Споделена история от Секс и интимност

Кървене след употреба на Ескапел
Здравейте! За първи път ми се случва нещо подобно. На 13. 12 ми свърши цикъла, на 16. 12 пих Ескапел, не бях напълно сигурна дали стана гаф или не, но реших да не оставя нещата на късмет и да премахна всякакви съмнения. Е, да ама днес, след 5 дни, има зацапване, засега не е обилно като цикъл и е кафяво. Не съм на 15 и не правя секс за първи път, но такова ми се случва за първи път и много се притеснявам. Направих го без да се замислям и беше детска постъпка, признавам. Прочетох листовката, разбира се, пишеше, че може да се получи кървене или зацапване, но все пак... сигурно ще ходя и на лекар, но най- вероятно след празниците. Моля да споделите, ако и на вас ви се е случвало, дали е нормално, защото много се притеснявам, че хапчето не е подействало. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Спокойно, поеми си дъх, подействало е и точно за това е това кървене. Нормално е и няма нужда да ходиш на лекар. Ще ти каже същото. Просто това е хормонална бомба и съвсем естествено предизвиква такива неща, нали така премахва бременността. Може да мине дори и месец, докато се нормализира цикъла. Не случайно това се пие само в крайни случаи и не бива да се пие от 2 пъти годишно, защото си е опасно за здравето.

2.   Спокойно, това е нормално. И аз съм пила, и при мен имаше кървене, което продължи или 3 или 5 дена, не помня вече. Напълно нормално е, това става когато матката се "лющи", за да не може да се загднезди оплодена яйцеклетка там. Нищо притеснително, стига да не продължи прекалено дълго, тогава вече трябва да посетиш лекар. :)

4.   Искам да попитам нещо понеже не ми одобриха темата... Пак е за ескапел миналия месец ми дойде след приема точно както всичко си беше наред.. Обаче проблема е че сега трябваше да ми дойде на 20 а закъснява.... не е свършвал в мен но имам и странични ефекти от хапчето... Дали е от ескапел или е друго..???? ПОМОЩЩЩ

5.   Няма от какво да се притесняваш. Ескапел е пълно с хормони и понякога тялото реагира на тях с леко кървене. Щом и в листовката го пише, значи е доста често срещано. Ако това ще те успокои след празниците върви на лекар, но според мен всичко си е ок.

6.   Казваш, че не си на 15, е хубаво де, ама аз съм на 15 и явно се пазя повече от теб от такива ''гафове''. Ми то ние 15 годишните мислиме повече от вас, много опитните нали за такива се имате :). Не ми се е случвало да стигам до Ескапел, а имам сериозен приятел от 2 години вече. От приятелки знам, че има кървене след това при всички, които са ми казвали. Освен това очаквай следващият ти цъкал да не дойде навреме или да те пропусне, а може и да тече мн обилно или слабо.
едно 15 годишно момиче.

7.   От авторката:
Благодаря на всички, наистина ме успокоихте. Ще бъда по- внимателна следващия път. До номер 6: не мисля, че мястото за арогантност е тук, миличка. Това, че досега не си стигала до Ескапел не означава, че няма никога да се случи, но все пак не ти го пожелавам. А и не съм имала приятел на 13, за да съм компетентна чак толкова на 15. На тази възраст ме интересуваха други неща. :)
Пак и пак благодаря!

8.   Да, миличка, права си. Точно, защото на 15 не си знаела къде се намираш, затова питаш и такива глупости :). Просто и годините в училище ти липсват. Тези, в които те учат да се изказваш правилно. Първо засягаш 15 годишните, после се правиш на мн. умна-е не върви. Та другият път се пази, за да не стигаш пак до Ескапел. Ние 15 годишните сме май по-умни и по в час. Сега ще кажеш, че е зле това, нали? Да, но аз не съм съгласна. Хубаво е да имаш сексуална култура, миличка. Айде целувки. Моля споделете коментара ми, че да не си помисли, че няма какво да и кажа.

11.   Номер 6 и 8, от изказванията ти ясно личи, че се имаш за "голяма работа" обаче съдиш авторката без да знаеш. Ами ако не е пила Ескапеле заради не обезопасен секс, а заради скъсан презерватив? Освен това не се заричай, защото никоя от нас не е сигурна, че някой ден няма да и се наложи. А авторката си е напълно наред, щом задава такива въпроси явно пие Ескапел за първи път, а не го взима като бонбони както правят някои. Така, че извинявай, мила, може и да ми се обидиш, ама и от двата ти коментара си личи, че си тийн и то от тия, които си мислят, че всичко знаят и всичко разбират. Ама нищо, като понатрупаш годинки ще ти се изяснят доста неща.

12.   Номер 11, не си ме разбрала. Засегната не съм, ядосана съм от това ''15годишните'', ти казваш, че незнам защо го е пила-ок, а тя откъде знаеш, че всички на 15 са такива?
Ядосана съм също така, че аз казах:имам си сериозен приятел вече 2 години и ти казваш, че едва ли не разбирам всичко-не.
Нападнах авторката, не теб. И то с спричина. За мен ти си писала, само, защото си помислила, че се правя на велика и знам всичко-не е така. Имай мнение.