Споделена история от Секс и интимност

Той не иска да използваме презерватив
Здравейте,
имам един сериозен проблем ,на който немога да намеря решение....Момиче съм водя полов живот от скоро,таа минавам на проблема..проблема е там ,че приятеля ми неможе да го прави с презерватив,друго било усещането и т.н все му обяснявам ,че трябва да се грижи за сигурноста и на двама ни но... тъй като той ми е първия аз не усетих разликата,той е имал няколко момичета преди мен и все е свършвал извън тях...не са ставали бели,и ме уверява,че щом не свършва в мен ,няма как да забременея,но права ли съм да изисквам това от него да е с презерватив,страхме е да не стане някоя беля че после... моля ви дайте ми съвет
Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Ако трябва се раздели с него,много е опасно. Дори да не свърши в теб може да забременееш, защото преди крайното свършване има т.н. пред-екулативен момент. Извинявам се,ако не е точно така найменованието. Това е изпускане на малко сперма преди мъжът да свърши. Аз съм мъж и освен, че съм чел за това, сам го забелязвал при самозадовяването. Представи си, че му стане кеф, не се удържи и свърши в теб за спорта? Другата опасност са половите болсти, много малко от мъжете сме верни, може буквално за си съсипеш живота........

3.   И аз имах такъв лигльо. Не искал с презерватив... Разбирам жената да не иска, ок. Но когато се страхува за себе си, нормално е той ако я обича истински да сложи. Да, без е по-добре за него, но и със не е чак толкова лошо. Когато жената е спокойна лесно се отпуска и сексът е супер. Щом не си му първата би трябвало да го е разбрал.

4.   НЕ НЕ И НЕ!!!!! Без презерватив-не!Можеш да забременееш, въпреки че свършва извън теб.Това се дължи на течността, която се отделя от пениса му по време на ерекция, тъй наречената "смазка" ,която понякога може да съдържа сперматозоиди. Може шансът да не е голям, но го има. По-добре недей да рискуваш. А и така като казваш, че е бил с момичета и не е ползвал презерватив, нещо за болести не ти ли идва на ум така....Ако държиш на здравето си, недей. Или другият вариант е да го накараш да си направи пълни изследвания за болести, а ти да говориш в гинеколожката си да ти изпише противозачатъчни. Това ще е най-добрият вариант ,ако толкова не искате да ползвате кондоми. Но не позволявай на друг да рискува ТВОЕТО здраве заради едното чукане....

5.   Естествено, че си права.Белята става за секунди и после има отражение върху целия живот.Нали не искаш да ставаш майка на млади години? Или още повече да се увреждаш с аборти и тн?

*Syndrome

6.   Ами, ти си напълно права да изискваш от него да ползва презерватив....така де, той иска ли СПИН или други венерически болести? Макар че, ако не свършва в теб не знам дали могат пак да се прихванат....и все пак, опитай се да го убедиш тоя упорит човечец, според мен така е най-безопасно...

7.   Имал съм около 40 жени в живота си и винаги без презерватив. А и цял живот у дома карам без презерватив..Нямам издънки до сега! .
Презерватива е най-голямата спирачка към удоволствието!

8.   От авторката: и аз незнам вече какво да правя,казвам му да си сложи той неиска,бил се преглеждал всеки месец при уролог нямал болести,но аз искам с презерватив просто необичам да залагам на несигурното,искам да си е с ...явно ще си поговариме доста серизоно

9.   Глупости на търкалета, с приятелката ми правим секс от 4 години без презервативи и глупости, никаква беля не е ставала. Това ви го втълпяват в главите производителите на презервативи , да си пробутват стоката. Даже с него е по опасно да стане сакатлък, щото може да се скъса и да свърши в теб, без да разбере, че е станал гаф ;) А относно противозачатъчните хапчета, ако искаш след време да станеш пациентка на инвитро клиниките, можеш да се наливаш на корем с тях

10.   Да правиш секс с презерватив е като да миришеш роза с противогаз. Като номер 7 и аз не съм ползвал и беля не е ставала.

11.   Като не иска чупката тогава.....ако не си сигурна в него с кого си ляга и с кого не- недей....а ти почти никога не можеш да бъдеш сигурна ....хах При една вече дълга връзка е нормално без презерватив когато вече си имате доверие защото е факт че мъжете наистина предпочитат без защото е по- хубаво ,падала им оная работа от презарватива и така нататък.....

