Споделена история от Секс и интимност

Противозачатъчни за редовна употреба
Заглавието си казва всичко. С приятелят ми искаме така да се каже да преминем на друго ниво. На 17 съм, майка ми знае и дори говори с личната ми лекарка. Тя препоръча Ескапел. Но приятелят ми живее в Англия и идва само за две седмици. А Ескапел не трябвало да се пие повече от веднъж на месец. Кондомите са ясни, с тях, разбира се. Но аз искам да съм сигурна, майка ми също, затова ако някой знае противозачатъчни, които да може да се пият да кажем всеки ден или през ден, нека напише.
Мерси

Коментари

1.   Ясмин ти препоръчвам аз, в блистерчето има 21 таблетки и си има обозначение кога да се пият. Като свършат, не трябва да ги пиеш една седмица и после почваш пак :)

2.   И да ти кажа противозачатъчни, те са само с рецепта и се изписват само от гинеколог. Личната лекарка не знам с кой акъл ти е изписала ескапел. Той е за спешни случаи и ти обърква хормоните. После не знаеш кога ще ти дойде. Противозачатъчните имат и много странични ефекти и не се пият повече от няколко месеца. Аз след като ги спрях имах смущения в цикъла една година и половина. Да не говорим, че ако случайно повърнеш или пропуснеш ефекта им не се знае дали ще го има и е рисковано. Защото забременееш ли ще се наложи задължително аборт. А вие до колкото разбрах и презерватив ползвате, а противозачатъчните са като допълнителна мярка. Това според мен е излишно и вредно за теб. По добре си правете с презерватив и го карай да свърши отвън. Няма да забременееш гаранция. Дори презерватива да се спука, той като не е свършил в теб шанса е нищожен. И все пак имаш алтернатива ескапел, който се продава без рецепта. Според мен не пий противозачатъчни.

3.   Аааа, никакъв ескапел няма да взимаш. Ескапел се взима само при спешни случаи, когато е станал гаф по време на секс. Ескапел е хормонална бомба и не бива да се взема ей-така. По-добре с майка ти да отидете при един добър гинеколог. Ще ти изпишат подходящите хапчета и всичко ще си е наред, ще трябва да ги взимаш всеки ден, там ще ти обяснят как става. Има всякакви - Жанги, Ясмин и т. н, но трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да ти ги изпише гинеколог и после с рецептата всеки месец си ги купуваш. Не се притеснявай, за такова нещо нито ще те преглеждат, нито нищо, просто отивате двете с майка ти и му казвате, че искате да ти изпише противозачатъчни. Той ще прецени какви и ще ти обясни как се взимат. Само не взимай Ескапел, той е само за след секс, при който е имало някакъв гаф, като например скъсан презерватив или неизползването на такъв... Ако стане нещо такова, тогава ще взимаш ескапел, иначе не, опасничко си е, особено, ако стане редовно. Може би личната ти не е разбрала за какво става въпрос или не е много компетентна...

4.   Моят съвет е да не взимаш никакви противозачатъчни. Те ще ти направят пълна бъркотия с хормоните. Мама ми разказа за една нейна някогашна приятелка, която приемала такива лекарства, и започнало увеличаване на окосмяването - мустаци, космати ръце и крака.. подобни неща. Поразрови се за информациянотносно страничните ефекти.

5.   Благодаря, хора, страхотни сте :) Радвам се, че не се извъдиха разни критици, дето да ме хокат за това, което съм писала. Ще говоря с мяйка ми и ще отида на гинеколог, та да видим. Все пак бих искала да чуя някое друго мнение :) Мерси
Авторката

6.   Аз съм пила противозачатъчни - жанги - около две години, после ги спрях и никакви смущения в цикъла нямах, всичко си беше наред, идваше ми пак през 33 дни, както преди да започна противозачатъчните.

7.   Значи тези препоръчвате? Ще питам като отида на гинеколог
Авторката

8.   Не се трови. Вижждал съм с очите си отрицателните последствия от противозачатъчни, при това предписани от гинеколог.

9.   От номер 3: и според мен не е нужно да взимаш противозачатъчни, ако той си идва рядко. Ако обаче го правите често, тогава бих препоръчала. Но иначе няма лошо да се пазиш, ако това те успокоява и те прави по-сигурна. :)

10.   Точно това е причината, Номер 9. Той си идва за малко и гледаме да се възползваме максимално хаха. Ще видя какво ще ми предпише гинеколога

11.   Ами аз съм на такива от няколко години. Обаче те не се продават без рецепта, за това задължително трябва да идеш на лекар и тя ще прецени, кои са най-подходящите за теб, защото има различни. Освен това е задължително да не пушиш и най-важното да ги пиеш редовно в определен час. За да не си забравям хапчето аз съм си сложила алармата на телефона да ми напомня всеки ден.

12.   Ескапел има много странични ефекти като гадене, виене на свят подраняване или закъсняване на цикъла и е вреден и за черния дроб. За противозачатъчните те също по някога имам странични ефекти и при дълга употреба после може да имаш проблеми с бременността и детето ако имаш намерение да имаш такова по късно. Просто използвайте презервативи Ескапел в краен случай само ако презерватива се е скъсал.

13.   Да не пуша? Това как би попречило?
Авторката

14.   Не мога да повярвам, че има лекар, който ти препоръчва редовно да си пиеш Ескапел.. съветвам те да смениш личната си лекарка час по-скоро :D Както вече ти казаха, това хапче е действително хормонална бомба, ударна доза, която разбърква всичките ти хормони и цикъла ти. Можеш да го вземеш в краен случай! Ако съм на твое място, ще разчитам на презервативите, които са си надеждни, безвредни, разнообразни и лесно достъпни. Моят приятел свършва навън, докато е с презерватив, за да сме сигурни, че няма да се получи някой гаф и проблеми не сме имали никога. Що се отнася до противозачатъчните, не ти ги препоръчвам. Това пак са си хормони, които променят естествените нива на твоите хормони и могат да ти се отразят зле. Някои жени са доволни, други пък разказват ужасяващи истории за горчивия им опит с противозачатъчните, относително е, но аз не бих рискувала. А пушенето е абсолютно забранено, ако приемаш противозачатъчни, защото в комбинация с хапчетата, рискът от тромбоза се увеличава значително и е много опасно. Така или иначе, отиди си на гинеколог, задай всичките си въпроси и той ще те ориентира най-добре. :)

15.   При пушачки, които приемат противозачатъчни има риск от тромби. За това всеки лекар, преди да ти изпише хапчета ще те пита дали пушиш или не.