Споделена история от Секс и интимност

Ако презерватива се е изхлузил?
Здравейте! Момиче съм и съм на 16 години, имам сериозен приятел и наскоро решихме да го направим. Историята ми е малко глупава, но наистина се нуждая от помощта ви. Всичко беше точно, направихме го с презерватив, но накрая презерватива се измъкна и остана в мен. Слава богу той не свърши в мен, но имах големи опасения, че това е станало. На следващия ден сутринта преди училище отидох до тоалетната и той беше под мен (разбирате ме). Успокоявам се с факта, че той свърши отвън. Но той като го правим за 3 път, а никой от останалите 2 не беше така не знам какво да правя... също така имам още един въпрос към вас.. чувала съм от приятелки, че когато ти е сефтето, а може би и 1-2 пъти след това, цикъла ти идва, с закъснение, защото все пак вече не си девствена. Моля ви, не ме обиждайте трябва ми помощта ви. Благодаря предварително на всички!

Коментари

1.   По принцип на твоята възраст няма прекалена сигурност. Аз на твое място бих взела Ескапел само заради възрастта ти. Рискът иначе не е голям и е добре, че сте се усетили навреме. Пиши обаче тук задължително кога е бил първия ден на последната ти менструация - ако си в овулация в момента, вземи задължително Ескапел, ако не си - не го взимай или го вземи, за да спиш все пак спокойно.
Колкото до изхлузването - направили сте грешка при употребата. Кондомът трябва да се сложи на напълно ерегирал полов член и да се изкара членът веднага след еякулацията, докато е напълно ерегирал. Най-вероятно обаче при вас не сте го развили докрай или е паднала ерекцията на приятеля ти за момент. Използвайте разработените специално за младежи по-тясни кондоми - например Дюрекс имат такива с ширина 52 мм.
По принцип обаче не ви препиръчвам другите Дюрекс като кондоми, защото са най-широките на пазара.
Тесни са всички Спортекс като релефните са по-стегнати от нерелефните, Lifestyle са най-тясните.
ВСИЧКИ конодоми иначе са еднакво сигурни, независимо от цената. Малко хора знаят и четат листовките, но ВСЕКИ кондом в ЕС е ИНДИВИДУАЛНО ЕЛЕКТРОННО ТЕСТВАН - т. е. ВСЕКИ БРОЙ е тестван и не може да има спукан. Най-често обаче се прави грешката като при вас - да се изхлузи кондомът. Случва се и на много опитни хора в бързината, защото не развиваш докрай и остава във вагината.
Важно е обаче и ВЕДНАГА да се изкара кондома, което ти не си направила и затова ти препоръчвам да вземеш Ескапел, както и заради възрастта, на която не можеш и 1% риск да носиш.
Изваждането иначе е лесно. Нищо не се губи във вагината ти и кондомът не може да потъне навътре, защото маточната шийка е много, много тясна... така че се успокой.
В клекнало положение почваш с пръсти да търсиш и ще го напипаш, няма къде да ходи, а като го намериш е лесно да се изкара. Спокойно и не се отказвайте от кондомите заради такъв фал, а по-бавничко и внимателно, развивайте докрай кондома и няма да имате проблем

2.   И на мен ми се е случвало, но ние веднага взехме Ескапел. А ти презерватива в себе си ли го остави бе момиче? Докато излезе сам? В семенната течност е твърде вероятно да има сперматозоиди, дори да не е свършил в теб!!! Но предполагам, че вече е късно да вземеш това хапче, защото то действа до 72 часа. Остава да се надяваш да не се е случило нищо и да внимавате за напред!

4.   Ако презерватива се е изхлузил, значи ти е спаднал.

5.   Вземи Ескапел в Рамките на 72 часа ако времето ти е изтекло пожелавам ти късмет да не си бременна и те съветвам да идеш на генеколог да те прегледа

6.   Значи, забрави всички коментари досега. Щом не е свършил в теб в описания случай не си бременна, НЕ ВЗИМАЙ ЕСКАПЕЛ!!! И на мен ми се е случвало да остава в мен презерватива, но не е имало никакъв проблем. Ако ти закъснява, със сигурност, не е защото си бременна. Успех :))

ЛЛ

7.   Все пак благодаря на всички, които коментираха ии се опитах по някакъвв начин да ми помогнат. Цикъла ми дойде, предполагам вече няма нищо опасно, но може за всеки случай да си взема тест. Благодаря на всички!
От Автора