди една жена на 17, да си завърши училището като частен ученик, да си почне висшето и като го завърши, вече ще има отраснало дете за училище. Че няма толкова студентски деца ли? Голям праз за глупавото училище, който има акъл ще си го завърши и задочно.

10.   До номер 8-Хаха как ме разсмя