Споделена история от Секс и интимност

Срам ме е
Спах с проститутка и то неведнъж и с такива, дето са най-долните. сега ме е срам. Не е оправдание, че съм го правил, когато съм бил сам, без приятелка и без любов. Не е оправдание, че вече повече от година се мъча да забравя този период. Чувствам ужасно, защото паднах ниско. Но най-вече, защото сега срещнах прекрасен човек, чисти, с красива душа и светла любов. срам ме е дая погледна в очите. Срам ме е за всички безсмислени връзки, които имах до сега.....

Ясно е, че никога повече няма и да помисля за платената любов, но миналото не може да се заличи...

Коментари

1.   Не се срамувай, при[телю - това е част от развитието ти. Как можеш правилно да оцениш прекрасното, ако не си се сблъсквал с ужасното? Нима можеш истински да оцениш светлината и топлината, ако не си попадал в пълен мрак и голям студ?
Мъдрият човек има много опит, а опитът е събран от глупостите (пробите и грешките), които е правил някога. Грешките и глупостите са неотменна част от развитието - повече са като количество и са не по-малко важни от експериментите и успехите.
Смело напред! И недей чак толкова да идеализираш момичето, което си срещнал - скоро розовият период ще отмине, и ще я видиш в много по-реална светлина - с всичките й добри страни и недостатъци.
А пък чувствата като срам, страх, вина - гледай завинаги да ги изхвърлиш от живота си. Това са (само-)деструктивни емоции, които не само че не подпомагат, а директно спъват развитието ти! Не си виновен нито че си човек, нито че си мъж, нито че понякога имаш нужда да се поддадеш на вътрешните ти импулси!

2.   "но миналото не може да се заличи..."

Именно. Не можеш да го промениш, не можеш да го забравиш, но трябва да се научиш да живееш с него. Как ли? Като го приемеш като етап от живота си, в който си вземал най-добротоза момента решение. Всички така правим, нищо, че след време нещата изглеждат различно и ни се струва, че е трябвало да постъпваме по друг начин.
Не се срамувай. Всичко, кооето ни се случва, има смисъл и ни е направило такива, каквито сме сега. Имало е нужда да минеш през това, повярвай ми. За да израснеш, за да научиш този житейски урок или дори само да постигнеш в онзи момент някаква хармония в себе си, била тя и физиологична.
Не споделяй тези неща с приятелката си. Едва ли ще ги приеме на този етап, когато не те познава достатъчно добре. Ако тя се превърне в човека, с когото искаш да изживееш живота си, тогава можеш да бъдеш откровен докрай.
Всички си имаме своите малки срамни тайни.

3.   Човек се учи от грешките си. Дано и ти да си се НАУЧИЛ.
FerNando

4.   Такъв си бил преди, можеш да се промениш, а както виждам и искаш, така че какъв е проблема? Не мисли за миналото.

5.   Oт автора - благодаря ви. опитвам се да забравя и да се отдам на щастието, но ми е трудно. не е хубаво да се живее с миналото

6.   Да, и аз ще се присъединя към всички писали до тук: не мисли за миналото и не говори за него. Карай напред :). Добре е, че си го осъзнал. Има много които дори не го осъзнават.

7.   Чак пък да те е срам. Обвързан съм, но преди да срешна половинката си добре си поживях. Едни от най-сладките ми спомени са за една побъркана наркоманка и за негърка проститутка от един мръсен немски бърдак. Всъшност грам угризения нямам. Все пак тогава не познавах приятелката си. Дори мисля, че нямаше да я оценя ако не си бях поживял преди нея.

8.   Нищо лошо не си направил, имал си нужди, задоволил си ги. Сега живота ти е в друга посока, следвай я.Успех!

9.   Не мисля че има от какво да те е срам.Нито си първият, нито последният.Липсата и желанието за секс оправдава ходенето ти по проститутки.Все пак тогава нито си бил женен, нито си имал връзка.Това е съпоставимо с да кажем срещата с непозната на купон и евентуалният неангажиращ секс.

*Syndrome

10.   До модераторите: май стана редовна практика всеки коментирал да си слага сам оценка "5 звездички" на писанието си, колкото и глупаво и неадекватно да е то. И защо не, след като системата го позволява? Защо след като можете да правите проверка (предполагам по IP-адрес) за да не можеш да гласуваш повече от веднъж от един компютър, не направите и такава, че ако IP-то на коментиралия и на оценяващия съвпадат, оценка да не е възможна? Не че пак няма да изникнат тарикати (с 2-3 IP-адреса), но все пак ще се ограничи заразата...

11.   Всички сте прави и отново много ви благодаря....чувствам се омърсен. по-скоро мисля, че не заслужанам никого след тия истории. много е гадно чувстовото, ама много

12.   На колко години си?

13.   на 44

14.   На това май му се казва криза на средната възраст, когато почваш да правиш равносметка на живота си и да се терзаеш за всички хора, които си наранил...много е гадно. да се навядаме, че ще мине. не го пожелавам на никого.

15.   Какво срамно има да отидеш на проститутка бе човек. Голям процент дори първо го правят с проститутка. Дори правя планове като отида до морето за някой ден тези дни да платя на една, било то и улична, но изглеждаща прилично. То депутати падат на това ниво, та за мен няма да се притеснявам както и ти.

16.   Я не се излагай. Нищо толкова не е станало.

17.   ЕЕ не е болка за умиране.. :)) Спокойно стига да не си лепнал нещо от тях. :S

18.   Не се срамувай,важното е че си го осъзнал,всеки човек прави грешки,никой не е идеален така че,го забрави това

19.   МОЯТ МЪЖ, ПРЕДИ ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ, НЕ Е ВОДИЛ РЕДОВЕН ПОЛОВ ЖИВОТ С ПЪРВАТА СИ ЖЕНА , И СЛЕД КАТО СЕ ЗАПОЗНАХМЕ И ОБИКНАХМЕ ДО ПОЛУДА , СМЕ СИ ГОВОРИЛИ И НА ТАКИВА ТЕМИ , ТА НЕГОВИЯТ ОТГОВОР БЕШЕ " БЕЗ ЖЕНА ЩЕ ОСТАНА НО , НЯМА ДА ПРИБЯГНА ДО ПРОСТИТУТКА "

20.   Аз пък съм го правил, докато съм живял с жена си и докато съм бил с дългогодишна сериозна приятелка. Че даже съм им признавал, че съм го правил, докато съм бил с тях и не са ме зарязвали, нито пък сме си разваляли отношенията. А него го било срам да я погледне в очите. Значи аз тогава трябва да взема да се гръмна по тая логика.

21.   Номер 1,това НЕ Е част от моето развитие.А не съм единствен.Трябваше да уточниш от чие развттие е част,защото явно не всички хора са минали през този етап.Авторе,сега е момента да потънеш в земята от срам.Може дори да дадеш обет за целомъдрие,но едва ли ще помогне много.