Споделена история от Секс и интимност

Какво да правя с него?
Здравейте! Аз съм момиче на 20г., девствена и имаща от скоро по-голямо от мен гадже с 4 г.
Разбира се, говорим за секс и проблема е там че не искам да избързвам! Ще съм много благодарна ако ми дадете съвет.
Ето я и историята ми..
Колеги сме в университета и винаги е имало някаква лека закачка между нас. На 08. 12 (студентския празник) в дискотеката направи опит да ме целуне (винаги съм била студена и дръпната) и както винаги се отдръпнах. Понеже той беше достатъчно настоятелен въпреки всичко ме целуна, след което имах предложение да се прибера с него (разбира се говорим за секс). Отказах и темата приключи. След около седмица се излезе отново тогава и му казах, че не желая нещо моментно или нещо за една или две нощи. Каза, че няма как да ми обещае нещо сериозно понеже не знае какво ще излезе и дали ще се разбираме. Съгласих се с него.
Започна да ме търси, всяка вечер ми се пишеше, излизали сме и просто ей така на кафе или на разходка.
Тръгнахме уж на сериозно. Минали са 17 дни от нашата връзка (познаваме се от 3 месеца), но днес отново излезе същото предложение както на 8-ми. Ясно ми е че момче на 24 няма как да не си го търси, но за мен е рано! Винаги съм смятала, че трябва да опозная добре момчето преди да направя тази крачка. Все пак скоро влезе в живота ми, а вече се говори за секс. От моя страна съм достатъчно любопитна и бих пробвала с него, но го имам този страх накрая да не остана сама. Може би съм още детенце и не разбирам нищо, ще се съглася, но бих искала да имам някаква сигурност и да знам, че този човек ще остане до мен.
Върти ми се едно нещо в главата че може всичко (търсенето и излизанията) да са част от целта му да спи с мен. Може и да съм супер крайна, не знам. Нормално ли е предложението му да бъде толкова начесто и има ли шанс този човек да търси нещо наистина сериозно?
(предлагал го е 3 пъти - на 8-ми, след това си даде почивка седмица и пак опита, и днес вече след като сме тръгнали)
Кое ли уважаващо момиче би тръгнало с момче което и е предложил нещо подобно!? Съдя се за това сама, но нещо ме привлича към него. Не съм влюбена, но тръпката си я има.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Съвсем нормално е, щом момчето те харесва и го привличаш, да иска секс, ако и ти го харесваш давай, но първо отиде на лекар да ти предпише противозачатъчни или за по-сигурно използвай презервативи, докато се опознаете, тъй като презервативите не само предпазват от нежелана бременност, но и от болести предавани по полов път. Няма нищо сигурно на този свят, а още повече в една връзка, всеки ден трябва да се бориш за нея, иначе всичко свършва.
Ако го харесваш, давай, иначе може да му омръзне да чака, все пак са минали вече 3 месеца, и да го загубиш

2.   Секса си е секс, любовта си е любов. Комбинацията си е най яка!
На дали първия ти секс ще ти хареса, независимо дали си влюбена или не. Не е толкова романтичен, както повечето девствени момичета си мислят. Дори е по-добре да имаш известен опоит преди да срещнеш НЕГО. Ако смяташ, че момента да правиш секс е назрял - действай. Ако ли не, няма за къде да бързаш.
От личен опит: Бяха ми необходими няколко месеца за да се влюбя в момичето с което правих секс за първи път (тогава аз бях на 20). Правихме секс много пъти преди да се появят чувствата при мен, докато тя си беше влюбена по-отрано. Сега е моя съпруга и се обичаме безкрайно.
С други думи, възможни са всякакви варианти, и няма защо някой да ти казва какво да правиш... прави това което чувстваш :)
Той може да ти даде гаранция, че нещо повече ще има м/у вас.
Но и ти няма как да си сигурна, че ще имаш желание за нещо повече в бъдеще.
Успех!
М34

3.   Няма какво много да му се философства, обикновено е "или-или". Едното е да говориш с него и да го питаш не мисли ли, че избързва. И съответно да стигнете до компромисно решение. Кажи му ти какво смяташ по въпроса, бъди директна. Другото е полека лека да се дръпнеш от него....изглежда, че е някакъв недо'любен' леко казано господин, ама то тва неговото на нищо не прилича.Всяка седмица да си пробва късмета, току виж го огряло. Каквото и да избереш, НЕ СИ ЛЯГАЙ с него. Не е толкова до факта, че е нетърпелив да си легне с теб, а това колко от скоро е поставил въпроса. Ти вече може да доловиш сигнали дали му шарят очите наляво надясно, доколко сериозен изглежда и т.н. Т.е. ако изпитваш колебания спрямо него, това говори немалко. Не знам, аз лично ако чуя отсрещният да ми намеква за секс толкова скоро, ми пада в очите.