12.   Грях е да се прави с презерватив :).

13.   Или, като да ближеш захар през стъкло.

Не, сериозно...Аз ако съм на тебе, зарязвам го тоя на момента. Що за тъпанар, нито тебе уважава, нито себе си...

14.   Задължително използвай презерватив. Това не е шега работа заради малко удоволствие може да пострадаш за цял живот. Какъв мъж е като не може да помисли над това. Аз съм отказвала да правя секс когато е нямало презерватив. Бъди малко по наложителна :))

15.   Евала на N 1. Най-точно ти го е казал-мъжете много рядко са верни и не можеш да си сигурна,ако е спал с друга дали е използвал презерватив.Така,че залагай на сигурно,пък и ако те обича и държи на теб ще използва ;)

16.   Вероятността да забременееш ,е същата като тази да те блъсне кола на улицата...И какво да си стоим само у дома ли?...:)))

17.   Добре де коментатори, защо просто не дадете съвет за друго по-сигурно от прекъснатият полов акт предпазно средство? Ако двамата си имат доверие и са се преглеждали не е чак толкова страшно. Въпрос на физеология е наистина, защото аз съм на достатъчно години и съм правила много повече секс от авторката и то по този техния начин и нищо не се е случило.

18.   Нещата са ясни отдавна. Ако му имаш 100% доверие, че няма да ти лепне някоя болест, отиди на гинеколог, той да ти изпише подходящи за тебе хапчета. Така и удоволствието на двамата ще е по-добро и риска от нежелана бременост ще е 0.1%. Във всеки друг случай, просто откажи да го правиш, ако той държи на своето.

20.   Научи си дните на овулация и няма да имаш проблем със забременяването ,но като момче ти казвам, че специално с тоя ползваи гумички защото ми се вижда много нахакан и самоуверен и може да ти лепне нещо а и маи не държи много на теб и ми се струва , че е спал с доста леки жени.

21.   Скъпа, аз съм на 30гд от 15гд съм с един мъж, само 1 път сме ползвали кондом и се скъса така че от тогава го правим без . До сега никога не съм забременявала ако сама не съм пожелала. Имам 2 деца и 2-те са заченати по желание не от грешка. Според мен решението за презерватив трябва да се вземе и от двамата , ако си абсолютни сигурна че той няма да ти лепне нещо което не желаеш, забрави за кондомите . И това с тъй наречната "смазка" да има нещо вярно като 1/на 1000 000 Ти сама трябва да решиш дали да му се довериш, но да ти кажа честно не ми се вижда толкова добре да му имаш доверие той да определя за живота ти от сега. Нали знаеш, мъжа предлага, но ЖЕНАТА разполага. Всичко добро ти желая но за съвет как да постъпиш с него не мога да ти помогна. Бъди вярна най-вече на себе си.:D

22.   От авторката : да ти кажа и аз мисля ,че е така съгласявам се с номер 20,и даже мисля ,че тръгна с мен,защото приличам на негова бивша(той ми каза ,че приличам на нея само че тя била с кичури) и вчера даже ми каза:знаеш ли че с кичури повече ще ти отива свързах 2+2 ама незнам всичко си ни върви само секса ,че неиска да ползваме презервативи.......

23.   Това за овулацията не е сигурно! Не разчитай на това, защото някои жение овулират по време на секс, не само в тези дни.
Иначе, колкото до презерватива, като не му харесва с кондом, дали ти щему харесаш с голям корем?!

Мег*

24.   Като не го кефи да се застреля. Едно момиче познавам дето 3 пъти аборт прави заради един такъв идиот. А тя е още по-голяма патка ,че го търпи тоя да я съсипва така. Ако искаш да имаш нормален живот и деца след време го зарежи тоя егоист.

25.   ами и мен ме е страх да го правя без, обаче зависи дали го правиш за една нощ или сте сериозни гаджета. на мен не ми харесва с презерватив, никога не мога да свърша когато мъжа е със. но ако ми е само чукане е задължително! когато си отговориш на въпроса какви са ви точно отношенията ще разбереш сама.

26.   Скъпа... в 1милилитър има над 2000 сперматозоида, а на теб ти трябва един, за да забременееш. Да рядко е, но и такива аномолии се случват. Ако много държи да е без му направи номера да ти купува противозачатъчни. След 2-то хапче ще предпочита сам презерватива :)

27.   Няма презерватив, няма секс.
*Яса

28.   При мен беше така с втория ми... Уж всичко беше сериозно и т.н.
Накара ме да го напражим бз презерватив, разболя ме с нещо, което е лепнал от някоя от курвите си преди мен (той не е болен, а е просто преносител) и ме заряза. Аз съм на 15, какво можех да направя?!? Да искам на нашите пари за хапчета=Д И така ми отидоха спестяванията за пролетната ваканция... Важното е че съм здража и продължавам напред. Не прави моята грешка!

29.   От нико.
здр. вече би трябвало да си го зарязала този нахакан тарикат. моето мнение, като момче е да ибягваш секса без презерватив с такива нахакани момчета, защото са били с много искат още и не би искала с тях да градиш семейство един ден. същото ще се отнася и за момчетата които биха били с теб после - поне на свестните не би им било приятно да си спала с доста такива и то без презерватив. тези който те обичат не биха искали задължително така рано секс без гума.

А за проблема със забременяването те съветвам да идеш на гинеколок разбери кога са ти дните на уволация. аз освен, че не случвам на жени само една от тях е имала висока здравна култура а това не е нормално. има много мнения дали се забременява така лесно във всеки един момент аз и за това винаги съм ползвал гума до преди няколко години когато имах връска с една доста по-голяма жена която ми показа и на практика, че извън дните на уволация не се забременява тей лесно ако цикъла ти е редовен и си следиш внимателно дните на уволация. казано инак не съм се притеснявал къде свършвам и всичко си е било наред.

30.   скъпи нико, младите жени и момичета много трудно могат да си изчислят деня на овОлацията, защото цикалът им не е редовен. По-възрастната жена просто е имала как да рискува, защо не я пита обаче, колко аборта е правила?
Има и такива жени, има жени с по 20 аборта!

Но ти си гледай гумичките, защото някоя така може да „не забременее“, че да станеш рано-рано баща. Има много момичета от лоши семейства, които си търсят будала като теб, който да ги забремени извън „уволацията“ и ще ти се стъжни животчето. Бъди ти в контрол на ситуацията, ако не искаш да си лепнеш някаква болест, ако не искаш да бъдеш уловен от някоя кифла с надук корем, ПОЛЗВАЙ СИ ГУМИТЕ!

31.   29, 30, моля ви, преди да коментирате се научете как се пише ОвУлация. 30, като искаш да поправяш грешки поне ти се научи как се пише.
Не зная до колко по-възрастните жени можели да си определят ОвУлацията. Най-нередовен е цикълът при съвсем младите момичета в началото. Аз вече не съм в тази категория и въпреки че ми е сравнително редовен, пак може да закъснее много. Има жени, при които е точен брой дни, но и те не са застраховани всеки път. Чувала съм за бели и при по-възрастни с деца. Да не говорим за жените, които си мерят температурата всеки ден, а цел да видят кога могат да забременеят.
Не съм убедена за възрастта, но, според мен, т. н "календарен метод" е руска рулетка.
Много пъти в сайта(може би и тук) хора са писали и за този метод. Точно вие ли(29, 30) решихте да се правите на големите разбирачи?

32.   ехе то човек да напише нещо на момичето и двама други се намериха него да поучават. вас бих посъветвал да четете по внимателно какво пиша не знам къде видяхте че правя секс на поразия без презерватив след като точно обратното съветвам момичето а и не това е темата...
отностно жената която визирах я давам за пример като жена според мойте виждания, които съм изграждал внимателно - това трябва да ви говори достатъчно за нея. а относто умозаключенията ви за нарочно забременяване и издръжки вас ще питам знаете ли колко е издръжката на дете за която могат да заставят някой мъж? няма да споменавам колко се заблуждавате, че това е печелившо сега, но който каквото си мисли за това пише... ако някой знае нещо друго (примерно как жената би забременяла извън дните или деня на оволация с интерес бих прочел мнението му ) ако има някой и с медицинско образование взето със знания нека да каже как стоят нещата.