4.   Ама вие сте много зле... Момичето е на 20! Какво да стои и да чака до 30 да намери единствения ли... Повярвай ми веднъж направиш ли го ще искаш и пак и пак, ще си ненаситна!!! Но за какво ли ти го казвам ти ще си кажеш "Аз не съм евтина.. чакането си заслужава.. ще почакам още малко и ще дойде перфектният". Да ама не.. Наистина чакането си заслужава, но по принцип това казват на тинейджърките по на 15-16 за да не съжаляват после, но повечето не съжаляват след 1вия път, а си търсят с кой да се потракат малко... Ти си на 20 осъзнай се!!! Аз имам братовчедка на 25 която още е сама, а всъщност е много секси, умна и красива, възпитана и прочие... Абе готина си е мацката няма кво да лъжа... Та идеята ми е, че и тя чака в момента и живота и минава лека полека и си е сама още!!! Не чакай и ти, а намери едно свястно момче, което ще оцени факта, че си девствена и го направи но да има страст това е важното!!! Да те привлича и да те задоволи! На мен този ми изглежда, че става, три пъти за три месеца не е много даже изобщо! Така, че ДЕЙСТВАЙ ако питаш мен!!!!
ооо междо другото съм момиче :)

5.   Мисля че трябва да опиташ, все пак си на 20 няма какво да губиш, а щом искаш повече време да остане в живота ти значи си влюбена. Пък дори и да те остави след като сте правили секс, ще си намериш друг, не си малка, живей си живота както трябва. Секса е изживяване, не трябва толкова да му се каниш. (Пък за това че си на 20 и не можеш сама да вземеш решение няма да коментирам. )

6.   Той ако е тръгнал заради теб самата, той нямаше да ти намеква за секс толкова рано. Тези неща се случват съвсем спонтанно, а не с искане. Щом вече си го е поискал от теб вече 3-пъти за толкова кратък период, значи досещай се сама за какво е тръгнал с теб... А иначе те съветвам да изчакаш още, ако те обича, ще остане с теб, ако не, ще си замине. Казвам ти го като мъж на 26 г.

7.   Какво детенце си бре авторке, 29 годишна магарица си станала... още го мислиш.... като ти бие шута и отиде при друга, тогава ще се разбързаш и ще то дойде акъла в главата.... аман от такива стари разбирания...!

8.   Нормално е да иска секс! Разбере най-после, че има и мъже и момчета, които не искат просто да ви го натикат, а това си е човешка нужда, която държат да удовлетворят. Сега... кой го прави от чувства и от любов, кой от използваческа гледна точка си има разлика. Е там вече трябва да внимавате и да подбирате. И после ако ви наебат и изоставят не се сърдете на никого! Сами сте си виновни!

Поздрави, Узунов

9.   Мен лично не ми допaдa товa, че зa 17 дни, толковa нястоявa и въобще не вземa в предвид кaкво ТИ кaзвaш или искaш! Девственосттa е преувеличенa, някои дори я ползвaт кaто рaзменнa монетa " вземaш ми съкровището- цял. живот си плaщaш". Не е в товa обaче проблемa. Ще кaжеш че, от оня 8- ми го държи нaвън когa нaй- после ще се нaвиеш дa нaтопи " чушкaтa ". Aми aко зa всичко е тaкъв. Винaги кaквото той искa и дори уж дa те изслушвa, пaк дa си прaви кво си знaе без дa се съобрaзи с теб.
Тествaй го доде е време. Лесно можеш дa си нaпрaвиш сексa, с него или с друг. Обaче с тaкъв хaрaктер колко време ще изтрaеш ти сaмaтa. Изглеждa от тоя тип дето смятaт че, мъжa е " мaчото aлфa " и кaто зaвий срещу лунaтa, вълчицaтa подвивa опaшкa. Aко е тaкъв, веднъж нaбутaл го, ще приеме че е мaркирaл вече териториятa си и дaже нямa и дa се преструвa дa те изслушвa. Вече ще е облaдaл включително духa ти!
Много внимaвaй с тaкивa първични/ първобитни!

10.   Напълно съм съгласна с номер 6. Не съм съгласна че трябва да спиш с някой само защото си на 20. Спи с някой когато си сигурна че го искаш и си готова да го направиш. Не спи с него само заради идеята или заради това че всички ти казват че си на 20. Това на колко ти е първия път не е важно, важно е ти самата да го искаш без никой да те кара насила и да си готова за тази стъпка. Ако се колебаеш по добре недей. И мисля че той е с теб само заради секса.

11.   " И мисля, че той е с теб само заради секса"... , да ама НЕ!!!

12.   Ми момчето иска да те прасне... ако наистина му е пукало чааак толкова за теб и чувствата ти е нямало да е толкова настоятелен, да отблъскваш и той пак да се натиска, докато не поддадеш.... между другото това, че мъжете не можели да чакат и т. н. са пълни глупости.... за правилния човек можем всичко.... а той си ти е казал, че не знае накъде ще отидат нещата.... аз знам 2-3 месеца макс. връзка, доста секс... накрая ще почне все да не е свободен или да не ти пише редовно и ще го зарежеш (ама той ще те е зарязал още преди това)

От това, което си написала разбирам, че въобще не си готова.... и че с това момче искате различни неща.... ти си знаеш, ама е хубаво, че има още момичета като теб и според мен ще е жалко да те е*е някой, щото си си решила, че си на еди колко си или пък за да му се харесаш... твоя си работа, аз вече съм на 27 и се надявам да си намеря момиче с твоя морал, че ми е омръзнало от такива, дето от дискотеката вкъщи, пък и със сигурност не искам сериозна връзка с някоя, с която са си записвали бройки...

успех и дано всичко е ок :)

13.   Аз съм момче и ако обичах приятелката си бих чакал. Бих се постарал да спечеля доверието й, вместо да я притискам да ми пусне. Просто иска да те мине. Гледай само да не се излъжеш с този.